Wszyscy podejrzani Herculesa czyli „Zwierz i Poirot” część I

20/04/2017

Kiedy twój barber jest za drogi czyli Zombie vs Zwierz vs Problemy Pierwszego Świata

20/04/2017

Brum brum po raz ósmy czyli 25 rzeczy, których dowiecie się z Szybkich i Wściekłych 8

20/04/2017

Zwierz przez chwilę zastanawiał się czy nie napisać jakiejś w miarę poważnej recenzji kolejnych Szybkich i Wściekłych ale zdał sobie sprawę, że to w ogóle nie ma sensu. Celem szybkich i wściekłych jest dostarczyć widzowi dokładnie tyle radochy, szczęścia i emocji ile zmieści się w jednym seansie. Stąd też zwierz postanowił po prostu zapoznać was z kilkoma faktami, które po obejrzeniu filmu staną się oczywiste. Ponieważ premiera dopiero w piątek – zwierz nie daje żadnych spoilerów.

Rzeczy których dowiadujesz się oglądając Szybkich i Wściekłych Osiem:

 1. Rodzina jest najważniejsza. Na rodzinę składają się ludzie o których zdecydujesz, że będą twoją rodziną. Byleby tylko zmieścili się przy jednym stole.
 1. No ale serio najważniejsza. Ważniejsza nawet od samochodów (a właściwie od większości samochodów)

      3. Ważna! Ludzie, którzy nie wierzą w siłę rodziny są źli.

 1. Dom Torreto potrafi jeździć płonącym samochodem. Tyłem. Bez większości karoserii. Po ulicach Hawany. Tylko po to by coś udowodnić.
 1. Torreto nie chce wygrywać z ludźmi, chce ich zmieniać na lepsze. Dany osiąga sukces. Bo wie, że ostatecznie najważniejsza jest rodzina. Rodzina i samochody. Rodzina, samochody i szacunek. No i fanatyczne oddanie papieżowi.

 

Rock jest taki duży że w tym filmie jeździ wyłącznie olbrzymimi samochodami. Może do takich zwykłych by się nie zmieścił.

 1. Jeśli kobieta która wygląda jak Furiosa mówi, ze jest coś nie tak z jej samochodem zwiewaj. Jednocześnie – Charlize Thero wygląda doskonale bez włosów i bardzo źle w dziwacznej peruce. Summa summarum jej obie bohaterki mają dobrą średnią.
 1. Chcesz żeby trenerem drużyny twojej córki był Rock. Wtedy wygrają wszystkie rozgrywki jeszcze przed ich początkiem.
 1. Tey Tey to skrót ta Tylor Swift. Jeśli chcesz żeby Rock pomógł ci uratować świat przed zagładą atomową musisz wiedzieć takie rzeczy.
 1. Być może osobą która najlepiej bawiła się przy produkcji tego filmu był Kurt Russel. Jego bohater dosłownie nie musi nic robić, poza informowaniem naszych bohaterów co mają teraz zrobić.
 1. Syn Eastwooda nie jest dobrym aktorem. Na całe szczęście w tym filmie wszyscy się z niego śmieją.

 

We Szybkich i Wściekłych nawet eksplozje są zbyt cool by patrzeć na eksplozje

 1. Ktoś powinien nakręcić sitcom w którym gra Jason Statham i Rock. Sitcom może być o dwóch ojcach trenujących piłkę nożną dziewczynach. Cudowny pomysł. Przyjmuje pieniądze kiedy już serial będzie hitem.
 1. Bycie jedenastym na liście najbardziej poszukiwanych przestępców Interpolu może komuś sprawić przykrość. Jednocześnie – jeśli nie chcecie by do was strzelano nie wybierajcie ucieczki pomarańczowym samochodem sportowym.
 1. Jeśli w szóstej części serii pojawia się czołg to w ósmej pojawi się łódź podwodna. W jedenastej stacja kosmiczna a dwudziesta czwarta będzie już na Marsie. Inna sprawa – jeśli w filmie pojawi się czołg to jak u Czechowa musi wybuchnąć.
 1. Rosyjscy dyplomaci nie wyruszają na przejażdżkę bez zapasu karabinów i amunicji. Być może dlatego, że jak to zwykle bywa w świecie filmu – po Rosji błąkają się jacyś separatyści.
 1. The Rock jest naprawdę niesamowicie duży. Przy nim Vin Diesel wygląda jak chucherko. W sumie wszyscy wyglądają przy nim jak chucherko. Ciekawie kiedy kosmici zażądają zwrotu swojego championa.

 

Są rzeczy złe. Bardzo złe. I fryzura Charlize Theron w tym filmie.

 1. Aktorów którzy grają w Grze o Tron można poznać po tym, że nie mogą obcinać włosów ani golić bród więc nawet w innych produkcjach wyglądają jakby urwali się z Westeros.
 1. Jeśli myślicie że Charlize Theron była niebezpieczna prowadząc samochód to pomyślcie jaka jest zabójcza kiedy ma do dyspozycji samolot.
 1. Niektórzy przestępcy mają matki. Matki niektórych przestępców są obsadzane w najlepszy możliwy sposób.
 1. W serii Szybkich i Wściekłych niczego się nie zapomina, więc wszystko wraca. Dużo lepiej niż w wielu seriach filmowych.
 1. Nikt do końca nie wie jak to się stało ale w tym filmie jest więcej reprezentacji niż w produkcjach które się bardzo starają.

 

Jakikolwiek serial z tymi aktorami byłby z miejsca fenomenalny

 1. Hakowanie w filmach zawsze wygląda tak samo – i zawsze trwa sekundkę. Normalnie to przeszkadza ale kiedy zajmują się tym równolegle dwie kobiety to trzeba z uznaniem pokiwać głową. Dwie hakerki w jednym filmie zdarzają się rzadziej niż rzadko.
 1. Wzruszenie które czuje człowiek pod koniec kolejnej części Szybkich i Wściekłych to uczucie którego nie należy się wstydzić.
 1. Gatunkiem który prawidłowo określa Szybkich i Wściekłych jest Komedia Familijna
 1. Niewiele jest filmów na których pełna widownia klaszcze. Szybcy i Wściekli 8 to taki film.
 1. Nic w tym filmie nie ma sensu. Ale jest łódź podwodna. Samochody. I rodzina. Bardzo dobrze.

 

Wszyscy czujemy że Vin Diesel chce nam pokazać emocje. Całe mnóstwo emocji.Trudno nam dokładnie wskazać które ale czujemy razem z nim. I się tego nie wstydzimy.

Widzicie więc, że nauczyć się można sporo. Ogólnie naprawdę jeśli szukacie dwóch godzin w czasie których żadne złe myśli nie będą was nawiedzać to Szybcy i Wściekli 8 to dokładnie taki film. Jest w nim sporo dystansu. Samochody. Wybuchy. I zawsze to samo wzruszające przesłanie dotyczące rodziny. I jak zwykle – otwarcie do kolejnej części. Szybcy i Wściekli to jest jedna z nielicznych serii filmowych która się nam przydarzyła zupełnie przypadkowo. I może dlatego jest tak urocza. Serio idźcie. Bawcie się dobrze.!

Ps: Zwierz w końcu kupił Miss Marvel i jest zachwycony tym komiksem. Jakie to jest cudowne! Serio jeśli jeszcze nie czytaliście to koniecznie musicie nabyć bo to komiks w którym nie sposób się nie zakochać. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. A i kupuję po polsku bo w sumie całkiem lubię rytm komiksów tłumaczonych na polski.

Brak interpunkcji we wpisie wynika z dysortografii Zwierza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do zakładki „Gdzie są przecinki”.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...