Geek Market

Hej

Każdy fan wie, że Polska nie jest dobrym krajem dla wielbicieli popkultury.O ile zaczynamy powoli nadrabiać olbrzymie luki w wydawaniu DVD z serialami i filmami to z gadżetami związanymi z kulturą popularną wciąż jest marnie. Każdy nawet drobny nabytek cieszy – choć w większości wypadków jest to zupełny przypadek. Do tego jeszcze dochodzi problem nękający ludzi, którzy interesują się czymś nieco innym niż popkultura amerykańska –  wie to każdy komu marzy się posiadanie czegokolwiek nawiązującego do seriali BBC.  Jednak jak wiadomo rynek nie znosi próżni – tam gdzie oficjalne drogi zawodzą tam pojawiają się utalentowani fani. To między innymi dla nich zwierz uwielbia jeździć na wszystkie konwenty gdzie w końcu można dostać piękny portfel z TARDIS, opakowanie na telefon z TARDIS, kolczyki z TARDIS… innymi słowy wszystko co zwierzowi jest potrzebne. Jednak nawet zwierz zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mogą jeździć na konwenty  a część z was mieszka w niewielkich miejscowości gdzie wiele wspaniałości świata po prostu nie dochodzi. Tu oczywiście wchodzi Internet gdzie mnóstwo wspaniałych  ludzi robi całe mnóstwo wspaniałych rzeczy. Problem polega na tym, że trzeba wiedzieć kto i co jest w stanie nam zaoferować , a to już nie jest takie proste.  Zwierz postanowił więc zadziałać na rzecz ogólnego dobra i połączyć klientów z wytwórcami czyli stworzyć miejsce gdzie możecie zajrzeć i przejrzeć ofertę wytwórców geekowskiego i niekoniecznie geekowskiego rękodzieła. Zwierz nazwał to miejsce Geek Supermarket i będzie wisiało na górze strony już zawsze by każdy mógł sobie obejrzeć i zdecydować się co kupić.

123

Twórcą logo Geek Market (w oparciu o elementy Logo Mai Lulek) jest absolutnie genialny brat Zwierza (w tym przypadku starszy brat zwierza)

Zanim zaczniecie przeglądać zwierz ma kilka uwag. Po pierwsze to nie jest lista zakończona – jeśli sami robicie jakieś fajne rzeczy związane z fandomami albo jeśli po prostu robicie jakieś fajne rzeczy zawsze możecie się skontaktować się ze zwierzem (ratyzbona@gazeta.pl). Druga sprawa – zwierz nie wybrał dla was wytwórców na zasadzie „The Best of” to ludzie poleceni albo znajomi zwierza albo czytelnicy zwierza. To ważne bo możecie zobaczyć że super utalentowani ludzie są wszędzie wokół nas. No i kwestia trzecia – pamiętajcie, że to tylko miejsce gdzie zwierz zbiera linki – może nawet coś sympatycznego skrobnie ale już w sprawie osobistych transakcji musicie się kontaktować z producentami. Niektórzy z przedstawionych tu „producentów” zajmują si sprzedażą niemal zawodowo inni robią pojedyncze sztuki z pasji i trzeba się osobiście dogadać czy może użyczą wam swojego talentu. A już na sam koniec zwierz doda, że nie był super konsekwentny i w dziale „Inne ładne rzeczy” znajdziecie ludzi, którzy może nie robią rzeczy fandomowych ale za to cudne i śliczne. Wszystkie fotografie wyrobów są autorstwa osób, które prowadzą strony lub osób które robią dla nich zdjęcia.  Także nie zawsze to co jest na fotografiach będzie jeszcze dostępne w sklepach ale zwierz chciał wam przynajmniej dać rzucić okiem na ładne wyroby.

Geekowe cudności

Geek Kingdom – nowy sklep Internetowy i Blog Mai Lulek. Maja jest graficzką odkrytą przez zwierza w sieci, której zwierz zawsze robi reklamę jak może. Maja robi koszulki – absolutnie cudowne i z dobrych materiałów, świetne torby  oraz ostatnio też kubki. Zwierz może z ręką na sercu powiedzieć, że robienie interesów z Mają to sama przyjemność a jej koszulki są warte swojej ceny. No i jest sporo fajnych fanowskich wzorów.  Nawet jeśli nie interesuje was dziś zakup możecie polubić stronę Mai na Facebooku i czekać aż pojawi się coś fajnego.

Geek kingdom

tata legolasa

Maja prowadzi blog  gdzie znajdziecie wszystkie informacje, kontakt i projekty. 

Z energii –autorka robi rzeczy tak cudowne, że wejście na Bloga grozi poważnym zatrzymaniem akcji serca z zachwytu – obok sutaszowych kolczyków czy cudownej biżuterii znajdą się też rzeczy inspirowane kulturą popularną jak absolutnie przecudowna torba inspirowana Igrzyskami Śmierci.  Całość sprawia, że przynajmniej zwierz zamienia się w osobę, która na pytanie „co by chciała” odpowiada bez wahania „wszystko”. A autorka zapewnia, że ma tych cudownych geekowskich rzeczy jeszcze więcej w tym notesy., torby, poduszki z motywami z Sherlocka a planach jest ponoć nawet biżuteria z motywami z Marvela.

Przykład niesamowitych fandomowych cudowności jakie można poza doskonale zrobioną biżuterią znaleźć na blogu. 

Aldis – Artistic Craft Works – komu raz na jakiś czas nie marzy się jakiś piękny geekowski lub robiony na zamówienie wyrób skórzany? U Aldis znajdziecie wszystko od pasków po okładki, portfele, biżuterię oraz mnóstwo innych cudowności. Wszystko jest absolutnie przecudowne a jeśli umiecie rysować to Aldis zachęca na swoim Facebooku do współpracy. Zwierz przeglądał galerię na jej stronie zastanawiając się dlaczego tak właściwie nie ma jeszcze żadnych skórzanych kolczyków. I pamiętajcie – nawet jeśli nie jesteście dziś zainteresowani oferowanymi produktami to fajnie polubić stronę i poczekać czy nie pojawi się jakieś cudo w przyszłości.

10639693_711919942219035_3131514704416586968_n

Zwierz jest zawsze pod wrażeniem jak ktoś ma takie fajne poważne logo. 

Mnustwo Orkuw – dla zwierza to miejsce legenda – zwierz dowiedział się o nim poprzez dziesiątki postów u na Wallach swoich znajomych  gdzie mógł zobaczyć biżuterię przy której serce każdej fanki bije mocniej – kolczyki, bransoletki i koszulki które są przecudowne i 100% geekowskie. Niedawno zaprezentowany zestaw kolczyków z Thorem i Lokim sprawił., że zwierz uświadomił sobie jaką pustką wiało w jego życiu zanim to zobaczył. Autorka nie pracuje jak fabryka więc czasem trzeba poczekać no i koniecznie umówić się osobiście ale bardzo warto bo efekt jest super.I ponownie – zwierz poleca polubić stronę i sycić oczy w ciężkie dni.

 

10458593_549385275193993_6598279044102078691_n

Zdaniem zwierza nie ma takiej rzeczywistości,  w której nie spodobałyby się wam wyroby Mnustwa Orkuw.

Zombie Unicorn Jewelry – zwierz natknął się na Zombie UNicorn na Polconie i od razu miał ochotę wykupić połowę. Kasy zabrakło więc zwierz poprzestał jedynie na kolczykach nawiązujących do Portala, potem spotkał ich jeszcze raz na Coperniconie i tu już bardziej się obkupił. Produkty są szeroko fandomowe (i nie fandomowe) znakomicie wykonane no i jest ich naprawdę sporo. To już naprawdę profesjonalna działalność.  Zwierz bardzo poleca polubienie strony na Facebooku a także zajrzenie na stronę międzynarodowego sklepu – co prawda ma on ceny dla zagranicznych fanów ale możecie sobie przejrzeć asortyment.

zombie

487830_452197121523258_757591403_n

No jak nie zakochać się w firmie która ma takie piękne logo i nazwę?

Chupopo – kto nie chciałby się przytulić do charakterystycznie wyglądającej wydry w szaliku albo do własnego Doktora Who? Chupopo robi cudowne fandomowe pluszaki i śliczne kolczyki. Jak sami twórcy mówią choć jeżdżą po konwentach bardzo zależy im na fanach seriali, dla których konwentów nie ma. Zwierz widział ich wyroby na żywo i może zapewnić, że są doskonale zrobione i równie śliczne co na zdjęciach. Tak więc nie wahajcie się – sam zwierz właśnie się zastanawia czy czegoś sobie u nich nie zamówić .

chu po po

10486254_260582717473102_8674910570369574008_n

Zwierz ma dziwną słabość do ludzi, którzy wybierają na logo swojej działalności gryzonie.

Fantastyczne kartki Cathii – nie można być w Polsce uczestnikiem konwentów i nie znać Cathii która właściwie powinna dostawać już własne bloki programowe z jej zawsze cudownymi prelekcjami. Ale Cathia na boku zajmuje się też świetną działalnością rękodzielniczą robiąc przecudowne kartki fandomowe – o ich cudowności zwierz może zaświadczyć osobiście bo kiedyś dostał do ręki cały plik i trzeba było mu je prawie z łapek wyrywać – a i tak kilka w nich zostało bo jak przejść obojętnie wobec takich cudowności. Zwierz gorąco poleca i proponuje śledzić galerię bo Cathia to osoba aktywna i nowe wzory pojawiają się bardzo często.

10013576_822912687735204_416532074_n

10616612_769914113075402_5892729811351641606_n

Taką kartkę ma zwierz – nikomu jej nie wysyła tylko od czasu do czasu sobie spogląda

Toroj – ponownie zwierz może mówić z doświadczenia – witraże i biżuteria Toroj to wyroby najwyższego gatunku. Nie tylko cudownie fanowskie (gdybyście widzieli te wszystkie kolczyki z Sherlockiem i ten wspaniały Sherlockowy naszyjnik w którego posiadanie wszedł zwierz) ale także po prostu bardzo ładne. Toroj ma zresztą chyba nieograniczone talenta bo potrafi nawet zrobić witrażowy lampion w kształcie TARDIS co jak wie każdy fan Doktora Who brzmi niesamowicie. Tak więc zwierz poleca z całego serca jej wybory.

No chyba dla każdego fana Doktora Who takie coś to przedmiot nie tak mrocznego pożądania

Henna Katowice – Cyd jest mistrzynią hennowania – zwierz ponownie mówi z własnego doświadczenia bo ostatnio chodził z pięknie zahennowaną przez Cyd ręką. Teraz Cyd przechodzi na nowe nieco trwalsze produkty i zajęła się robieniem tak przecudownych kubków, że nawet bardzo wysoka cena nie powinna was odstraszyć. Zresztą samo ich oglądanie to istna uczta dla oka. Z tego co wie Cyd robi je pojedynczo i wedle uznania więc jeśli ktoś wykupi kubek przed wami to pozostaje wam się tylko skontaktować z autorką albo czekać na kolejne przecudowne dzieło.

Powiedzmy sobie szczerze – naprawdę nie ma wielu śliczniejszych rzeczy niż taki kubek 

Fandom crafting – jak twierdzi autorka zrobiła to co chciała i jeszcze nie koniecznie myśli o sprzedaży ale jak wiadomo z każdym można się dogadać, zwłaszcza że czasem wszyscy potrzebujemy osobistej odznaki ze Star Trek czy jeża w pasiastym sweterku. Tylko autorka sama ostrzega, że być może jeszcze się gdzieś przeniesie więc pilnujcie by wam nie zniknęła.

Każdy raz na jakiś czas potrzebuje przytulić się do Jeża. Zwłaszcza takiego

Nippy&Floyd – ludzie rzadko dziergają Angry Birds czy biedne króliczki ubite przez Marchewki ale na Blogu Nippy znajdziecie takie cuda a także min cudowną torbę z  Cthulhu . Autorka zastrzega, że nie prowadzi działalności gospodarczej i szyje tylko dla krewnych i znajomych więc nie macie innego wyjścia niż po prostu spróbować zostać albo jednym albo drugim, ewentualnie może od czasu do czasu da się przez ten mur przebić.

Nawet jeśli nie można kupić to zawsze można rzucić okiem na takie niesamowite cudności.

Herbaciana dłubanina – na stronie znajdziecie wiele ładnych rzeczy w tym śliczne fandomowe notatniki. Zwierz dostał jeden taki w zeszłym roku na święta i było to coś absolutnie przecudownego – zresztą notatnik ma nadal i robi w nim notatki na Bloga – Notatniki są o tyle fajne że przynajmniej ten zwierza (Doktorowy) ma trochę trójwymiarową okładkę co sprawia, że jest naprawdę niezwykły. No i wszystko ładnie się trzyma mimo, że zwierz ciągle gdzieś notatnik nosi albo gubi.

483788_492930657440667_1932890482_n

Zwierz jako posiadacz jednego z takich notesów może zapewnić, że są ładne i funkcjonalne a przede wszystkim fandomowe!

Maja Córka Zegarmistrza – oprócz cudownych szydełkowanych kolczyków (zwierz zakochał się w tych kapeluszowych) Maja zajmuje się też rękodziełem dość nietypowym – otóż jeśli macie fajny pomysł Maja zrobi dla was mapę –  taką która będzie wyglądała odpowiednio staro i wysłużenie jakbyście dopiero wygrzebali go z ostatniej półki biblioteki a potem mogli już spokojnie wędrować by złapać jakiegoś Smoka. Galerie prac Mai znajdziecie na jej stronie. Możecie też podziwiać tam niesamowite stroje – ponoć to tylko wierzchołek góry lodowej bo autorka dopiero niedawno założyła stronę i nie zdążyła jeszcze wszystkiego obfotografować.

Kolczyki w których zwierz jest absolutnie nieprzytomnie zakochany

Ferrie Doll – zwierz nie zna artystki osobiście ale musi powiedzieć, że takich pięknych fandomowych rzeczy nie widzi się codziennie. Torby, opakowania na telefony, portfele czy nawet opakowanie na Ipady z tak cudownymi fanowskimi  wizerunkami, że zwierzowi aż łza się w oku zakręciła,że ceny są wysokie (trudno się dziwić – w większości mamy do czynienia z najlepszymi i najdroższymi materiałami). Sama autorka (Z Krakowa ;) zapowiada, że zamówienia na święta przyjmuje tylko do końca listopada więc można założyć, że kto pierwszy ten lepszy. A zwierz idzie sobie pochlipać nad urodą torby z Thorem i wszystkimi fandomami na raz.

To jest być może najpiękniejsza torba jaką zwierz widział w życiu

Ninquelen’s creations – jak przeczytacie opis strony inspirację do swoich wyrobów  Nin czerpie dosłownie ze wszystkiego co się nawinie. Między innymi z kultury popularnej – sprawne oko dostrzeże kolczyki na których ewidentnie pisał ktoś z Galiffrey. Podobnie jak w wielu przypadkach Blog dopiero się rozwija więc na pewno znajdzie się tam jeszcze mnóstwo nowych ślicznych przedmiotów, które po prostu chce się mieć.

No jak nie chcieć jak trzeba chcieć!

Handmade od Magdy – ponownie osoba z której twórczością zwierz mógł się zapoznać bliżej :) Przypinki które robi Magda są niepodobne do wszystkich innych jakie widzieliście. To prawdziwe dzieła sztuki – zrobione nie z plastiku a z drewna z doskonałymi zapinkami – zwierz nosił jedną z nich  na Gali Konkursu Blog Roku i był z niej bardzo dumny. Magda nie ma jeszcze wielu produktów ale zwierz może ręczyć że się nie zawiedziecie. Zaś ta TARDIS torba to taki mały mroczny przedmiot pożądania zwierza.

Zdaniem zwierza to jedna z najlepiej robionych przypinek jakie widział. Małe cudeńka!

Buty od Mai – Maja zarzeka się że jeszcze kiedyś zrobi poważną stronę ale na razie możecie skoczyć na jej tumblr i zobaczyć jakie super buty robi Maja. Co prawda jak zwierz rozumie, zrobienie takiej jednej pary wymaga sporego wysiłku ale jak zwierz mniema zawsze można się dogadać i na przykład pomykać potem po mieście w trampkach w kolorze TARDIS blue.

Te trampki pewnie nie wiedziały, że mogą być takie piękne

Minimiszowe straszydełka – wbrew nazwie Minimysz nie robi nic co mogłoby fana p[rzestraszyć co najwyżej wzruszyć spod szydełka Mini Myszy wychodzą rzeczy prześliczne a także geekowe – jak na przykład Serenity! Cuda są niewielkie ale za to rozgrzewają serce. No i zwierz słyszał że ponoć niedługo ma powstać TARDISowa Mysza. 

Każdy od czasu do czasu powinien zafundować sobie wydziergany statek kosmiczny

Cokolwiek o czymkolwiek  cuda nie widy – decoupage, biżuteria i wszystko co spod uzdolnionych rąk wyjść może. Ostatnio na pojawiły się cudowne Doktorowe naszyjniki z Doktorem i choć sama autorka twierdzi, że nie są jeszcze idealne to przynajmniej zwierz jest pewien, że chętnie by się w taki zaopatrzył.

Autorka twierdzi że wyszło jeszcze nie idealnie ale zwierz i tak uważa że to wspaniały wisiorek

Inne ładne rzeczy

Made by Gigi – kiedy zwierz pierwszy raz zobaczył ten blog miał wrażenie że znalazł się w kolczykowym niebie – takich sutaszowych cud zwierz jako żywo nie widział. Do tego autorka oprócz robienia kolczyków interesuje się też fotografią więc jest to blog na którym są jedne z piękniejszych zdjęć biżuterii jakie zwierz kiedykolwiek widział. Całość robi nie tylko profesjonalne wrażenie ale budzi pożądanie nawet wśród tych którzy nie mają przekutych uszu.

Nie tylko jedne z najładniejszych kolczyków w sieci ale też najładniej sfotogrfowanych

LitteArtRoomUK – panowie mogą się poczuć ponownie dyskryminowani bo zwierz znów zachwyca się biżuterią. Kolczyki z koralików często są nudne ale tu zwierza ujęły przede wszystkim kolory które są niesamowite. Kolczyki trochę kosztują ale przynajmniej macie pewność że wspieracie polską emigrację na wyspach.

Zwierzowi przede wszystkim strasznie podobają się kolory kolczyków

Roccka Tworzy  czego tu nie ma – kolczyki cudowne bransoletki i decoupage . Zwierz wszedł na stronę na sekundkę i został na dłużej bo zaczął się zastanawiać a.) ile bransoletek można nosić na jednej ręce b.) dlaczego ma tylko dwie ręce. Produktów dużo ale niektóre niestety tak unikatowe, że już ich nie ma. No chyba, że zaczniecie  głośno łkać to może uda się coś wymyślić.

Zwierz jest pewien, że jak tylko jego bank odblokuje płatności internetowe to sobie to cudo kupi

Eduszka – na jej Blogu znajdziecie mnóstwo ślicznego rękodzieła ale zwierz po prostu zakochał się w jej Przytulankach – zwłaszcza Misie Zdzisie podbiły serce zwierza. Gdyby w okolicy było jakiekolwiek dziecię, któremu zwierz mógłby takie cudo zamówić nie wahałby się ani chwili…

Misie Zdzisie totalnie podbiły serce zwierza. Zwierz nie wie czy autorka swoje wyroby sprzedaje ale może warto się dobijać słać maile i listy polecone.

Sklep Gallifrey.pl – ta polska strona poświęcona całkowicie Doktorowi Who ma też własny sklep. Znajdziecie tu koszulki i torby z fanartami poświęconymi Doktorowi, jeśli zapiszecie się na newsletter sklepu dostaniecie niewielką zniżkę, ale ceny są całkiem przystępne. Z tego co wie, zwierz sklep jak to sklep pragnie powiększać swój asortyment więc jeśli dziś nie znajdziecie dla siebie żadnej Doktorowej koszulki to nie znaczy, że taka nie pojawi się już niedługo. Dla fanów Doktora na pewno adres, który należy sobie zapisać i zapamiętać

506437_product_print-1

 W sklepie Gallifrey pl znajdziecie wszystko czego fanowi potrzeba i to bez dyskyminacji klasycznych Doktorów

Biżuteria inspirowana książkami, filmami, Serialami TV – trudno o nazwę strony, która bardziej dosłownie mówiłaby, z czym mamy do czynienia. Marzy wam się zakładka do książki nawiązująca do Wiedźmina, Bransoletka nawiązująca do więcej niż jednego symbolu Supernatural? Wisiorek, który uświadomi wszystkim, że podobnie jak miliony widzów i czytelników kochacie Grę o Tron? Nic prostszego wystarczy skorzystać z oferty sklepu – ceny rozkładają się od kilkunastu do czterdziestu złotych, ale jeśli zdjęcia nie kłamią (a zapewne nie kłamią) są naprawdę bardzo fajne. Do tego do zwierza dotarły informacje, że istnieje możliwość realizowania prywatnych zamówień. Zdecydowanie tą stroną powinni się koniecznie zainteresować fani Supernatural. W końcu Winchesterów nigdy dość. Jeśli chcecie popatrzeć na wytwórczość a nie macie facebooka  to zajrzyjcie na kolczykowakaruzela.blox.pl

 

10417014_735760056477242_7898240092744810215_n

Powiedzmy sobie szczerze, czego więcej może pragnąć fanka Supernatural ?

 

Mad Artisans to poważny prawdziwy sklep – rzemieślników jest dwoje, w czym jedno jest samcem co jak wiemy zdarza się w naszych rękodzielniczych spisach rzadko. Twórcy zajmują się robieniem biżuterii ze starych i niepotrzebnych rzeczy takich jak mechanizmy zegarków czy stare paski. Oprócz kolekcji fandomowych (nawiązujących do Sherlocka czy Gry o Tron) sklep powinien ukraść serca wszystkim  wielbicielom przedmiotów w stylu steam punk czy neo-victorian. Ceny niepokojąco przystępne a do tego możliwość własnych zamówień. Ogólnie zwierz odradza wchodzenie na stronę w chwili, jeśli nie jesteśmy absolutnie pewni, że nie będziemy tęsknić za połową naszej pensji.

gogle

  Zwierz nie wie jak wy ale właśnie odkrył w sobie nagłą potrzebę posiadania gogli, albo okularów, albo czegokolwiek ze sklepu szalonych rzemieślników.

SzyłyWiły – to dziewczyny, które dopiero zaczęły swoją twórczość, więc ich blog ma dosłownie kilka dni. Ale nie ma chyba nic lepszego niż trochę zachęty na początek. Dziewczyny jak na razie prezentują swoją rozwijającą się serię pluszowych super bohaterów (jest już Doktor i Batman, więc jest błogosławieństwo zwierza), ale jest też seria niesłychanie małych torebeczek które – przynajmniej w zwierzu wyzwoliły chęć posiadania niesłychanie małej torebeczki. Jak na razie dziewczyny dopiero zaczynają i nie mają wytworzonego systemu sprzedaży i zamówień, ale jak podejrzewa – po kontakcie można się zawsze dogadać.

 

Zwierz zupełnie nie fandomowo zakochał się w kolekcji naprawdę małych torebek.

 

Midnight Planet – blog i strona na fb z jedną z najcudowniejszych fanowskich biżuterii, jaką zwierz widział. Wielbiciele Doktora czy Sherlocka powinni być zachwyceni do tego od czasu do czasu twórcy sami przyznają, że muszą nawiązać do najnowszych wydarzeń kulturalnych, więc można też na stronie znaleźć zakładkę z Benedictem wyskakującym w górę niczym na zdjęciach z Oscarów. Choć na stronie trudno znaleźć informacje o sprzedaży to na stronie na fb sporo biżuterii ma podaną cenę i to, co więcej bardzo przystępną cenę. Zwierza zapewniono, że cudowności z tej strony zakupić nie trudno, więc tym chętniej zwierz poleca wam wspaniałą stronę.

10262170_572604699515139_8132286373244342716_n

Gdyby zwierz już nie był zakochany w tej biżuterii zapewne odbiłoby mu po zestawie dwóch zakładek – jedna ze skaczącym Benedictem druga z obowiązkowym Tennantem. Serio nie zapomnijcie zajrzeć do sklepu!

Justyna Krupkowska Jewelry- zwierz nigdy nie podejrzewał siebie o chęć posiadania broszy w kształcie wiewiórki. Do czasu, kiedy nie zobaczył takiej na blogu Justyny. Co prawda nie jest to fandomowa biżuteria, ale powiedzmy sobie szczerze czy ktokolwiek potrzebował kiedyś wymówki by kupić sobie ładną biżuterię? Wzorów i pomysłów jest mnóstwo (cudowna kolekcja kolorowych ptaków), ale sam zwierz coś czuje, że takiego miedzianego borsuka będzie musiał zamówić. Są pewne rzeczy, które posiadać trzeba i przynajmniej dla zwierza do tej kategorii łapią się miedziane borsuki.

 

Znacie ten moment kiedy patrzycie na jakąś wykonaną ręcznie rzecz i jednym uczuciem jakie wam towarzyszy jest zazdrość? ;)

 

Locamonrosa – wiadomo każdy chce się ubrać fandomowo ale w świecie gdzie zrobić nadruk na koszulkę nie jest za trudno, powstaje zapotrzebowanie na nowy rodzaj geekowskich ciuchów – takich o których mamy pewność że nie tylko są geekowskie ale i wyjątkowe. Tu mamy kolekcję nawiązującą głównie do Gwiezdnych Wojen, ale wydaje się, że możemy z całą pewnością stwierdzić, że nasze koszulki są wyjątkowe. Może zachodzi tu lekka dyskryminacja panów ale dla nich masowo szyją sieciówki (zwierz zgorzkniale nawiązuje do faktu, że koszulki z Supermanem tylko w dziale męskim).

 

1959297_1503742539845248_1813340503902456409_n

 

Jubilee – zwierz ma niesłychaną słabość do sutaszu, więc postanowił jeszcze raz zboczyć ze ścieżki wybitnie geekowskiej i pokazać wam piękne sutaszowe (i nie tylko kolczyki) robione z pasją. Co prawda nie ma wielu wyeksponowanych produktów, ale jak zwierz podejrzewa, to tylko kwestia czasu. Kolczyki naprawdę są śliczne i zwierz ma nadzieję, że jak na stronę pojawią się ceny to będą jeszcze w zasięgu finansów zwierza.

Zwierz chce takie kolczyki. Domowy kaktus też by wziął.

 

Triangle Shaped Bird – kto nie marzył by mieć pluszową kostkę. Tak żeby rzucić w osobę, która nas wkurza? Albo etui na naszą komórkę, która naprawdę będzie oddawać naszą osobowość a nie tylko asortyment sklepu? Traingle Shaped Bird to miejsce gdzie można sobie zamówić coś miłego pluszowego i fandomowego.  I ponownie – wybór pokazywanych na fb, produktów nie jest za duży, ale zwraca uwagę, że autorka sporo robi na zamówienie, więc jeśli chcecie ta kolekcję poszerzyć – zamówcie coś.

1012845_427732753997174_350441064_n

Jak pisze autor, każdego czasem dopada potrzeba by rzucić w kogoś pluszową kością do gry

Tees Shirt  sklep absolutnie obowiązkowy dla wszystkich fanów twórczości Jakuba Ćwieka – znajdziecie tu koszulki, przypinki a także – miejsce gdzie można zamówić książkę z przygodami pewnego świetlika, który ma słabość do długich brązowych płaszczy. Zwierz nie należy do fandomu autora, ale nie zmienia to faktu, że gdyby należał zapewne z wielką radością pobiegłby wydać ok. 40 zł na koszulkę lub książkę.

Niezależnie kogo jest się fanem taki nadruk na koszulce może mieć każdy. I każdy powinien ;)

Niteczkowy Potwór –  przyznają się że cierpią na nałóg, związany z wytwarzaniem kolejnych pięknych wyrobów rękodzielniczych, którymi chcą otaczać siebie a także każdego kto wyrazi zainteresowanie. W ich produkcji znajdzie się wszystko od ślicznych szkatułek (te z TARDS są większe w środku), przez pokrowce na telefon bo najcudowniejsze ręcznie haftowane fanowskie poduszki jakie widział zwierz. Do tego jeszcze jak wszystko wskazuje przyjmują indywidualne zamówienia, więc jeśli kiedyś najdzie was ochota by kazać sobie na poduszce wydziergać ‘Kocham Zwierza” to zobaczcie macie adres gdzie możecie takie cudo zamówić.

1979471_550909658340471_119756879_n

 

Bardzo fandomowa Biżuteria – zwierz jest pod wrażeniem, że autorce udało się zaklepać chyba najlepszą istniejącą nazwę strony na facebooku. Ponownie jak nazwa wskazuje znajdziemy tu fandomowe cuda – nadgryzione przez Moriartego Jabłko, Mlot Thora czy Tardis, wszystko zaś w idealnym stanie by powiesić sobie na szyi i konfudować ludzi, którzy nie rozumieją, dlaczego z takim dziwnym błyskiem w oku bawimy się zawieszonym na szyi jabłkiem z modeliny. A do tego jeszcze ceny są bardzo sympatyczne i przystępne :)

  Zwierz by nosił i śmiał się złowieszczo (raz na jakiś czas)

Rain Projects – autorka nie ma jeszcze sklepu a jej blog wygląda oszczędnie ale za to robi przepiękne filcowe torebki – niekoniecznie geekowskie ale np. model z TARDIS jest tak piękny, że zwierz sam by się rzucił by wejść w posiadanie takiego cuda. Jeśli chcielibyście zamówić taką torebkę powinniście skontaktować się bezpośrednio z autorką w celu ustalenia daty i interesującego was wzoru. Oczywiście możecie wybrać co chcecie ale zdaniem zwierza jak ma się do wyboru coś albo TARDIS to zawsze należy wybrać TARDIS.

  Nie ma co się łapać za portfel kiedy można mieć takie cudo

Bańka Mydlana – bańka mydlana to po prostu ludzie którzy robią mydło. Ale jakie to jest mydło. Pachnie, ślicznie wygląda i może być niesamowicie Geekowskie. Oprócz mydeł dla szarych obywateli Bańka mydlana ma w ofercie cudowne mydła z logo Batmana (jest się po nich pachnącym i można walczyć ze złem), kulkę do kąpieli w kształcie gwiazdy śmierci, Mydło rozgrzewające które przypomina hełm szturmowca z Gwiezdnych Wojen. Żaden Geek nie powinien udawać się pod prysznic bez zaopatrzenia się w takie cuda.

Sami powiedzcie – czy kupienie sobie takiego mydła to nie jest kwestia Geekowskiego obowiązku?

Kubki Kiciputka – każdy Kiciputka powinien znać – nieustraszona rysowniczka zezowatych kotów i komiksów o społecznym wydźwięku. Kiciputek ma nad wieloma wytwórcami tą przewagę, że sama rysuje komiksy więc może umieszczać na kubkach własne postacie (jak Tequillę) czy właśnie zezowate koty albo mopsy aprobaty. Zwierz kupił kubek z mopsem aprobaty swojej matce i szczerze poleca – są doskonałej jakości, duże grube i po prostu śliczne. No i wspiera się biedną studentkę grafiki co zawsze pomaga poczuć się nieco lepiej.

mops

Kupcie sobie kubek. Poczujcie jak kocha was Mops Aprobaty

Boom  – Boom to filcowa biżuteria ktora jest super. Zwierz mówi z własnego doświadczenia bo dosłowne przed chwilką wyjął kupione od dziewczyn kolczyki z Wolverinem.  Zwierz mógł się rękodziełu przyglądać na żywo na Polconie – w ofercie oprócz kolczyków znajdziecie broszki przypinki i opaski. Wszystko bardzo komiksowe, ładnie wykonane i w zupełnie ludzkiej cenie. Zwierz bardzo poleca twórczość dziewczyn.

A zwierz ma takie kolczyki!

Jak widać w ofercie nie tylko kolczyki

Mad Cookies – tu znajdziecie śliczne kolczyki. Nie wszystkie będą fandomowe – niektóre słodkie i spożywcze ale te które podbiły serce zwierza to parka Daleków która może straszyć z naszych uszu. Mad Cookies ma bardzo przystępne ceny – o nowościach możecie dowiadywać się z facebooka ale produkty na sprzedaż znajdziecie w podlinkowanym sklepie. Cóż nie ma się co obijać – trzeba  sobie cudo kupić, zwłaszcza że twórczyni jest otwarta na możliwość dopasowania niektórych wzorów do naszych potrzeb. Choć nie wiem czy zapewni nas że jej daleki będą posłuszne.

Niemal słychać EXTERMINATE

Manufaktura popkultury  – blog co prawda dopiero nie dawno reaktywowany ale już zawiera jak to ładnie mówią cuda wianki. Autorka ksywkę Matka Smoków wzięła do serca i szyje smoki. Jeśli macie jakieś dziecię w okolicy które trzeba wychować na geeka to koniecznie powinno posiadać smoka. Ale to co naprawdę zachwyciło zwierza to szyte przez autorkę bluzy. Zwierz podejrzewa, że aby stać się właścicielem takiej bluzy trzeba się prywatnie umawiać ale kiedy już się taka bluzę ma. Ach westchnąć można z zachwytu

Tak bardzo cudowna bluza

Rekodziela.eu  – czego tu nie ma – torby, koszulki, saszetki. Spośród tego całego cudownego misz maszu geekowskie oko przyciągnie cała seria toreb i szaszetek zrobionych z banerów Pyrkonu. Nie dość że można zdawać szyku w kwietniu w Poznaniu to jeszcze ma się ze sobą kawałek reklamowej historii. A jeśli nie jesteście koniecznie fandomowi to i tak na pewno coś w mnogości wzorów i kolorów koszulek i toreb dla siebie znajdziecie. A ceny bardzo przystępne – zwłaszcza torby kuszą bo za ręczną robotę nie liczy sobie autorka sum astronomicznych.

Geekowsko i ekologicznie

Sowulka – pomysł tak cudny  i uroczy, że nie sposób się nie zachwycić. Sowulka jest jedna ale wcieleń ma wiele. Pomysłów na wcielenia autorka też ma sporo – Sowulka Iron Man to ponoć dopiero początek i autorka planuje też Batmanową! Zwierz bardzo czeka bo chętnie by takie wcielenie Sowulki miał na koszulce. Grafiki są cudne, ceny jak na rękodzieło przystępne a sam pomysł ma w sobie sporo oryginalności i uroku. Zwierz poleca polubić stronę na facebooku by zawsze być na czasie z nowymi informacjami i nowymi wzorami. No i zwierz nie wie czy zdajecie sobie sprawę, ale trudno o coś modniejszego niż sowa, w tym sezonie

Cudowna Sowulka z Żelaza

TruTorba  –  produkowane rodzinnie (matki córki i ciotki przy nich pracują) torby które mają przede wszystkim odzwierciedlać zapotrzebowania kupującego, duże małe, dla dorosłych albo nawet dla dziecka. Wzory są kwestią negocjacji, podobnie na pomysł jak taka TruTorba ma wyglądać. Nie ma dwóch identycznych – nawet jeśli z wierzchu podobne będą się różniły ilością kieszeni. Na pierwszy rzut oka to idealny wybór dla wszystkich tych którzy wiedzą, że będą musieli w torbie zmieścić cały świat i nie mają zielonego pojęcia jak go tam upchną.

  Wzory do wyboru do koloru i co ważne do konsultacji z twórczyniami toreb mieszczących pół świata

Jak już zwierz wspomniał – ta lista to dopiero początek – jeśli uważacie że można ją poszerzyć na przykład o wasze wyroby dajcie zwierzowi znać. Uczestnictwo w tym niewielkim projekcie jest bezpłatne, nie trzeba być profesjonalistą, nie trzeba oddawać zwierzowi potem dzieci, ani 20% zysków. Zwierz robi to nie dla zysku ani chwały ale po to by skojarzyć dwie kategorie fajnych ludzi. Tych którzy coś robią i tych którzy strasznie chcieliby to kupić.

A i jeszcze jedno – chwilowo Geek Market funkcjonuje jako zwykła podstrona na zwierzu, jednak docelowo zwierz chciałby dać mu nieco więcej miejsca na blogu – jak tylko wykombinuje jak :)