Musicale rzadziej śpiewane czyli 10 piosenek z musicali których (być może) nie słyszeliście

20/10/2017

Kochać? Biegać? Kraść? czyli 10 powodów dla których bohaterowie filmów chodzą do muzeów

20/10/2017

Kasia tłumaczy Pawłowi świat czyli Zombie vs Zwierz vs Mansplaining

20/10/2017

Piątek  przyszedł do nas wraz chmurami i cichą obietnicą że być może w ten weekend się spokojnie wyśpimy. Ale zanim nadejdzie czas błogiego lenistwa, musicie koniecznie przesłuchać nowy odcinek Zombie vs Zwierz, gdzie dyskutujemy o tym czy Fassbender ładnie gra w Pierwszym Śniegu i dlaczego mężczyźni tłumaczą Zwierzowi świat.

Dzisiejszy odcinek – jak każdy poświęcony sprawom społecznym, trochę nam się rozrósł. Próbuję wyjaśnić Pawłowi – dlaczego dość powszechny zwyczaj tłumaczenia kobietom świata przez mężczyzn, nie ma jasnego wyznacznika i dlaczego dziewczyny czasem się wściekają tam gdzie facet wzruszyłby ramionami. Poza tym Paweł tłumaczy mi, że nie ma co się denerwować na nowy trailer Black Panther, a ja próbuję wyjaśnić Pawłowi dlaczego Fassbender jest całkiem dobrym Harrym Hole.


 

A teraz fanfary – w końcu po tak wielu prośbach udało się nam (znaczy nie ukrywajmy Pawłowi) stworzyć listę poruszanych w odcinku tematów z dokładnym zaznaczeniem gdzie się zaczynają :

Rozpiska tematów (w końcu!):

00:30 – „Pierwszy śnieg”, czyli Dziura Ex Machina (uwaga, spoilery!)

19:35 – „Mindhunter”, czyli Paweł lubi seryjnych morderców

25:10 – Warszawski Festiwal Filmowy i ludzie, którzy próbują zdobyć pieniądze

29:15 – Zwiastun „Black Panther”, który nas poróżnił

38:35 – Zwiastun „The New Mutants”, który nas nie poróżnił

43:04 – Główny temat: Harvey Weinstein, molestowanie seksualne, protekcjonalność wobec kobiet, mansplaining

Na koniec jak zawsze zwierz przypomina, że możecie zrobić dla nas wiele miłych rzeczy:

Polubcie nasz fanpage: www.fb.com/zvzpodcast

Piszcie do nas: kontakt@zombievszwierz.pl

Sprawdźcie inne nasze podcasty: www.podsluchane.pl

Polubcie fanpage naszej sieci: www.facebook.com/podsluchane.pl

Zobacz nasz sklep z gadżetami: www.podsluchane.pl/sklep

Napisz do nas na kontakt@podsluchane.pl

To tyle na dziś. Zwierz wie, że was w ostatnich dniach zaniedbuje ale to wszystko ze względu na LICZNE zobowiązania – wczoraj Anioły w Ameryce w ramach NT Live (recenzja będzie po drugiej części ale już teraz mogę powiedzieć – genialne wystawienie), jutro – bardzo fajny wpis w ramach fajnej współpracy, 23.10 Zwierz wybywa do Sopotu na spotkanie z uczniami w Sopotece, 24.10 zwierz mówi o Starym Kinie w Domu Kultury Kadr (nowy budynek!),  29. 10 (ZMIANA DATY) zwierz w centrum popkultury Yatta będzie opowiadał (każdemu kto przyjdzie) jakie są jego sposoby na legalne korzystanie z kultury. A to wszystko jeszcze łączy się z tym że dopiero 22.10 kończy się Warszawski Festiwal Filmowy przy którym Zwierz pracuje jako dzinnikarz prowadzący Q&A z artystami (dziś spotkacie Zwierza po filmie Keyla – w Multikinie p 21:15). Tak więc sami widzicie – Zwierz prawie pamięta jak się nazywa ale nie do końca. Na całe szczęście wpis na jutro jest taki fajny, że aż się sam zwierz na niego cieszy.

Ps: Ej wiecie że Ciapek kot Pawła się rozchorował? Operacja i leczenie tego nie przeszkadzającego nam w nagraniach koteła zeżarła Pawłowi mnóstwo kasy. Jeśli macie parę  groszy przed końcem miesiąca wspomóżcie blogera który jak sam mówi – pieniądze na ZUS przepuścił na kota. Możecie wesprzeć go na patronite.pl/popydo albo bezpośrednio PayPalem (pawelopydo@gmail.com) lub bankiem (61 1140 2004 0000 3102 7501 3131). Dobry uczynek – dla kotełów!.

Brak interpunkcji we wpisie wynika z dysortografii Zwierza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do zakładki „Gdzie są przecinki”.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 • Megapodius

  Sam reżyser pierwszego śniegu przyznał że jakieś 15% scenariusza ie zostało nakręcone bo ekipa nie miała czasu

 • Hannah

  W kwestii leków w Pierwszym śniegu – z pozycji laika, któremu wytłumaczono kilka rzeczy i wyłącznie bazując na podcastowym opisie :)
  Są leki ściśle monitorowane. Do tego stopnia, że w Stanach kontrolowana jest na przykład ilość recept i lekarz, który wystawia takowe zbyt często automatycznie ląduje na radarze DEA, co może się skończyć wręcz zawieszeniem lub utratą prawa do wykonywania zawodu. Możliwe, że w Skandynawii jest podobnie. Silne leki przeciwbólowe i leki nasenne chyba z definicji mogą się znajdować na tej liście jako potencjalnie uzależniające. Jeśli Harry najpierw wyrzuca je przez okno a potem dostaje od tego samego lekarza nowe recepty (skoro te leki później zażywa i dostaje nowe opakowania) to jest całkiem możliwe, że ten lekarz zyskuje bardzo zły rodzaj widoczności i potencjalnie naraża karierę. W tym sensie złość tej kobiety i odpowiedź lekarza nabierają jakiegoś sensu – ona pyta Harry’ego czy ,musi akurat od tego lekarza te recepty dostawać (jest całkiem możliwe, że Harry ma już problemy ze zdobyciem recept i świadomie się zdecydował na faceta swojej byłej, żeby manipulować poczuciem winy). A lekarz mówi, że właśnie nie kierował się źle ulokowanym poczuciem winy czy poczuciem, że robiąc coś dla Harry’ego robi to dla niej. Nie wiem, czy to pasuje.

  Nie do końca zgadzam się ze zwierzem w kwestii konstrukcji filmu kryminalnego. A raczej – wydaje mi się sądząc po opisie że to może być świadoma próba odwrócenia schematu. Taki na przykład Porucznik Colombo świadomie odwracał schemat dając widzowi od początku wiedzę kto i dlaczego coś zrobił i potem tylko obserwując tytułowego bohatera dochodzącego powoli do tego co już wiemy. No ale sądząc po waszym opisie nie wybiorę się do kina żeby zweryfikować.

  • Uwaga, spoilery:

   Nie pasuje :) Harry wyrzuca leki i nic nie wskazuje na to, żeby chciał ich więcej (w zasadzie film nie wyjaśnia jak wróciły do mieszkania). Film raczej zdaje się sugerować, że leki miały jakoś na bohatera działać – lekarz to morderca i chyba dał je mu w jakimś celu, ale o co chodziło jego dziewczynie to nie wiadomo… Ogólnie: to raczej nie jest tak, że rozwiazanie jest oczywiste a my tępi bo autentycznie wypytałam o to ludzi i nikt nie kuma co film próbował powiedzieć ¯_(ツ)_/¯

 • Hannah

  A i jeszcze jesli chodzi o mansplaining to swietny przyklad pojawil sie w serialu one day at a time:

  https://www.youtube.com/watch?v=1Q1qOjR3QqE