Animowany Batman czasem się uśmiecha czyli Animacje ze świata DC

06/05/2016

Quis custodiet ipsos custodes? czyli Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (ze spoilerami)

06/05/2016

Studiować czy nie studiować czyli Zombie vs Zwierz vs Studia

06/05/2016

Mamy sezon matur i większość osób ma w głowie jedynie kwestie tego ile dostanie punktów i jak to zadecyduje o ich życiu. Jednocześnie całkiem sporo osób, zdających na studia czy to już na studiach zadaje sobie pytanie czy na pewno dalsza edukacja to dobry pomysł. A całe szczęście jest podcast Zombie vs Zwierz gdzie zajmiemy się wszystkimi problemami.

Temat dzisiejszego odcinka podyktował (podyktowała) nam słuchacz (czy też słuchaczka) w czasie naszej ostatniej ankiety dotyczącej podcastu. Pomysł na temat bardzo dobry, bo jak może wiecie, stanowimy z Pawłem idealny duet do rozmowy o studiach. Zwierz z rozmachem skończył dwa kierunki studiów po czym poszedł na studia trzeciego stopnia, zaś Paweł liczne kierunki studiów zaczynał ale ostatecznie stwierdził, że studia nie są dla niego. Mamy więc pełen zbiór doświadczeń, zwłaszcza że oboje możemy się uznać, za osoby mające na koncie kilka sukcesów.

Oczywiście niezależnie od tego co mówimy decyzja o podjęciu czy nie podejściu studiów zawsze zależy tylko od was i od waszych możliwości i ambicji. Jednocześnie mamy nadzieję, że usłyszą nas nie tylko ludzie stojący bezpośrednio przed wyborem, ale także a.) może nieco młodszym -bo mówimy nie tylko czy warto studiować ale też właściwie jak wybierać kierunek studiów i czego od niego oczekiwać, b.) osoby które już studiują i może są nieco zawiedzione swoim kierunkiem – trochę rozmawiamy o tym co właściwie można wynieść ze studiowania. Zwierz zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie problemy związane ze studiami podjęliśmy w odcinku. Nie koniecznie rozmawiamy o tym, że mimo iż co raz więcej osób studiuje nie wszyscy mają taką szansę. Rozmawiamy też o studiowaniu w Polsce nie podejmujemy tematu tego jak studia wpływają na karierę za granicą. W każdym razie, nie tratujecie naszego odcinka jako zespołu wszystkich naszych pomysłów i przemyśleń na temat studiów. To jest tylko takie kilka naszych przemyśleń. Miłego słuchania.

books-magazines-building-school

A na sam koniec zwierz pragnie przeprosić za problemy techniczne, bo jak się okazuje mikrofon zwierza ma jakieś własne ciemne sprawki i niestety w tym odcinku wypadło aż 10 sekund wybitych przemyśleń zwierza. Jednocześnie jesteśmy ciekawi jakbyście zareagowali gdyby wpisy z podcastem pojawiały się nieco później w ciągu dnia – tak byście mogli np. od razu odsłuchać a nie czekać aż wyjdziecie z pracy, szkoły, zajęć. Dajcie znać co o tym myślicie.

Ps: Jutro tekst o nowym Kapitanie Ameryce bo zwierz  wieczorem idzie do kina. W Olsztynie, gdzie widział Czas Ultrona. Czas odczarować to miejsce.

Ps2: Zwierz jest w Olsztynie (o czym wielokrotnie informował) i bawi się doskonale, jak to na konferencjach naukowych bywa. Ale jak wróci to obiecuje więcej takich poważniejszych wpisów. Bo ostatnio przygotowywanie referatów i wystąpień nieco zwierza od bloga odciągało. Ale mam wrażenie, że zrozumiecie, w końcu produkowanie się na konferencjach jest częścią nie tylko bycia zwierzem blogerem ale zwierzem naukowce

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...