Oko kamery czyli o „Beksińscy. Album wideofoniczny”

12/11/2017

Kiedy Asgard był jeszcze młody czyli czy pierwszy Thor rzeczywiście jest gniotem

12/11/2017

Wbrew ciemności czyli 25 miłych rzeczy na listopad

12/11/2017

Listopad to najbardziej niegodziwy ze wszystkich miesięcy. Jest Zimno, pada i do wszystkich weselszych świąt wciąż daleko. Jedyne co pozostaje człowiekowi to patrzeć smutno na to jak noc zabiera mu kolejne godziny dnia. Dlatego w tym miesiącu wszyscy koniecznie potrzebujemy co najmniej 25 miłych rzeczy

Jeśli niebiosa chciały nam dać jakiś znak że kinowy eskapizm to może być jakiś pomysł na życie to uczyniły to ostatnio pod szyldem Thor: Ragnarok. Przynajmniej do końca seansu można było zapomnieć naprawdę o całym źle świata. Dla tych którzy postanowili, że jednak nie będą go oglądać w kinie po raz piąty Zwierz ma Thor 4D. Obsada ta sama ale efekty specjalne – jeszcze lepsze.

 

Zwierza jakoś ominęła miłość do Stranger Thing, ale to nie znaczy, że nie rozumie powszechnego zachwytu. Sam zaś uwielbia dzieciaki w głównych rolach, bo są utalentowane i takie zwyczajne. Zwierz ma nadzieję, że nic ich nie zepsuje. Na razie zaś wie, że niektórzy z nich mogą myśleć o karierze piosenkarzy. Inni nie powinni.

 

Jak wiecie Zwierz ma słabość do figurek Funko POP które zbiera. Teraz ma przed sobą nowe wyzwanie bo do sklepów weszła kolekcja z Thor: Ragnarok która się zwierzowi niesamowicie podoba. W sklepie POP Vinyl.pl znajdziecie min. samego Thora. Sam Zwierz zaś czai się na Lokiego. Bo jeszcze nie ma żadnego Funko Lokiego i musi to nadrobić.

Zwierz ma wrażenie, że ostatnio wszyscy sobie przypomnieli jak cudownie piękny, dziwny i zabawny jest Jeff Goldblum. Ponowny rozkwit jego kariery to jeden z najcudowniejszych odprysków manii ekranizowania wszystkiego na nowo. Zwierz, który uznaje że nigdy nie dość dziwaków ocenia całą sytuację 10/10 Goldblumów. A dla was ma filmik z Goldblumem oceniającym tatuaże z jego podobizną.

 

Zwierz uwielbia Notting Hill i zawsze chciał móc powiedzieć „Czytelnicy Konia i Psa będą zachwyceni” teraz jest trochę bliżej tego zdania bo czasopismo „Gallop. Koń i Jeździec” wydrukowało artykuł Zwierza o koniach w popkulturze. Jeszcze tylko muszę znaleźć jakąś gwiazdę filmową i mogę powiedzieć „Czytelnicy Konia i Jeźdźca będą zachwyceni”

 

Za dwa tygodnie Zwierz jedzie do Łodzi wziąć udział w Kongresie „Biblioteka Twórców” gdzie będzie rozmawiał z bibliotekarzami min. o blogowaniu. Przygotowując swoją prelekcję Zwierz przypomniał sobie o cudownym zdjęciu bibliotekarzy którzy upozowali się na zdjęciu na rodzinę Kardashianów. I dobrze na tym wyszli.

Macie czasem artystów których może nie słuchacie ale lubicie? Zwierz ma tak z Pink. Nigdy jakoś specjalnie nie słuchał jej muzyki ale artystkę uwielbia, głównie za to, że sprawia bardzo sympatyczne wrażenie osoby mocno stąpającej po ziemi. I wszystko co mówi o rodzicielstwie brzmi tak normalnie. W każdym razie to jest filmik Pink słuchającej coverów swoich utworów. Po tym video zwierz lubi ją jeszcze bardziej.

 

Disney powiedział, że będzie więcej Gwiezdnych Wojen w kinie i w telewizji. Zwierz powiedział YAY.

W listopadowym Interview znajdziemy bardzo fajną sesję zdjęciową Cumberbatcha i wywiad jaki przeprowadził z nim Tom Yorke z Radiohead. Wywiad o tyle ciekawy bo wywiadujący nie jest kolejnym dziennikarzem tylko po prostu znajomym Cumberbatcha, ciekawym pracy i opinii swojego kolegi. Co czyni wywiad dowcipniejszym i w sumie lepszym niż wiele takich prowadzonych przez dziennikarzy.

Zdjęcie: Mikael Jansson

 

Tu macie stronę na której codziennie jest zdjęcie wydry. Wydry może bywają wredne i bardzo niemiłe dla małych fok, ale na zdjęciach są słodkie i puchate. Zwierz lubi wydry na zdjęciach.

 

Ktoś poczynił niesłychanie istotną obserwację na temat pancerników i teraz wszyscy będziemy je widzieli w ten sposób.

Za: http://rominatrix.tumblr.com/image/166810880806

Blake Livley i Ryan Reynolds to ulubiona para Zwierza w Hollywood. Przynajmniej na razie. Ich ulubioną grą jest wzajemne trollowanie się w Internecie. I trzeba przyznać – wychodzi im to doskonale. Zwierz trzyma za nich kciuki. Ładni ludzie z poczuciem humoru zawsze cieszą Zwierza.

W dniu urodzin Reynoldsa Blake Livley umieściła to zdjęcie na Instagramie z podpisem „Wszystkiego najlepszego kochanie”. Na zdjęciu jest Ryan Gosilng i przycięty kawałek Reynoldsa.

Znajome Zwierza od lat kupowały sobie fajne sukienki w brytyjskim sklepie wysyłkowym Lindy Bop. Zwierz długo się wahał aż w końcu zrobił pierwsze zakupy i jest zachwycony. Warto mieć stronę w ulubionych bo tam jest dużo sezonowych nowości.

 

Producent filmowy kojarzy się głównie z facetem w średnim wieku, z cygarem w zębach. Albo z dość nieprzyjemnym typem. Tymczasem w Polsce mamy sporo odnoszących sukcesy, młodych producentek filmowych. Doskonały tekst w Dwutygodniku o tym dlaczego u nas kobiety produkują i jak patrzą na rolę producenta.

Amerykanie chcą bardzo wierzyć, że jeśli coś działoby się nie tak z ich demokracją to uczciwa, niezależna prasa na pewno będzie kontrolować rządzących. Żeby sobie o tym przypomnieć kręcą o tym filmy. Tu mamy wyreżyserowany przez Spielberga film o tym jak The Washington Post zdecydowało się opublikować tajne dane o wojnie w Wietnamie. W filmie Meryl Streep, Tom Hanks i wszystkie amerykańskie wartości.

 

Premiera drugiego sezonu The Crown się zbliża. Już wiemy że w sezonie trzecim rolę odziedziczy Olivia Colman. Na razie jednak wszyscy są młodzi, rządy rozchwiane a w drugoplanowej roli pojawia się Matthew Goode co podwyższa jakość każdej produkcji. Zwłaszcza estetyczną.

 

Ostatnio o aktorach i gwiazdach mówi się głównie w kontekście molestowania seksualnego. Trudno się dziwić, że część osób poczuła że chciałaby usłyszeć dla odmiany coś miłego. Na Twitterowe wezwanie odpowiedziało sporo osób zostawiając swoje miłe historie z aktorami i aktorkami w roli głównej.

Zwierz obejrzał zwiastun opartego na faktach filmu „Film stars don’t die in Liverpool” i pomyślał sobie, że to jest dokładnie taka produkcja jaką chciałby obejrzeć.

 

Cudowny komiks <3

Autor: Tom Gauld
http://myjetpack.tumblr.com/post/167417898800/for-the-guardian-order-my-new-book-of-cartoons

Co robimy w Ciemnościach doczeka się kontynuacji – tym razem o wilkołakach. Doszły nas też wieści że z dawna zapowiadany serial telewizyjny na podstawie filmu jest już w produkcji.

 

Cudowne wideo, które pokazuje, że granie klezmerskiej  muzyki delfinom ma sens. Najlepszy jest jednak komentarz sugerujący, że tak bawią się delfiny Mosadu kiedy mają wolne popołudnie

Tomowi Hiddlestonowi zrobiono zdjęcie ze szczeniaczkiem. Zwierz nie wie czy to jego szczeniaczek, czy też czyjś ale ogólnie Zwierz cieszy się w imieniu Toma i szczeniaczka.

A przy okazji prasy – Disney próbował ukarać LA Times za drukowanie tekstów ujawniających machinacje Disneya przy wyborach w miasteczku w którym znajduje się Disneyland. Jednak szybko musiał przestać bo okazało się, że zastraszanie prasy nie jest takie proste. Przywraca to trochę nadzieję, że można się jeszcze czasem postawić gigantom.

 

Zwierz czytał ostatnio książkę „Nie ma się co obrażać” o młodych polskich ilustratorach i znalazł w niej ilustracje Agaty Marszałek które się jej niesamowicie spodobały. Też powinniście je zobaczyć (i przeczytać książkę)

Ilustracja Agaty Marszałek dla AwardsLine „Major Players”
Za: https://www.behance.net/gallery/23312807/AwardsLine

 

Na koniec – jeśli byliście ostatnio pod kamieniem – TAK wygląda obsada Króla Lwa którego niedługo zrealizuje Disney. Tylko może będzie w tej ekranizacji więcej Nali? Taki film gdzie jest Nala i jakieś inne Zwierzątka. Ludzie by to oglądali.

To tyle na ten miesiąc. Zwierz powie wam szczerze, że szukanie rzeczy miłych bardzo mu pomaga. Bo czasem trzeba poszukać informacji nieco inaczej. Zwierz nigdy nie zapomni takiego programu telewizyjnego w którym ekspert twierdził, że mówiąc tylko o złych rzeczach rozmawiamy tylko o bucie. A w tym bucie jest noga, a ponad nogą jest człowiek i w ogóle dużo jest na świecie więcej niż nam się wydaje. Więc tak – nie gapcie się za bardzo na buty bo się potkniecie.

Ps: Jeśli ktoś z was ostatnio trafił na coś fajnego w sieci nie bójcie się podrzucić do komentarza. Zwierz będzie przeszczęśliwy

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...