10 bardzo mądrych prawd o miłości czyli ten obowiązkowy wpis na Walentynki

15/02/2018

Nudne oblicze Greya czyli Zombie vs Zwierz vs Grey

15/02/2018

Już tylko chwilka czyli 25 miłych rzeczy na Luty

15/02/2018

Luty trwa. Jak wiadomo luty choć jest najkrótszym miesiącem trwa po prostu latami. Co więcej – wydaje się, że niesie za sobą przekonanie, że zima nigdy się nie skończy. Ale jeszcze tylko chwilka i zaraz powinna być wiosna. Dlatego, zanim w pełni oddamy się w ramiona smogu i chandry – wpis pełen miłych i ciekawych rzeczy – specjalnie dla was, żeby trochę wam poprawić dzień.

Czy wiecie że obecnie robi się funkcjonujące protezy dla zwierząt? I to takie które nie tylko działają ale też na pierwszy rzut oka czasem nie widać, że zwierzę porusza się korzystając z protez. Zwierz zakochał się w cudownym kocie który brak dwóch łapek ma za nic. A wy po przeczytaniu tekstu możecie wspomóc ośrodek zajmujący się właśnie takimi zwierzakami (można płacić za pomocą PayPal)

 

 

 

Wyobraźcie sobie, że nadchodzą Walentynki i chcecie się oświadczyć swojej dziewczynie. Nie wiecie, że dziewczyna w tym samym czasie planuje… poprosić was o rękę. To jedno z najbardziej uroczych nagrań jakie znajdziecie w Internecie. Plus ta para chyba naprawdę jest przekonana, że najwyższy czas wziąć ślub. Skoro obie osoby chcą zadać ważne pytanie.

 

 

Słuchajcie Zwierz dopiero niedawno odkrył istnienie gryzonia który nazywa się Pika. Tak moi drodzy – nareszcie wie do kogo podobny jest Pikachu. Pika to najbardziej okrągły gryzoń jakiego Zwierz w życiu widział. Być może także też najsłodszy gryzoń jakiego widział.

 

 

OtherTees to firma sprzedająca fanowskie koszulki – którą Zwierz bardzo ceni i z którą współpracuje (kupując koszulkę przez stronę Zwierza część kasy z waszego zakupu idzie do Zwierza). Teraz jednak nie chodzi o Zwierza tylko o zwierzaki – oto bowiem że najbliższy weekend 10 złotych od każdej koszulki czy bluzy (oznaczonej czerwoną łapką) zostanie przeznaczone dla fundacji Przytul Psa. 

Czasem koty siadają tam gdzie chcą i cały świat musi się dostosować. Ten kot usiadł przy wyjściu z metra. Bo mógł. I teraz ludzie mają obowiązek jakoś się w tej sytuacji znaleźć.

 

Trudno powiedzieć, żeby to była jednoznacznie dobra wiadomość, ale jest to wiadomość w stylu – świat potrafi nas zaskoczyć. Otóż pewien Brazylijski diler dostrzegł że państwo nie radzi sobie ze szczepieniami w jego okolicy. Skorzystał więc ze znanych sobie sposobów – porwał lekarza i pielęgniarki i kazał im zaszczepić ludzi w swojej okolicy. Porwana ekipa zapewnia, że potraktowano ich bardzo dobrze.

 

Nie wiem czy wiecie ale w Internecie ostatnio jest moda na robienie zwierzętom zdjęć z kartkami na których opisane są przewinienia. Zwykle robi się tak z psami, które mają bardzo skruszone miny. Podobna wersja z kotami sprawia, że człowiek nie jest w stanie się przestać śmiać.

 

 

 

Coś ze świata sztuki. Emma Anderson – malarka i rzeźbiarka będzie brała udział w wystawie w Tate Modern Museum.  Co w tym ciekawego? Emma jest artystką z Zespołem Downa. Jak się okazuje – nie przeszkadza jej to w tworzeniu. Co ciekawe – mama Emmy pochodzi z Polski i ponoć oto jej upór by zapewnić córce jak najlepszą opiekę sprawił, że udało się odkryć talent plastyczny dziewczyny.

 

 

Finowie kontynuują tradycję robienia na drutach w czasie Olimpiady. Na ostatniej olimpiadzie robili wielki szalik. Na tej olimpiadzie robią kocyki dla świeżo urodzonego synka prezydenta Finlandii.  Finowie wiedzą jak naprawdę pochodzić do sportu.

 

 

Pewna pani lat 91 właśnie wyznała światu, że całe życie była lesbijką. Po czym przyszły do niej media porozmawiać o jej życiu. Rozmowa z nią jest fajna bo doskonale pokazuje, że homoseksualiści nie pojawili się w naszym społeczeństwie nagle (jak chcieliby wierzyć niektórzy), że prowadzili – obok oficjalnej narracji, swoje spokojne i niekiedy całkiem nudne życie. Poza tym pani ma strasznie fajny sposób mówienia.

 

Czy wiecie że wróciło Czytu Czytu? Na premierę drugiego sezonu mamy dla was coś „z zupełnie innej beczki” czyli nagrany Live. Oczywiście teraz możecie oglądać go już w formie nagrania ale zapraszamy co tydzień na kolejne odcinki naszego czytelniczego podcastu.

The Atlantic opublikował długi, fascynujący artykuł dotyczący naprawdę ważnego i trudnego do rozwiązania problemu – jakiego koloru są piłki do tenisa. To wcale nie jest proste pytanie i wcale nie ma na nie prostej odpowiedzi.

 

Skoro już pogadaliśmy o okładce Vogue Polska to czas pogadać o tym co jest w środku. W wydaniu papierowym znajdziecie naprawdę fajny tekst o tym jak social media zmieniły świat mody. A tymczasem w Internecie na stronie Vogue znajdziecie fajny tekst o tym jak Instagram zmienił nasze podejście do jedzenia i np. wystroju restauracji.

 

 

Agnieszka Holland przygotowuje nową produkcję (rozgrywającą się w czasach stalinowskich) i zaangażowała do niej dwoje brytyjskich aktorów. Jamesa Norotna którego Zwierz darzy olbrzymią sympatią (mimo jego wpadki w McMafia – strasznie nudnym serialu) i Vanessę Kirby czyli aktorkę znaną z roli Księżniczki Małgorzaty w The Crown.

 

 

Pewien pan zaczynał pracę o 4 rano. A ponieważ nie miał samochodu musiał godzinami iść do miejsca gdzie załadowywał ciężarówki. Jego koledzy z pracy się złożyli i kupili mu samochód. Zwierza zawsze to wzrusza i smuci. Wzrusza – bo ludzie bywają bardzo dobrzy, smuci bo  większość z takich gestów wynika z tego, że jacyś biedni ludzie są wyzyskiwani przez jakichś bogatych ludzi.

 

Pewien nastolatek oglądał przez całą noc Brooklyn Nine Nine, zaspał, zgubił kurtkę  a potem zdobył złoty medal na Olimpiadzie. Kurczę takich ludzi nam trzeba – nie podchodzących do bardzo ważnych rzeczy zbyt poważnie i oglądających nałogowo Brooklyn Nine Nine.

 

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak zachowywałby się Zwierz gdyby był brytyjską królową… to zachowywałby się tak

Wielka Brytania świętowała ostatnio fakt, że równo 100 lat temu przyznano kobietom prawo głosu – z tej okazji zadzwoniono do 102 letniej starszej pani porozmawiać z nią na temat kobiet, mężczyzn i kwestii feminizmu. Chyba nie spodziewali się tak cudownej rozmowy – która nie pozostawia złudzeń, że nierówność kobiet i mężczyzn to nie jest coś co dostrzegają tylko znudzeni millenialsi.

 

Gretta Brandler was 2 when women got the vote

"Men are by nature control freaks… they're seven-year-olds in long trousers".102-year-old Gretta doesn't hold back when she gives her honest opinion on what has – and hasn't – changed since women got the vote. #100years (via Victoria Derbyshire) http://bbc.in/2E6XZPD

Opublikowany przez BBC News na 6 lutego 2018

 

Ostatni miesiąc w ogóle pokazywał że w chwilach kryzysu należy posłuchać starszych kobiet bo zwykle są najrozsądniejszymi osobami jakie można znaleźć w okolicy. Tu mamy doskonały mini dokument o dwóch bardzo rozsądnych starszych paniach z Rosji które doszły do wniosku, że „czego się nie da zniszczyć z tego trzeba szydzić”. Obejrzyjcie koniecznie bo tyle rozsądku rzadko znajdziecie w Internecie.

 

Russian "Satisfaction"

How two Russian grandmothers became an internet sensation

Opublikowany przez Coda Story na 5 lutego 2018

 

Wiecie co – Zwierz ma wrażenie, że Skandynawowie naprawdę jako jedyni rozumieją jak należy traktować olimpiadę. Np. norweska drużyna curlingu nie zapomniała, że wczoraj były Walentynki.

 

A skoro przy olimpijczykach jesteśmy. Czy widzieliście jak ich zdaniem należy korzystać ze schodów ruchomych? Takie rzeczy tylko na Olimpiadzie.

 

http://sunshine-kamil.tumblr.com/post/170837651239

 

Niedawno zakończyła się najpiękniejsza historia miłosna. Historia ślepej biseksualnej gęsi która spędziła wiele lat w związku z dwoma łabędziami, pomagała wychować ich młode i dożyła podeszłego (jak na gęsi) wieku 40 lat.

 

 

Czy wiecie, że Tom Hardy wytatuował sobie na ramieniu stwierdzenie, że Leonardo DiCaprio wie wszystko najlepiej? Panowie się zaprzyjaźnili a tatuaż jest wynikiem zakładu. Choć może po prostu Tom Hardy naprawdę bardzo lubi Leonardo Di Caprio. Znając obu panów nie można tego wykluczyć.

 

 

To być może nie jest miłe ale Zwierza podnosi na duchu kiedy sztuka inspiruje ludzi. Otóż mieszkańcy słynnego wieżowca Grenfell Tower skorzystali z nawiązania do Trzech Billbordów za Ebbing, Missouri by zadać ważne pytanie – jakim cudem jeszcze nie wskazano winnych straszliwego pożaru który strawił wieżę.

 

 

Poza tym znów okazało się, że Mark Hamill jest najfajniejszym człowiekiem w Internecie.

 

 

Zaś Nowy sezon Grace and Frankie zapowiada się absolutnie cudownie – choćby dlatego warto wyczekiwać kolejnego roku.

 

 

To wszystko na dziś. Połowa lutego już za nami więc trzymajcie się mocno – może nam się uda dotrwać do wiosny. Zwierz trzyma za was kciuki (za siebie też!). A poza tym już w ten weekend premiera nowego sezonu Mozart in The Jungle i to jest absolutnie przecudowna wiadomość. Zwierz ściska was wirtualnie i biegnie żyć dalej z jaką taką nadzieją w sercu.

 

Ps: A skoro przy weekendzie jesteśmy – Zwierz wybywa do Legnicy więc nie wie jak z wpisami. Chyba jak Internet pozwoli to będą.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...