Idzie zima! NIe wychodź z kina! czyli na co do końca roku czai się zwierz

25/09/2015

Talent nie ma wieku czyli Zwierz i aktorzy amerykańscy część III

25/09/2015

Podcast na żywo z Torunia! czyli Zombie vs Zwierz vs Copernicon

25/09/2015

Piątek a to oznacza nowy odcinek podcastu. Tym razem mamy jednak dla was coś wyjątkowego odcinek nagrany na żywo w czasie trwania tegorocznego Coperniconu. Nawet jeśli na co dzień nie słuchacie naszego podcastu tym razem zwierz poleca spróbować

12006355_10208074204521696_1213703456286215439_n

Ichabod zrobił nam zdjęcie jak nagrywamy. Zwierz nie wie dlaczego wygląda na mało zachwyconego tym faktem

Organizatorzy Coperniconu już kilka miesięcy temu poprosili Zwierza i Pawła by w czasie konwentu pojawił się podcast. Pomysł się nam spodobał choć nie mieliśmy zielonego pojęcia jak to ostatecznie ma wyglądać. Zwłaszcza, że choć z Pawłem się znamy i lubimy to zwykle nagrywamy rozmawiając z dwóch różnych punktów na mapie polski co jednak nieco się różni od rozmowy z dwóch końców stołu. Na dodatek kolejnym dość stresującym elementem była obecność widowni.  Naprawdę trudno z kimś rozmawiać udając że nie słucha cię kilkadziesiąt osób. Ostatecznie całe nagranie mimo początkowego stresu (przynajmniej ze strony Zwierza) wyszło nadspodziewanie dobrze. Widzowie dostarczyli pytań a zwierz i Paweł postarali się dostarczyć jak najlepszych odpowiedzi. Trudno stwierdzić czy będzie to jakaś konwentowa tradycja (już mamy pewne sygnały, że chcieliby nas też gdzie indziej) ale z całą pewnością było to nagranie bardzo przyjemne i dużo mniej stresujące. Posłuchajcie!

A i jeszcze jedno. Mamy też pewien nowy, sympatyczny projekt. Jeśli tworzycie muzykę i chcielibyście wystąpić w „napisach końcowych” ZvZ, to napiszcie do nas! Więcej informacji: goo.gl/pIj3sg

Ps: Paweł słusznie zaważył, że im bardziej zwierz streszcza wam podcast tym macie mniej motywacji do jego słuchania. Tak więc dziś wpis będzie krótki – zwłaszcza że zwierz jest koszmarnie zmęczony.

Ps2: Zwierz zgodnie z obietnicą przesyła linki do swoich wystąpień w Ale Kino, TU o serialach polskich, a tu o serialach kostiumowych

Brak interpunkcji we wpisie wynika z dysortografii Zwierza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do zakładki „Gdzie są przecinki”.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 • An

  Nie dotarłam, a żałuję. Hejterzy dotarli?

 • Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego wystąpienia osób mających prelekcje na konwentach nie są filmowane i potem wrzucane do internetu?* Dzięki temu mogłyby je obejrzeć zarówno osoby, które nie mogły dotrzeć na konwent, jak i takie, które nie zmieściły się z sali. Zwierzu, czy możesz mi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje?

  A przy okazji, czy Zwierz będzie w tym roku na Serialkonie? :)

  *byłam w życiu tylko na jednym konwencie (Serialkonie) i nie wiem, jak to
  wygląda na innych imprezach tego typu, ale przypuszczam, że tam też nie nagrywa się żadnych wystąpień.

  • zpopk

   Wydaje mi się, że to może być kwestia kosztów i organizacji na comic conie też się mało nagrywa a jaki to jest Con! A na Serialkon oczywiście sie wybieram

   • Czyli nie ma to związku z jakimiś obostrzeniami prawno-autorskimi? Tym, że organizatorzy konwentów zakazują takich nagrań?

    Poza tym jeśli brak nagrań wynika z tego, że organizatorzy nie potrafią się zorganizować, to mam drugie pytanie (sorki Zwierzu, że tak cię męczę, ale jestem po prostu ciekawska, a skoro temat został poruszony, to muszę popytać). Dlaczego w takim razie prelegenci sami nie robią takich nagrań dla swoich nieobecnych fanów? Rozumiem, że wielu ludzi nie ma super sprzętu do nagrywania, ale czasem nawet kiepskie nagranie jest lepsze, niż żadne nagranie.

    • zpopk

     NIe organizuję konwentów nie wiem jakie są dokładne powody. Co do prelegentów – niektórzy nagrywają. Inni – jak ja nie mają do tego umiejętności i głowy.No i też jeśli wszystko jest w necie to po co płacić za konwent. Ogólnie myślę, że nie jest niczyją winą brak nagrań. po prostu nie wszyscy mogą/chcą nagrywać

     • OK, dzięki za odpowiedź! :)
      Przy czym, nie do końca zgadzam się z tym, że jakby wszystko było w necie, to nikt by nie przyszedł na konwent. W końcu na takie imprezy chodzi się po to, by zobaczyć ludzi na własne oczy, by poczuć klimat. Trochę, jak z chodzeniem na koncerty – niby można obejrzeć nagranie, ale to już nie to samo. Ale też, jeśli nie można być na miejscu, to takie wideo zawsze jest jakąś nagrodą pocieszenia.

  • To raczej kwestia tego, że koordynacja czegoś takiego wiąże się z dość dużymi kosztami. Przy czym te koszty maleją i w gruncie rzeczy dziś dałoby się to ograć socialmediowo Periscope :) Przy tym prawo do rozpowszechniania to też kwestia, trzeba by to było ustalić z występującymi. No i trzecia rzecz zapewne: jednak jeśli ktoś płaci, to dziwnie dawać to samo za darmo (wiem, że to nie jest do końca tak, ale niektórzy mogą tak myśleć).

   • @”jednak jeśli ktoś płaci, to dziwnie dawać to samo za darmo”
    Wciąż będę obstawać przy swoim i nie zgadzać się z tą tezą.
    Gdybyśmy mówili o konferencji naukowej, której uczestnicy płacą za to, by zdobyć wiedzę od prelegentów, to rzeczywiście w takim wypadku nagrywanie występów i udostępnianie ich za darmo może być nie fair. Bo wtedy wiedza, za którą jedni musieli zapłacić inni otrzymaliby za free.
    Ale jak już pisałam: konwent należy porównywać np. do koncertu. Czy nie kupiłbyś biletu, gdybyś wiedział, że to samo możesz za darmo obejrzeć w telewizji? Wątpię – w końcu w cenie biletu miałbyś nie tylko sam koncert, ale także to, że przeżyjesz wszystko na własnej skórze, że uda ci się spotkać z twórcą, którego cenisz.
    Poza tym na konwentach często równocześnie odbywa się kilka prelekcji. Więc nawet osoby, które zapłaciły za bilet prawdopodobnie nie miałyby nic przeciwko temu, gdyby mogły już po konwencie obejrzeć te prelekcje, z których musiały zrezygnować.

    • Po tej wypowiedzi było jeszcze zdanie w nawiasie, widzisz je?

     • Oczywiście. Ale pomyślałam, że rozwinę swoją wypowiedź, na wypadek gdyby dyskusję czytały te osoby, o których wspomniałeś w nawiasie. ;)

  • Maja Córka Zegarmistrza

   Kiedyś Khaki jeździł na konwnety i nagrywał prelekcje (za zgodą organizatorów i prowadzących). Falkon swego czasu nadawał część prelekcji na żywo, a Konferencja Larpowa od dwóch lat zarównio robi transmisję na żywo jak i zamieszcza je potem (z pewnym opóźnieniem) w sieci.
   To kwestia posiadania odpowiedniego sprzętu, kogoś, kto potem zmontuje materiał i umieści go w sieci i chęci.

 • Wazon

  Widziałam na na żywo zwierza w TV i bardzo mi się podobał.Co więcej, mówił ciekawie i mądrze. Uważam, że warto obejrzeć jej wystąpienia.Oba.

 • Selcave

  Bardzo udany odcinek, życzliwa widownia dodaje nagraniu dużo fajnej energii

 • Ewa Serenity Iwaniec

  Aż żałuję, że akurat w tamtym momencie prowadziłam swój konkurs… Zwierzu kochany, ale ty ten Copernicon chwalisz – pewnie cię żelkami przekupili :P

 • Alumfelga

  Ja tylko chciałam wyznać miłość Pawłowi. Jest pierwszą znaną mi osobą z polskiego fandomu DW, który w wiadomym pytaniu wymienił Marthę.

 • Bardzo udany odcinek, dawno się tak dobrze nie bawiłam. Fair warning, jeśli ktoś słucha w pracy, lepiej znaleźć sobie zaciszny kącik. Chyba, że współpracownikom nie przeszkadzają chichoty.