Obyś cudze dzieci porywał czyli zwierz i Stan Kryzysowy

24/03/2014

Miło jest być miłym czyli Zwierzowy Internetowy Dzień Życzliwości

24/03/2014

Poznań, Prelekcje i… Żelki czyli zwierz na Pyrkonie

24/03/2014
empty image
empty image

Hej

Kiedy zwierz pomyśli, że na swoim pierwszym konwencie zjawił się w sierpniu tego roku, sam się sobie dziwi. Wydawać by się mogło, że istota taka jak zwierz powinna żyć od jednego do drugiego spotkania fanów. To imprezy wręcz stworzone dla istot takich jak zwierz. Tymczasem jakoś egzystencja zwierza upływała z dla od takich imprez aż nagle po Polconie w Warszawie zwierz zaczął pojawiać się na nich dość regularnie (za zwierzem już spotkania w Krakowie i Toruniu – oba wspominane bardzo dobrze). Nie mogło, więc go zabraknąć na Pyrkonie, który nie dość, że największy to także najsławniejszy. Zwierz od kilku lat słyszy jak na Pyrkonie jest fajnie, i czego to tam zobaczyć nie można, więc zdecydował, że skoro wzbogacił już swoją egzystencję o wędrowanie po kraju za fandomem, to tegoroczny Pyrkon obejść się bez niego nie może. I jak to w bajkach bywa, jak pomyślał tak zrobił.

Zwierz wiedział, że musi pojechać na Pyrkon od czasu kiedy dwa lata temu napisała o nim wpis Cyd, ale i tak musi podziękować Cathii, która zachęciła nas obie do przygotowania kolejnego wystąpienia w trójkę. Serio jesteśmy jak zespół muzyczny, który rzadko nagrywa płyty ;)

Zacznijmy od tego, że rzeczywiście skala Pyrkonu robi wrażenie. Teren międzynarodowych targów poznańskich wypełniony fanami wszystkiego, czego fanem być można (w zakresie szeroko rozumianej popkultury) to chyba najbliższy Comic conowemu widok, jaki można zobaczyć w naszym kraju. Zwierz był pod wrażeniem, jak dość nowoczesna i bezduszna powierzchnia targów doskonale współgra z dużą radosną grupą w większości młodych ludzi, którzy właściwie chcą przede wszystkim się spotkać i dobrze bawić.  I absolutnie nie ma tego (wynikającego głownie z przestrzeni a nie z organizacji) wrażenia, jakie odnosi się na części konwentów, że choć jest bardzo fajnie to jednak ma się do czynienia z wydarzeniem niewielkim i bardzo lokalnym. Tu ma się przez chwilę wrażenie, że jest się w środku jakiegoś niesłychanie fajnego, ale i ważnego popkulturalnego kotła. To powiedziawszy zwierz musi jednak powiedzieć, że ta niesamowita frekwencja zaczyna powoli działać na niekorzyść konwentu. Co rusz słychać było zawiedzione głosy tych, przed którymi zamknęły się drzwi sal na prelekcjach (sam zwierz z bólem serca spoglądał na osoby odprawiane przy drzwiach na prelekcji o Kobiecie fantastycznej, którą wygłaszał z Cathią i Cydą). Do tego brakowało zwierzowi trochę takiego uczucia, jakie miewał na poprzednich konwentach gdzie wystarczyło usiąść i natychmiast się na kogoś wpadało – dawało to takie uczucie trochę takiego powrotu do szkoły. Tu niestety szans jest na to niewiele i choć zwierz trochę osób spotkał to cały czas miał wrażenie, że dużo więcej minął. Poza tym niestety widać, że powoli wielkość imprezy zaczyna w pewnych drobnych aspektach przerastać organizatorów – choć w tym roku zdecydowanie udało się ominąć problem wielkich kolejek, to już chwila, w której zwierz jako twórca programu nie dostał własnego programu (zwierz rozumie, że się skończyły bo było dużo gości ale zawsze można było odłożyć tyle programów ilu jest twórców programu- to stała liczba) była dość przykra.

  Chyba najcudniejsza rzecz jaką zwierz dostał na Pyrkonie czyli żelki, Benedict i środa! Takich fanów to chyba nikt nie ma!

Nie oznacza to jednak, że zwierz się źle bawił. Cóż przy takiej ilości atrakcji byłoby to niemożliwe. Pierwszego dnia (zwierz nie mógł się urwać z pracy, więc pojawił się dopiero w sobotę). Zwierz był nieco zabiegany z powodu dwóch własnych wystąpień. Pierwsze z nich prowadzone razem Cyd i Cathią poświęcone kobiecie w fantastyce dostarczyło nam trochę emocji na początku, kiedy zwierz z Cathią czekały przed salą zastanawiając się gdzie jest Cyd a Cyd czekała w sali zastanawiając się gdzie my jesteśmy. Trzeba powiedzieć, że to jednak niesamowite, że nasza trójka zawsze jakimś cudem zgrywa się w czasie prezentacji mimo, że właściwie są one zapisem długiej rozmowy na facebookowym czacie. Serio, tym razem nawet nie miałyśmy czasu usiąść we trzy i podzielić się naszymi slajdami – ale zwierz ma wrażenie, że nie było widać (to do tych, co się dostali). Zwierza szczególnie rozczulił jednak moment, gdy gdzieś w połowie prezentacji ktoś uchylił drzwi i krzyknął „zwierzu”. Taki radosny przerywnik to coś, co może się zwierzowi zdarzyć wyłącznie na konwencie. Podobnie jak to, co dzieje się po takiej prezentacji gdzie zwierza proszono o zdjęcia czy podpisy, ale przede wszystkim obdarowano żelkami. Zwierzowi niesłychanie podoba się pomysł był by obdarowywanie go żelkami stało się jakąś tradycją.

Zdjęcie zrobione naprawdę na samym początku  targów. Jak widać ludzi co nie miara.

O ile własnej prezentacji zwierz zupełnie się nie bał, o tyle moderowanie panelu z czwórką pisarzy! Było dla zwierza doświadczeniem wybitnie stresującym. Z kilku powodów. Po pierwsze był to pierwszy panel w życiu, jaki zwierz moderował. Wydawać by się mogło, że moderator ma najmniej do roboty, ale niestety zwierz z własnego doświadczenia wie, że nikt tak nie zabija panelu jak nudny czy niemający pomysłu na rozmowę moderator. I tu przychodzi lęk numer dwa, bo choć temat miasta w fantastyce jest niesłychanie interesujący to sam zwierz nie wie czy ma w głowie sporo inteligentnych przemyśleń na ten temat. Na cale szczęście, ludzie którzy zajmują się pisaniem są najczęściej elokwentni i dowcipni, więc udało się wszystko ładnie (przynajmniej zwierz ma nadzieję) choć zwierz musi powiedzieć, że trochę nas wszystkich uratował fakt, że nowa książka Anety Jadowskiej o Dorze Wilk ukazała się w zeszłym tygodniu i sala była wypełniona ludźmi, którzy koniecznie chcieli wiedzieć, jak się zamienia Toruń ze zwykłego na niezwykły. Poza tym rzeczywiście było przyjemnie i zabawnie a zwierz poczytuje sobie za osobisty sukces fakt, że Ania Kańtoch nawet coś powiedziała. Choć może, dlatego, że zwierz wcześniej powiedział jej, że musi coś powiedzieć. Jak widzicie połowa sukcesu w byciu moderatorem to zabawa w mafiosa i terroryzowanie panelistów przed rozpoczęciem rozmowy.

  Zwierz jest teraz posiadaczem szkicu autorstwa Mai Lulek, więc oficjalnie przestaje zbierać na emeryturę, bo jego zdaniem ma już zabezpieczenie w postaci zyskującego na wartości dzieła sztuki

Jednak musicie wiedzieć, że sobotę naznaczyło wydarzenie dużo ważniejsze niźli tylko prowadzenie przez zwierza panelu czy prelekcji. Oto pierwszy raz w życiu zwierz spotkał na żywo Maję Lulek. Widzicie kiedy kogoś dobrze zna się przez Internet to zawsze istnieje taki malutki, malutki margines prawdopodobieństwa, że osoba miła przez sieć w realu okaże się z jakiegoś powodu mniej sympatyczna. Zwierz troszkę się tego obawiał i zastanawiał się, co by począć ze swoim życiem gdyby Maja okazała się tylko miła. Na całe szczęście Maja okazała się wspaniała a zwierz może z ręką na sercu stwierdzić, że jej koszulki i torby (obecne na Pyrkonie naprawdę wszędzie) były zdaniem zwierza jednymi z najfajniejszych rzeczy, jakie można było nabyć na całym Prykonowym targowisku (zwierz spotkał nawet wytwórców uwzględnionych w Geek Marekt). co więcej okazało się, że Maja przywiozła zwierzowi z Londynu plakat z Tomem z Koriolana i to był ten moment, kiedy zwierz po raz kolejny zrozumiał, że największym błogosławieństwem wynikającym z prowadzenia bloga jest fakt, że spotyka się tak fantastycznych ludzi.

WP_001167

Na Pyrkonie sprzedają rzeczy, o których człowiek nawet nie wie, że ich chce i potrzebuje, póki nie zobaczy. Tu narzędzie do krojenia Pizzy w jednym słusznym kształcie.

No właśnie skoro już przy ludziach jesteśmy. Zwierz musi powiedzieć, że chyba pierwszy raz w życiu miał szansę dowiedzieć się jak czuje się osoba trochę rozpoznawana. Co prawda daleko zwierzowi od popularności tych, którzy najprawdopodobniej niedługo po konwentach chodzić będą musieli jak Matt Smith w maskach, ale spotkanie fanów, czy pojawiające się od czasu do czasu pytanie połączone z wykrzyknięciem „To ty jesteś zwierz” było doświadczeniem nowym i miłym. Co prawda zwierz jest absolutnie przekonany, że entuzjazmu ludzi robiących sobie zdjęcie ze zwierzem osłabnie nieco, kiedy wrócą do domu i zorientują się jak strasznie zwierz na tych fotografiach wyszedł, (jeśli zastanawiacie się, dlaczego ma minę jakby cierpiał wewnętrzne katusze – zwierz zawsze tak wychodzi na zdjęciach), ale całość doświadczenia była surrealistycznie przyjemna. Podobnie jak każde miłe słowo, które można było usłyszeć od czytelników, którzy bardzo często rozpoczynali, od „co prawda nigdy nie komentuję, ale czytam”. Paradoksalnie to są dla zwierza słowa miłe, bo dowiaduje się o całej zakonspirowanej bazie czytelników. W każdym razie zwierz musi megalomańsko stwierdzić, że spotykanie czytelników jest naprawdę czymś przemiłym.

  Żaden konwent nie może się odbyć bez obowiązkowego zdjęcia zwierza w wianku. Smutna mina gratis

Drugiego dnia, zwierz nie był już tak zabiegany, więc spędził sporo czasu wydając kupę kasy na różne przewspaniałe fandomowe wspaniałości. Na targach, jakie towarzyszą takim konwentom jak Pyrkon zwierz zawsze ma strasznie ambiwalentne uczucia. Z jednej strony – zawsze mu strasznie żal tego jak niewiele około popkulturalnych gadżetów można w kraju dostać. Z drugiej – kiedy widzi jaką wspaniałą wytwórczość fanowską tą napędza i jak cieszy się każdy kto dostał nawet najmniejszą rzecz, która nawiązuje do jego ukochanego fandomu – wtedy zwierz ma wrażenie, że fakt iż nie możemy iść po prostu do odpowiednika Forbbiden Planet jest w istocie niesłychanie pozytywny. W każdym razie Pyrkon to miejsce gdzie wszyscy mają wrażenie, że mają za mało kasy, bo chce się kupić wszystko i to najlepiej dwa razy jakby się zgubiło. Na całe szczęście jest koniec miesiąca więc zwierz nie spłukał się całkowicie (tylko prawie całkowicie) w pierwszych dniach po wypłacie.

Cudów zakupionych ciąg dalszy – taka zakładka jest dla każdego fana Hannibala zakupem obowiązkowym. Nawet do zakładania czytnika ;)

Jednak zakupy zakupami, ale na zwierza czekał jeszcze jego samodzielny punkt programu, czyli prelekcja o tym jak pisać i nie pisać o kulturze popularnej. Zwierz musi powiedzieć, że pewnie o smaczkach tego jak nie pisać o kulturze popularnej miałby do powiedzenia nieco więcej, ale nie mógł się powstrzymać i nie rzucić kilku uwag dotyczących pisania a właściwie blogowania o popkulturze. Windowania na całe szczęście nie była pusta, słuchacze wydawali się nawet nieco zainteresowani i śmiali się we wszystkich odpowiednich miejscach, a pod koniec kilka osób podeszło do zwierza, więc zwierz uznaje wystąpienie za raczej udane. Zwłaszcza, że musi wam szczerze przyznać, że nieco się go bał, bo choć mówienie do ludzi nigdy nie sprawiało zwierzowi problemu (każdy kto zna zwierza wie, że mówienie to nie jest jego problem) o tyle zawsze występowanie przed grupą ludzi z wystąpieniem, które teoretycznie powinno pójść nam gładko budzi lekki lęk. No i zwierz uważa za pewnego rodzaju sukces, że, mimo iż jego wystąpienie było prawie pod sam koniec konwentu pojawili się na sali niekoniecznie jego czytelnicy, tylko ludzie zainteresowani samym tematem.  Nie mniej zwierz nie miał czasu pławić się w glorii i chwale nieskompromitowania się, bo trzeba było lecieć na ostatni na Pyrkonie (a pierwszy dla zwierza!) panel, o Hannibalu. Słuchanie i rozmawianie o seryjnych mordercach i kanibalach zawsze jest przemiłe i gdyby nie zbliżający się nieuchronnie czas by udać się na dworzec zwierz zapewne zostałby tam dużo dłużej.

Konwenty fantastyczne to takie miejsce gdzie można pozorować walkę wielkiego potwora z wielkim mechem na środku stołówki i nikt się na nas dziwnie nie patrzy

Zwierz musi powiedzieć, że myśli o Pyrkonie bardzo ciepło, choć nie jest pewien czy myślałby równie dobrze gdyby nie zabrał ze sobą brata. Widzicie na tym polega problem z takimi imprezami – są super, jeśli mamy kogoś z kim w środku dnia możemy skoczyć na kawę i jak wszyscy dorośli ludzie pobawić się figurkami z Pacific Rim, nieco gorzej wygląda sprawa jeśli jesteśmy sami i np. nie dostaniemy się na prelekcje. Wtedy trochę brakuje możliwości zintegrowania się z innymi uczestnikami, poza oczywistym założeniem, że wszyscy jesteśmy na Pyrkonie sobie bliscy. Na niektórych to działa na innych nie, zwierz jest niestety z tych, którzy słabo się integrują z marszu, więc może nie do końca się do takich imprez nadaje. Choć wiecie, zwierzowi przypomniał się wspaniały moment tegorocznego Coperniconu kiedy firma Rebel ogłaszała wyniki loterii. Wydarzenie było teoretycznie poboczną promocją, ale wszyscy zebrani w jednym miejscu śmiejący się, klaszczący, odliczający dawali poczucie niesamowitej wspólnoty. Może Pyrkon jest na takie rzeczy za duży, może zwierza sporo takich momentów ominęło, bo był zajęty prelegowaniem albo przygotowywaniem się do prelekcji. Być może zwierz musi zrobić coś, czego jeszcze ani razu w życiu nie zrobił. Pojechać na jakiś konwent tylko jako uczestnik. Choć z drugiej strony, kogo zwierz próbuje oszukać. Moment, kiedy bierze się do ręki mikrofon i zaczyna blogować na żywo, to emocje trudne do zastąpienia. Czyli co do zobaczenia za rok?

Ps: Zwierz chciałby jeszcze raz pozdrowić wszystkich, którzy powiedzieli mu cześć i wszystkich, którzy chcieli ale z jakiś powodów się nie zdecydowali. Ogólnie jak zwierz pisał to zawsze strasznie miłe dowiedzieć się,  że czytanie zwierza jest częścią czyjegoś dnia.

Ps2: Prykon to miejsce gdzie człowiek żałuje, że ma tylko jedną szyję, jedną parę uszu i zaledwie dziesięć placów. Serio to aż nieprzyzwoite oferować ludziom tyle wspaniałości.

Brak interpunkcji we wpisie wynika z dysortografii Zwierza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do zakładki „Gdzie są przecinki”.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 • Serathe

  Jeszcze raz pozdrawiam zwierza i cieszę się, że udało mi się podać zwierzowi rękę :)
  Nie udało mi się iść ze zwierzem na piwo, ale niniejszym zapisuję się do zapewne istniejącej kolejki.
  To ja, Mary Poppins.

 • dobrochna

  Byłam na twoim panelu,bardzo fajny :D chciałam cię potem złapać i zrobić zdjęcie ale nie mogłam cię znaleźć ;( może mnie kojarzysz,siedzialam na samym końcu w różanym wianku:D mam nadzieję że w przyszłym roku też będziesz i poprowadzisz więcej paneli!

 • villi

  Ja tylko z małym wnioskiem formalnym – czy zwierz mógłby rozważyc za rok prelekcję o tym jak jest popkultura ( ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki) reprezentowana w mediach i prasie polskiej, z dużą ilością przykładów? Bo ta część prelki mi się osobiście podobała najbardziej, do tego stopnia że dziś zarykuję się śmiechem przy okładce Metra z Kapitanem (ale ani słowa o zdradzieckim developerze!)

  • zpopk

   Zwierz chętnie by taką prelekcję zrobił – w tym roku to było tak trochę na doczepkę ale marzy mu się prelekcja tylko o tym

   • Mju

    To byłoby PIĘKNE! Zwierza fragmenty z CJG na fb zawsze powodują atak śmiechu u mnie i znajomych, a w wersji rozszerzonej? Bajka! Tylko ktoś musiałby to nagrać, bo konwenty to nie moja bajka. Chociaż dla Zwierza…

    Swoją drogą, nastolatką będąc, kiedy jeszcze Gazeta Prawna była Dziennikiem to lubiłam ich niektóre recenzje filmowe i muzyczne. Może zmienili ekipę, a może ja stałam się bardziej świadoma? Pamiętam też, że czasami recenzje muzyczne i/lub filmowe pisał Olaf Szewczyk, które wydawały mi się lepsze niż recenzje „prawdziwych” krytyków filmowych (bo o ile się nie mylę, to Olaf Szewczyk jest specjalistą od gier, nowych technologii i reszty niezbyt mojego świata). Szkoda,że wyrzucam stare gazety, bo ciekawa jestem, czy one faktycznie wtedy były lepsze czy to okres adolescencji powodował, że chłonęłam wszystko.

 • Saga

  Byłam na panelu Zwierza z pisarzami i mogę potwierdzić, że moderowanie było udane. Nie podeszłam, bo Zwierz akurat rozmawiał przez telefon; trochę szkoda, bo chciałam podziękować Zwierzowi za wrażenia i polecanki popkulturalne (Ripper Street!), których dostarczają mi zwierzowe wpisy. Niniejszym dziękuję w komentarzu, a może za rok podejdę.

 • Mju

  To ja tylko Zwierzu napiszę, że cudną literówkę uczyniłeś „Windowania” zamiast „widownia” zawiesiła mnie na 5 minut! :D Tylko Zwierza dysortografia jest tak piękna i zmusza człowieka do uruchomienia szarych komórek ;>

  PS Czy Zwierz pisał coś o True Detective? Dopiero wczoraj obejrzałam i chciałabym przeczytać opinię Zwierza :)

  • Ginny

   Zwierz pisał o pierwszy odcinku, o ile pamiętam.

   • Mju

    Ten wpis czytałam, ale myślałam, że mam problem ze znalezieniem innych wpisów :)

  • zpopk

   Zwierza wszyscy pytają o true Detective ale zwierz jak poczuje zew to napisze obiecuje, ale takie wpisy które zwierz pisze bo wszyscy mu każą często wypadają gorzej.

   • Mju

    Ja do niczego nie zmuszam! My wczoraj zrobiliśmy sobie seans i mamy mieszane uczucia. Gra jest fenomenalna i już nigdy nie nazwę MM koniem (w sumie w serialu ktoś go nazwał ratface i coś w tym jest, ale z tym talentem to nawet pieszczotliwie nie powiem o nim szczurku, za dobry jest na to!). Fabuła jest tak naprawdę dość prosta, typowa historia dostępna w niejednym kryminale. Najbardziej zasmucił mnie koniec, bo amerykański styl życia zawsze musi wygrać……. Och, gdyby ktoś zekranizował Krajewskiego, to byłyby kryminały!

 • Majka

  Ło matko! Cały akapit o mnie! Aż sie różowa zrobiłam… cieszę się, że jednak nie zawiódł się na mnie zwierz. Żałuję, że nie miałam czasu, żeby się udać na jakąś zwierzową prelekcję (albo jakąkolwiek prelekcję, poza tą o sherlocku o północy :P ) i oficjalnie chciałabym zaprosić zwierza na Polcon, który jest w tym roku w Bielsku. Wiem, że z Warszawy to trochę daleko, ale może zwierz się skusi :)
  Aha! I chciałam dodać, że ten Koriolanowy plakat to zakupiła Nibi, ja miałam zdobyć autograf, ale ostatecznie przywiozłam niesygnowany…

  • zpopk

   Czyli moja miłość rozkłada się po równo do ciebie i do Nibi

 • Angua

  Pozdrawiam i cieszę sie, że zamieniłysmy kilka słów w trakcie i po Twojej prelekcji ;)

 • Tores-

  Cieszę się bardzo, że moje żelki Zwierza ucieszyły :) I mam nadzieję, że faktycznie zapoczątkują piękną tradycję wręczania Zwierzowi żelków przy byle okazji (albo i bez) :)

  • zpopk

   Żelki były FANTASTYCZNE! FANTASTYCZNE!

 • Tak żałuję, że nie mogłam do zwierza przyjść, a nie mogłam, bo w piątek miałam sześciogodzinny gżdaczowy dyżur, a w niedzielę wcześnie wracałam do domu. Mam nadzieję, że na jakimś kolejnym konwencie, najpóźniej na Pyrkonie za rok, wreszcie zwierza spotkam i będę mogła być smutna na zdjęciu razem ze zwierzem.

 • Wazon

  A propos przyrządu do krojenia pizzy- ciekawy byłby konkurs na tworzenie( wymyslanie ?) rzeczy miłych, a bezuzytecznych – przychodzi mi na mysl na przykład przyrząd do zapinania zatrzasków, ew dwa widelce na jednnym trzonku- mozna nabierac jednoczesnie jarzyne i mięsko. czy to byłaby popkultura ?
  No i cieszę się, że sie udalo i zwierz się dobrze bawił.

 • ALEksandra

  Czy zwierz wybiera sie w czwartek do multikina na transmisje Frankensteina?

  • zpopk

   Nie zwierz już tą transmisję widział a poza tym ma wtedy pokaz Noego

   • Ginny

    Wyrażam szalony entuzjazm z powodu spodziewanej recenzji Noego.

 • Cisowa

  Zgadzam się, tyle paneli tak mało czasu… Czasami naprawdę przydałoby się mieć TARDIS (poza tym, że zawsze). Mi się udało pójść i na prowadzoną wspólnie z Cathią i Cyd prelekcję o kobiecie w fantastyce i na zwierzową prelekcję o blogowaniu (co dla mnie jako blogerki było naprawdę, ale to naprawdę pomocne). Na obu siedziałam z dużym zainteresowaniem, a na koniec drugiej udało mi się nawet zrobić ze Zwierzem zdjęcie za co jeszcze raz bardzo dziękuję. :)

 • Też właśnie mam wrażenie, że TYLE mnie ominęło, chociaż jak podliczę prelekcje, czas spędzony na spacerowaniu pomiędzy stoiskami, wystawami itd, to wychodzi na to, że to był bardzo intensywnie spędzony weekend ;-) I zdecydowanie zgadzam się z tym, że wszyscy na Pyrkonie myślą, że mają za mało pieniędzy. Tam było tyle cudowności! Właśnie ogarniam zdjęcia i smutno mi na widok tych rzeczy, których nie mogłam sobie kupić. Ale z drugiej strony to fajnie, że w ogóle jest taka możliwość.
  Zwierz zabrał brata, ja siostrę – rodzeństwo to najlepsi towarzysze!
  A no i – miło było spotkać Zwierza osobiście ;-)

 • Ewa

  Anna Kańtoch coś powiedziała? Wow! Byłam na dwóch panelach z jej udziałem i było mi bardzo żal prowadzących. Gratuluję Zwierzu.

 • Świeczek

  Siedziałam na prelekcji blogowej w drugim rzędzie i oczywiście nie odważyłam się zwierza zagadać. Na kobietę nie mogłam przyjśc, bo prowadziłam wtedy własną (pierwszą ever O_o ). Mam nadzieję, że uda się to kiedyś nadrobić!

 • O jak było fajnie widzieć zwierza na żywo na tej jednej prelekcji, na którą się dokulaliśmy :) Na spotkanie niestety się o tej 6 nie wybraliśmy, bo pomijając nawet to, że w sumie nie wiedzieliśmy, o której zwierz zaplanował je, to już powoli musieliśmy zbierać się na naszą prelekcję o DW (jak bardzo mała sala na tak wielu ludzi chcących posłuchać naszego jąkania się xD).
  A co do tego jak wyglądało losowanie zwycięzców przy stoisku Rabelowym na Coperniconie to w zeszłym roku na Pyrkonie też takie coś zrobili, więc podejrzewamy, że i w tym było, tylko przegapiliśmy. Bo rzeczywiście w ogóle za mało czasu było.
  Gin&PT

 • Darya

  A zadławcie się wszyscy tymi pyrami D: *Przez Erasmusa, nawet nie rozważała wyjazd na imprezę*
  Widzę, że zwierzowi trochę nie do końca podpasowała wielkość Pyrkonu – ale niech się zwierz nie martwi, większość konwentów jest dużo mniejsza, więc każdy może znaleźć rozmiar dla siebie :) Z drugiej strony na tak wielki konwent też musi mieć swoje zalety (np. wielość różnych dóbr fandomowych i znajomych).
  Gdyby się zwierz zastanawiał co robić latem, to osobiście poleciłabym Balcon w Bytomiu. Niby jest trochę bardziej dla mangowców, jednak ostatnie lata konwent ten zmierza w kierunku fantastyczno-mangowego. No i jest absolutnie rewelacyjną imprezą i moim osobiście ulubionym cyklem konwentów :D
  …ale i tak zadławcie się wszyscy tymi pyrami :<

 • Maromirus Krassus

  O. Ja jestem osobą, która nie jest pewna, czy ta osoba, która widziała, rzeczywiście zwierzem była. Ale to chyba był Zwierz, a ja czuję się osobą bardzo wstydliwą, bo zabrakło mi odwagi podejść do Zwierza. I tak, będę musiała poczekać na kolejną okazję, by Zwierza poznać osobiście.

 • Marinaa

  Notka, przy której cały czas uśmiechałam się do samej siebie ^^ Uwielbiam takie wpisy. Gratuluję prelekcji, były świetne i genialnie prowadzone. Miło było usłyszeć kilka słów o blogowaniu i mam nadzieję, że wyłapałam jakie błędy udało mi się popełnić :) Szkoda, że nikt z organizatorów nie połączył „sala filmowa” z „masa ludzi”. Oczywiście bardzo wytrwali potrafili dostać się wszędzie. Po 6h siedzenia w jednej sali (przeczekując panele mniej oblegane i czekając na ten jeden, jedyny) doszłam do wniosku, że chyba mi odbiło :D Ale czego nie robi się dla ulubionego prowadzącego? Moja przyjaciółka już od rana w niedzielę szarpała mnie za ramię i uprzedzała, że musimy zdążyć na Zwierza o 14.30. Tutaj na szczęście obyło się bez problemów ze znalezieniem miejsca, chociaż ludzie byli tak zainteresowani prelekcją, że chyba weszli na końcówkę poprzedniej :D Chciałabym na kolejnym Pyrkonie posłuchać o popkulturze, szczególnie o problemie z klasyfikacją i zrozumieniem literatury popularnej. Jakby nie patrzeć wszystko wrzuca się do jednego worka, a potem mówi się, że popkultura to Zmierzch i dziwne twory serialowe na MTV.

 • datalore96

  Jest mi tak żal, że nie pojechałam w tym roku, po lekturze twojej notki Zwierzu jeszcze bardziej :D Zwierz widać, że się bawił dobrze. +wielbię zdjęcia Zwierza w wianku i mam nadzieję trafić na panel Zwierza kiedyś, może za rok. Dzięki Zwierzu, że jesteś :D

 • Kot

  Hannibal w wianku również pozdrawia (i pisze swój trzeci komentarz tutaj ever) :>

 • Agnieszka Hałas

  Zwierzu, Ania Kańtoch coś powiedziała na panelu?? Czym ją sterroryzowałaś przed wystąpieniem??? :D
  Mala refleksja konwentowa: niejeden introwertyk (pod warunkiem, że nie stresują go tłumy) będzie sobie krążył wokół stoisk, oglądał ludzi w dziwnych strojach, powędruje na pokaz szermierki albo tańca orientalnego, będzie wypatrywał spontanicznych zabawnych incydentów, robił zdjęcia i ogólnie nasiąkał atmosferą, i bawił się dobrze, nie integrując się. Pamiętam konwenty sprzed 12 czy 13 lat, gdzie jeździłam jako uczestnik, nie znałam bliżej właściwie nikogo i tak właśnie przemykałam samotnie, jak niewidzialny człowiek – zresztą teraz, jak jestem na konwencie, to przez większość czasu też przemykam gdzieś bokiem. Mam chyba uszkodzony obwód integrowania się (co też ma swoje wady). Sądzę, że takich dziwadeł jak ja może być więcej :)

 • A jeszcze mam pytanie – czy tak jak po bodajże Coperniconie pojawią się na blogu jakieś podsumowania Zwierzowych prelekcji? Np żeby można było sobie przypomnieć jakie fantastyczne kobiety pojawiły się w prelekcji, na które trzeba zwrócić uwagę albo dowiedzieć się, jak nie blogować o kulturze, a nie mogliśmy być na prelekcji.

 • TakŻelkom

  Haha, jechałem na Pyrkon nie wiedząc o Twoim istnieniu, na szczęście do czasu gdy jedna z moich znajomych nie krzyknęła na środku ulicy „Zwierz!” xD :) Tak sie o Tb dowiedziałem i później trafiłem na prelekcję o tym jak nie pisać o popkulturze i musze przyznać, że była jedną z ciekawiej poprowadzonych na Pyrkonie:D Pozdrawiam i życzę powstania tradycji Zwierzuofiarowania żelków:D Myślę, że czasem będę zaglądał na Twojego bloga:)

 • KrossWord

  Czytać cie zwierzu to najwieksza przyjemności mojego dnia, ale słuchać to jest po prostu coś niewyobrażalnie wspanialszego. Mam nadzieje, że zwierz bedzie prelegować następnym razem na pyrkonie. Juz nie mogę sie doczekać. + święta tardis mnie wysłuchała, bo na moim zdjęciu Zwierz nie wyglądał jakby cierpiał wewnętrznie, a nawet sie jeszcze uśmiechnął :D