Home Ogólnie Anglicy, Komiksy i Han Solo czyli zwierzowe podsumowanie roku cz. I popkulturalna

Anglicy, Komiksy i Han Solo czyli zwierzowe podsumowanie roku cz. I popkulturalna

autor Zwierz
Anglicy, Komiksy i Han Solo czyli zwierzowe podsumowanie roku cz. I popkulturalna

I wresz­cie przyszedł ten dzień roku kiedy zwierz zarzu­ca was swoim pod­sumowaniem min­ionych miesię­cy. I jak od lat co roku wyma­ga ono kilku zas­trzeżeń. Po pier­wsze zwierz starał się wyse­lekcjonować rzeczy związane z tegoroczną pop­kul­turą co znaczy, że jeśli coś widzi­ał w tym roku ale czuł, że przy­należy do innego to nie brał tego pod uwagę. Po drugie – jak co roku zwierz zaprowadz­ił podzi­ał pomiędzy tym co pop­kul­tur­alne a tym co zwier­zowe. Dziś więc zwierz będzie pod­sumowywał rok pop­kul­tur­al­nie jutro – co dzi­ało się w jego życiu. No i najważniejsze to pod­sumowanie rzeczy ważnych dla zwierza i zdaniem zwierza.

Nagro­da im. Łazarza za niespodziewany powrót zza grobu- idzie zde­cy­dowanie dla nowych Gwiezd­nych Wojen. Trochę jak Łazarz wró­ciły one po prz­er­wie – długiej i bolesnej prz­er­wie – w stanie niemal nien­arus­zonym wywołu­jąc w widzach (w tym w bied­nym zwierzu) olbrzymie emoc­je. Jed­nocześnie medal imienia Spi­der –Mana dla człowieka który rozu­mie że wiel­ka siła to wiel­ka odpowiedzial­ność idzie do J.J Abram­sa – być może jedynego w his­torii człowieka który mógł stać się ofi­arą wspól­nego zgod­nego linczu zarówno fanów Star Tre­ka jak i Star Warsów. Fakt, że udało mu się wyjść  z tej wielkiej pró­by zwycięsko zasługu­je na odno­towanie. Jed­nocześnie sko­ro przy tym jesteśmy powin­niśmy przyz­nać wyróżnie­nie im. Kota ze Shrec­ka dla najbardziej uroc­zo spoglą­da­jącej istot­ki małe­mu BB‑8 który ma co praw­da tylko jed­no „oczko” ale wszys­tko potrafi nim pokazać.

force-awakens-bb8

Przed pre­mierą wielu fanów Gwiezd­nych Wojen było zaniepoko­jonych jak BB‑8 a potem już było tylko BB‑8 bez zanipokojenia

Nagro­da im. Johna Bor­row­mana za najlep­sze wkurzanie fanów Dok­to­ra – idzie do Mof­fa­ta który napisał bard­zo śred­ni sezon Dok­to­ra, na który wiele osób narzekało, tylko po to by gdzieś pod koniec ujawnić że być może ma całkiem niezły pomysł na swo­ją postać i umie jeszcze pisać dobre odcin­ki. Kul­mi­nac­ja tego tren­du nastąpiła w odcinku świątecznym, który był abso­lut­nym szczytem podłoś­ci bo nawet tak skwas­zony widz jak zwierz musi­ał sobie przy­pom­nieć dlaczego oglą­da Dok­to­ra. Jed­nocześnie osob­na nagro­da kra­jowego sto­warzyszenia Chemików powin­na należeć się Alex Kingston i Peterowi Capal­di za jed­ną z najlep­szych ekra­nowych chemii mija­jącego roku. Co nieste­ty każe żałować, że w ostat­nich miesią­cach Capal­di nie miał do kogo grać w ostat­nim sezonie Doktora.

doctor-who-christmas-special-spoilers

Zwierz musi powiedzieć, że  fakt iż ostat­ni odcinek był tak dobry może sko­men­tować tylko w jeden sposób

Nagro­da im. Princess Bride za ser­i­al w którym ludzie są „most­ly dead” – idzie do ostat­niego sezonu Gry o Tron. Choć sezon nie poruszył zwierza jakoś szczegól­nie to wszyscy w nim zostali obsy­pani deszczem nagród, ale wszyscy i tak roz­maw­ia­ją o jed­nej bied­nej postaci która zarówno w książce jak i w seri­alu jest most­ly dead. Zwierz nie napisze o kogo chodzi ale przyz­na, że jeszcze nigdy dotąd śledze­nie dłu­goś­ci włosów akto­ra i wnioskowa­nia na tej pod­staw­ie czy będzie on grał dalej (za to jest wyróżnie­nie im. Roszpun­ki) w seri­alu czy nie, nie niosło za sobą tyle emocji. Tym­cza­sem w tym roku zajęło to niejed­nej duszy sporo czasu.

game-of-thrones-kit-harington-season-5-episode-9-hbo

Kit Har­ring­ton ma abso­lut­nie cud­owną minę do gra­nia Jona Snow. Nawet na tym zdję­ciu sły­chać jego wewnętrzne łkanie bo pada śnieg

Nagro­da im. Konopiel­ki za najlep­sze wyko­rzys­tanie kosy w pop­kul­turze – zde­cy­dowanie idzie do twór­ców seri­alu Poldark którzy uczynili kosze­nie traw jed­ną z najchęt­niej obser­wowanych prac polowych. Trze­ba w ogóle powiedzieć, że twór­cy seri­alu Poldark zro­bili wiele dobrego – na przykład przy­czy­ni­a­jąc się do roz­wo­ju słown­ict­wa swoich widzów  i fun­du­jąc im ser­i­al który da się całkowicie streś­cić korzys­ta­jąc wyłącznie ze słów na literkę „k” (konie, kosy, kopal­nie, kli­fy, Korn­walia, kochanka itp.). Podob­no w drugim sezonie chcą iść za ciosem i wybrać jakąś inną literkę. Zwierz nie ma nic prze­ci­wko temu, zwłaszcza że jak donoszą bry­tyjskie media w następ­nym sezonie koszenia ma być jeszcze więcej. Jed­nocześnie trze­ba zaz­naczyć, że ser­i­al Poldark wpisu­je się w kryzys garder­o­by bry­tyjskiej stacji telewiz­yjnej. W poprzed­nich lat­ach wielu aktorów chodz­iło w za małych koszu­lach a ostat­nio już nawet tego nie dostają.

Nagro­da im. Królowej Wik­torii za najbardziej bry­tyjską ze wszys­t­kich bry­tyjs­kich pro­dukcji – zde­cy­dowanie idzie do seri­alu Jonathan Strange i Pan Nor­rell który to ser­i­al wprowadza nas w świat ang­iel­skiej magii tak że właś­ci­wie nie jesteśmy do koń­ca pewni czy to nie jest ta jedy­na prawdzi­wa wer­s­ja his­torii. Do tego jeszcze ser­i­al powinien dostać spec­jal­ną nagrodę im. Bil­bo Bag­gin­sa za najlep­sze obsadze­nie postaci fik­cyjnej bo nie ma wąt­pli­woś­ci że Eddie Marsan do roli pana Nor­rel­la jest po pros­tu stwor­zony. Co istotne ser­i­al otrzy­mał też wyróżnie­nie świa­towego związku księ­garzy za najwierniejsze odd­anie uczuć i zachowań mola książkowego w postaci pana Nor­rel­la. Nigdy jeszcze tak wielu nie powiedzi­ało „Och on też czy­ta książ­ki gospo­darzy na imprezach” w jed­nym momencie.

Nigdy jeszcze tak wielu nie czuło emocjon­al­nego związku z jed­nym zdaniem

Nagro­da im. Mirandy Priest­ly* za najważniejsze mod­owe akce­so­ri­um sezonu – zde­cy­dowanie idzie do szpilek. To że bie­gała w nich bohater­ka Juras­sic World jest jed­nym z licznych powodów by uznać ten film za głup­szy niż ustawa przewidu­je, moment w którym zdjęła je z nóg bohater­ka w Mis­sion Impos­si­ble był tą krótką chwilą kiedy niejed­na kobi­eta miała ochotę zacząć bić bra­wo na wid­owni. Warto dodać, że szla­chetne drugie miejsce w kat­e­gorii zajął kaszki­et Armiego Ham­mera z Man From U.N.C.L.E choć ist­nieje pode­jrze­nie, że kaszki­et ma takie dzi­ałanie tylko kiedy pod nim są praw­ie dwa metry bard­zo przys­to­jnego Amerykan­i­na. Bada­nia jed­nak wciąż trwają.

BRYCE DALLAS HOWARD Character(s): Claire Film 'JURASSIC WORLD' (2015) Directed By COLIN TREVORROW 10 June 2015 SAM51109 Allstar Picture Library/UNIVERSAL PICTURES **WARNING** This Photograph is for editorial use only and is the copyright of UNIVERSAL PICTURES and/or the Photographer assigned by the Film or Production Company & can only be reproduced by publications in conjunction with the promotion of the above Film. A Mandatory Credit To UNIVERSAL PICTURES is required. The Photographer should also be credited when known. No commercial use can be granted without written authority from the Film Company. 1111z@yx

Nie da się ukryć Juras­sic World przekon­ał nas że niekiedy sce­narzyś­ci są w swoim myśle­niu niewiele młod­si od dinozaurów. 

Nagro­da im. DeLorean’a za najlep­sze wyko­rzys­tanie autek w kul­turze pop­u­larnej – zde­cy­dowanie idzie do Mad Maxa. Od cza­su kiedy skończyliśmy sześć lat nie robil­iśmy z takim zapałem „brumm” i „wrumm” jak po tym filmie. Jed­nocześnie zde­cy­dowanie Tom Hardy wygry­wa nagrodę im. Znaczącego chrząknię­cia za najlepiej wychrząkaną rolę roku, zaś Char­l­ize Theron może powró­cić do domu w glo­rii zwyciężczyni wyróżnienia w kat­e­gorii najlep­szej kobiecej postaci od cza­sów Rip­ley. I nikt do tego domu nie pójdzie tylko wszyscy pojedziemy, bard­zo szy­bko i po uprzed­nim zre­cen­zowa­niu sre­brnego sprayu na Ama­zonie. A i jeszcze warto dodać że George Miller dosta­je nagrodę im. Królowej Ama­zonek za najbardziej szczwane szerze­nie fem­i­nisty­cznej wiz­ji świa­ta w popkulturze.

MadMaxFuryRoad-247-ft

Brumm.… brum­m­mm… brummmm

Nagrodę im. Josepha Ignacego Guillotine’a za słabość do uci­na­nia głów seri­alom – otrzy­mu­ją sze­fowie stacji ABC za ska­sowanie cud­ownego For­ev­er (będziemy pamię­tać na zawsze o seri­alu który nie miał w sobie nic ory­gi­nal­nego ale był uroczy) i NBC za ska­sowanie Han­ni­bala. Przy czym ci ostat­ni mogą znaleźć się jeszcze na krótkiej acz treś­ci­wej liś­cie „ludzie którzy najpraw­dopodob­niej w 2016 roku zostaną przystawką”.

tumblr_inline_mpwnr4fg2b1qz4rgp

Zwierz jest pod wraże­niem odwa­gi sze­fów NBC bo wszak wiado­mo że skończą jako przys­tawka. I to nie wegetariańska

Nagro­da im. Między­nar­o­dowego sto­warzyszenia Fan­girl za najlep­szy fan fik – sko­ro przy Han­ni­balu jesteśmy to należy stwierdz­ić, że trze­ci sezon, którym moty­wem prze­wod­nim była wiel­ka nieskońc­zona miłość między Han­ni­balem a Wille jest naj­droższym fan fikiem w his­torii. Co więcej jest też naj­droższym ofic­jal­nym fan fikiem bo tu nie ma się nawet co śmi­ać – wszyscy widzieliśmy jak się kończy i niemal czuliśmy te same emoc­je które czuć musi­ał Fuller kiedy wycią­gał swo­je opowiadanie z szu­fla­dy i sprzedawał sze­fom stacji jako finał ser­i­al. Ale czy komuś to przeszkadza­ło? Wszak Hannbal wygry­wa w kat­e­gorii najlep­sze wyko­rzys­tanie kli­fu w sezonie (kole­jne miejs­ca to odpowied­nio Poldark i Broadchurch).

Ostat­ni odcinek Han­ni­bala był cud­nym melo­dra­matem z ele­men­ta­mi mor­du i komedii romantycznej

Nagro­da Mar­garet Mitchell za najlep­sze zakończe­nie seri­alu** – zde­cy­dowanie idzie do Mad Men po kilku lat­ach ciągłego pow­tarza­nia że seri­alu nie da się ocenić nie zobaczy­wszy ostat­niego odcin­ka zwierz może wam spoko­jnie powiedzieć, ze to było zakończe­nie abso­lut­nie genialne i zde­cy­dowanie przynoszące satys­fakcję wid­zowi. Głównie dlat­ego, że dając pole do inter­pre­tacji nie zburzyło tego co już wiedzieliśmy o bohat­er­ach  i nie zalało nas słody­czą. Bo na drugim końcu spek­trum są lau­reaci nagrody im. Bolesława Prusa*** za najbardziej iry­tu­jące widzów zakończe­nie seri­alu i tu mamy przede wszys­tkim Down­ton Abbey (nagrodę spon­soru­je tu także kra­jowa rada cukrown­icza) i przede wszys­tkim Glee – seri­alu którego zakończe­nie iry­tu­je w co najm­niej równym stop­niu co cały ser­i­al w ostat­nich latach.

Mad-Men-finale-690

Zwierz nadal jest pod wraże­niem, że nie zmarnowano finału Mad Men. Wręcz prze­ci­wnie. Ter­az ser­i­al jest już dobry na wieki

Nagro­da im Cer­bera dla najbardziej demon­icznego stworzenia w pop­kul­turze – zde­cy­dowanie idzie dla Owiec w “Z dala od Zgiełku”. Serio jeśli myśleliś­cie że owce są niegroźne czy nawet urocze to po tym filmie dowiecie się, że owce nie chcą dla was niczego dobrego i mogą wam niemalże z pre­m­e­dy­tacją zniszczyć życie. Erratą może być także niepoko­ją­cy i dwuz­naczny wys­tęp małej owiecz­ki w Lis­tach do M2. Fakt że owca w ogóle się tam pojaw­iła może świad­czyć o tym, że one naprawdę chcą naszej zguby.

Far-From-The-Madding-Crowd-Photos-21Abril2015-05

Owce. Strzeż­cie się. Owiec.

Nagro­da im. Św. Antoniego dla najbardziej bez­nadziejnej sprawy tego sezonu – kwes­t­ia pojaw­ienia się Net­flixa w Polsce, wielu miało nadzieję ale wciąż usłu­ga jest u nas zde­cy­dowanie niedostęp­na. Choć jed­nocześnie należało­by przyz­nać wszys­tkim wypowiada­ją­cym się o tym że w Polsce Net­flix się nie przyjmie nagrodę spon­sorowaną przez PKP bo per­on odjechał im szy­bko i sprawnie. Jak na razie na pociesze­nie mamy kil­ka seri­ali z Pol­ski­mi napisa­mi co świad­czy tylko i wyłącznie o tym że w USA zori­en­towano się ile osób z Pol­s­ki korzys­ta z Net­flixa poza kra­jem albo symu­lu­jąc że poza kra­jem jest.

netflix-600x450

Cóż mimo, że Dare­dev­il obiecu­je pomoc to Net­flixa jak w Polsce nie było tak nie ma

Nagro­da im Kom­panii Wir­gińskiej za przenosze­nie Wielkiej Bry­tanii do Stanów idzie na kon­to Davi­da Ten­nan­ta i Char­liego Coxa – obaj wys­tąpili w Net­flixowych seri­alach na pod­staw­ie komik­su – kole­jno w Jes­si­cy Jones o Dare­dev­ilu przekonu­jąc nas wszys­t­kich że ist­nieje tylko jeden przyz­woity sposób na dobry ser­i­al na pod­staw­ie komik­su i koniecznie wyma­ga on zaan­gażowa­nia do roli dobrego albo złego jakiegoś bry­tyjskiego akto­ra. Jeśli dorzućmy do tego fakt że James D’arcy pojaw­ił się w Agent Carter to wyglą­da na to, że jedynym sposobem na nakręce­nie naprawdę dobrego seri­alu jest po pros­tu szy­bkie prze­trans­portowanie wszys­t­kich bry­tyjs­kich aktorów za Ocean (co trochę się już dzieje).

daredevil_2

To jest  bard­zo proste — bierzesz bry­tyjskiego akto­ra wstaw­iasz do seri­alu o super bohat­er­ach i nasłuchu­jesz pisku fanów

Nagro­da im. Gre­ka Zor­by – za najwięk­szą katas­trofę – idzie zarówno do Crim­son Peak – bo to była naprawdę bard­zo pięk­na katas­tro­fa (urody temu fil­mowi odmówić nie moż­na i ogól­nie wszys­tko tam było piękne i urodzi­we z Tomem Hid­dle­stonem na czele) ale jed­nak film zde­cy­dowanie nie udany. Nato­mi­ast zde­cy­dowaną nagrodę za film który miał najm­niejsze stęże­nie sce­nar­iusza otrzy­mu­je Fan­tasty­cz­na Czwór­ka której zdaniem zwierza jak­iś trol­lu­ją­cy sce­narzys­ta nic nie napisał i wszyscy postanow­ili nakrę­cić film składa­ją­cy się ze scen które moż­na zaim­prow­iz­ować po tym jak ktoś rzu­ci tem­at „kręcimy film super bohaterski”.

Zwierz Tomowi by nie odmówił ale nieste­ty sce­nar­iusz i Box Office powiedzi­ały Nie

Nagro­da im. Luke’a Sky­walk­era za film niosą­cy nadzieję – nagro­da idzie do Mars­jan­i­na który przy­wró­cił zwier­zowi nadzieję, że jed­nak Rid­ley Scott potrafi jeszcze wyreży­serować film z którego zwierz wyjdzie bez bła­gania o to by ktoś go dobił (zwierza albo Scot­ta wszys­tko jed­no). No i Mars­janin trafia też do szla­chet­nej kat­e­gorii filmów „Cholera zapom­nieliśmy Mat­ta Damona” w kolekcji moż­na dostać też Szere­gow­ca Ryana i Interstellar.

1297747348405_ORIGINAL

Już niedłu­go filmy z cyk­lu “Zapom­nieliśmy Mat­ta Damona” dostęp­ne w jed­nym boxie

Nagro­da im. Jac­ka Spar­rowa za  najbardziej bezczel­ną kradzież fil­mu – idzie do Jasona Stathama  jego rolę w Agentce. Kto by pomyślał, że naczel­ny bry­tyjs­ki aktor kina akcji ma w sobie tak wielkie i niesamowite pokłady tal­en­tu kome­diowego. Nato­mi­ast w kat­e­go­ri­ach poważnych kradzież fil­mu zan­otowała w tym roku Char­l­ize Theron która zabrała Mad Maxa (bez sprze­ci­wu żad­nej ze stron) od Toma Hardy’ego i wszyscy na tym doskonale wys­zli (z Tomem włącznie).

Jason Statham zagrał w Agentce wszys­tkie swo­je posta­cie na raz i co więcej brzmi­ał jak­by mówił zupełnie serio

Nagro­da prze­mysłu meblarskiego za najpiękniejszą prezen­tację mebli na nowy sezon – 50 Twarzy Greya. To film eroty­czny w którym najpiękniej i naj­ciekaw­iej prezen­towały się meble. Nato­mi­ast  trze­ba powiedzieć, że Jamie Dor­nan powinien zostać odz­nac­zony w tym roku orderem Hotelu Lam­bert za najpiękniejsze pokazanie na ekranie emi­gracji. Co praw­da była to emi­grac­ja wewnętrz­na ale od daw­na nie widzieliśmy człowieka który tak bard­zo nie grał­by w filmie w którym się pojawia.

SEE-INSIDE-CHRISTIAN-GREYS-APARTMENT-IN-FIFTY-SHADES-OF-GREY-5

Przy 50 Twarzach Greya drże­nie odczuwali pra­cown­i­cy prze­mysłu meblarskiego i tylko oni

Nagro­da im. Mela Brook­sa**** – za najlep­sze tek­sty piosenek do pośpiewywa­nia pod nosem – zde­cy­dowanie idzie do Gala­van­ta po którym to nucil­iśmy przez kilka­naś­cie tygod­ni że mamy Sekret­ną Mis­ję, albo też śpiewal­iśmy o tym że jesteśmy nieustraszony­mi pirata­mi choć tech­nicznie nie na morzu tylko obok morza. Gala­vant skradł w tym roku serce zwierza i dow­iódł ist­nie­nie sił wyższych bo serio nic innego nie mogło spraw­ić, że musicalowy ser­i­al z małą oglą­dal­noś­cią dostał dru­gi sezony którego pre­miera będzie już w sty­czniu. Aż się chce śpiewać.

Piosen­ki z Gala­van­ta przy­czepiły się do zwierza na początku roku i jeszcze nie odpuściły

Nagro­da im puentylistów  dla najważniejszych kropek na ekranie – całe Jupiter Intron­iza­c­ja zwierz liczył pie­gi na nosie Eddiego Rede­mey­na i ma wraże­nie, że być może dlat­ego umknęło mu że powinien nie lubić tej cud­ownej space soap opery. Tym­cza­sem zwierz liczył, film pol­u­bił i nawet myśli czy nie obe­jrzeć go więcej niż raz bo kto wie może mu jak­iś pieg na cud­nym, nagrod­zonym w tym roku Oscarem, nosie Eddiego przepadł? Było­by przykro.

Eddie jest zaw­iedziony, że zwierz nie umie podać z pamię­ci dokład­niej licz­by jego piegów

Nagro­da im. Asha Ketchu­ma***** za film który starał się „zebrać ich wszys­t­kich” – Spec­tre osiągnęło w tym roku niepoko­ją­cy moment w którym na ekranie pojaw­iali się chy­ba wszyscy bry­tyjs­cy aktorzy co prowadz­iło do niepoko­ją­cych sytu­acji kiedy Volde­mort kłó­cił się z Mori­ar­tym i trze­ba było udawać że oglą­da się film szpiegows­ki. Co praw­da kolekcjonowanie abso­lut­nie wszys­t­kich bry­tyjs­kich aktorów niekoniecznie oznacza że pod sam koniec mamy dobry film. Ale zwier­zowi wystar­czy kil­ka scen z Bon­dem i Q i zupełnie zapom­i­na, że coś mogło mu się nie podobać.

Spectre-Ben-Whishaw-as-Q-and-Daniel-Craig-as-James-Bond

Fur­da obsa­da i sce­nar­iusz ze Spec­tre w pamię­ci pozostanie sweterek Q

Nagro­da im. Samuela L. Jack­sona dla najbardziej pra­cowitego akto­ra sezonu – w tym roku po nagrodę się­ga­ją zarówno Tom Hardy jak i Michael Fass­ben­der (Ben Wishaw też  by mógł ale on jak zwyk­le wys­tępu­je jakoś tak skrom­niej). Ostate­cznie zwierz jed­nak mimo wielkiej sym­pa­tii dal Hardy’ego przyz­na nagrodę Fass­ben­derowi głównie za fassem­ber czyli Novem­ber z Fas­bben­derem – kiedy to na ekrany naszych kin w jed­nym miesiącu Fass­ben­der pojaw­ił się jako Kow­boj, Jobs i Mak­bet jed­nocześnie zgar­ni­a­jąc medal Trzech Króli za najbardziej przy­pad­kowy zestaw osób wymieni­anych jed­nym tchem. Nato­mi­ast Tom Hardy otrzy­mu­je w tym roku nagrodę im. Meryl Streep dla oso­by która potrafi się tak zmienić na ekranie (Tom w Leg­end) że nie mamy do koń­ca pewnoś­ci czy nie gra go Meryl Streep.

maxresdefault (1)

Ist­nieje możli­wość że które­goś z dwóch niepodob­nych do siebie Tomów gra Meryl Streep

Nagro­da im. Dok­to­ra Who za ser­i­al którego akcji nie da się streś­cić – zde­cy­dowanie nagro­da idzie do Sesne8 – zwierz kilka­naś­cie razy w tym roku starał się opowiedzieć o czym dokład­nie jest ser­i­al i za każdym razem widzi­ał dokład­nie ten sam pełen powąt­piewa­nia i niepewnoś­ci wyraz na twarzy rozmów­ców. Na całe szczęś­cie wystar­czyło dodać, że w jed­nym z odcinków jest naprawdę fenom­e­nal­na sce­na orgii i jak za dotknię­ciem czar­o­dziejskiej różdż­ki wszyscy byli zain­tere­sowani. Wy też powin­niś­cie bo to jest naprawdę fenom­e­nal­ny serial.

Nagro­da im. Jona Snowa za fenomen kul­tur­al­ny o którym zwierz wie najm­niej idzie do Trze­ciej gry o Wiedźminie – zwierz wie, że wszyscy w nią grali albo nadal gra­ją i że doskonale się przy tym baw­ili ale zwierz nie ma najm­niejszego poję­cia jak się w nią gra dlaczego jest taka super i czy by mu się spodobała. Ale cieszy się sukce­sem kra­jowego stu­dio i radoś­cią wszys­t­kich gra­ją­cych i poz­na­ją­cych świat wiedźmi­na, który zwierz wbrew wszys­tkiemu lubi.

w311

Zwierz słyszał o Wiedźminie tak wiele że czu­je się jak­by praw­ie w niego grał

Nagro­da im. Pan­ny Hav­isham****** za Najwięk­sze utra­cone nadzieje – dla Avengers Age of Ultron. Zwierz naprawdę lubił pier­wszy film o super drużynie. Wszyscy byli zgrani, dow­cip­ni a sce­nar­iusz miał luki ale dało się ich nie dostrzec albo skon­cen­trować się na tym jak Loki się cud­nie podle uśmiecha. A potem przyszła dru­ga część która była po pros­tu strasznym bolesnym zawo­dem. Co więcej zwierz może by jakoś wybaczył pewne potknię­cia gdy­by nie fakt, że to był film ze sce­nar­iuszem tak posza­tkowanym, że właś­ci­wie należało­by przyz­nać pro­dukcji nagrodę zło­tych noży­czek za takie pocię­cie fil­mu że jest nud­ny i bez sen­su. Zwier­zowi jest nadal bard­zo przykro z tego powodu.

1d3a6b3792d73f1b29310ad0fedd7fda

No i nawet cud­owni super bohaterowie nic nie poczną kiedy sce­nar­iusz kuleje

Nagro­da im. 7 Sym­fonii Beethove­na******* za najlep­sze wyko­rzys­tanie muzy­ki klasy­cznej w pop­kul­turze idzie do Mozart in The Jun­gle – jed­nego z najbardziej uroczych, dow­cip­nych, bezpre­ten­sjon­al­nych seri­ali jakie zwierz widzi­ał od lat i jeszcze na dodatek o muzyce klasy­cznej. Plus jest to pro­dukc­ja zaw­ier­a­ją­ca mojego ukochanego kies­zonkowego meksykańskiego akto­ra czyli Gaela Gar­cię Bernala przez którego wys­tęp w tym seri­alu początek roku zwierz spędz­ił oglą­da­jąc mnóst­wo filmów po hiszpańsku.

tumblr_nhl5n3zbyN1u6q5cbo1_1280

tumblr_nhl5n3zbyN1u6q5cbo2_1280

 Zdaniem zwierza za mało jest w telewiz­ji seri­ali gdzie może dojść do takiej wymi­any zdań

Nagro­da im dia­błów na szpilce za najbardziej bezsen­sowne spory – w tym roku dysku­towal­iśmy czy sztur­mowiec może być czarnoskóry, czy Hermionę może grać czarnoskóra aktor­ka, czy naprawdę film w którym facet jest dosłown­ie sam­cem alfa jest sek­sis­tows­ki i… i o jeszcze mnóst­wo rzeczy które w per­spek­ty­wie kos­mo­su nie mają znaczenia ale są ważne w per­spek­ty­wie odbior­ców pop­kul­tu­ry. Nieste­ty spory są też bezsen­sowne bo jak zwierz wielokrot­nie pow­tarzał – więk­szość z tych spraw nie ma znaczenia dla jakoś­ci fil­mu i seri­alu wyma­ga­ją jedynie uży­cia tego co do per­cepcji kul­tu­ry zawsze jest niezbędne – wyobraźni  i wrażliwości.

Zwierz wie, że nie uwzględ­nił wszys­tkiego – nie dał­by rady i tak punk­tów pod­sumowa­nia jest o kil­ka więcej niż w zeszłym roku. Pod wzglę­dem jakoś­ci tego co oglą­dal­iśmy – bywały lep­sze lata. Widać wyraźnie że lato było nieste­ty latem złych filmów (ura­towanym nieco pod koniec przez Mas­jan­i­na) a końcówka roku była podliczaniem kole­jnych ról Fass­ben­dera i czekaniem na to czy Gwiezdne Wojny będą dobre. A jako że były to wszyscy może­my patrzeć na przyszły rok z myślą, że jeszcze tylko jeden 2016 i już w 2017 będziemy wiedzieli co się stanie dalej.

* Dla nor­mal­nych użytkown­ików pop­kul­tu­ry – Miran­da to zła pani redak­tor z Dia­beł ubiera się u Prady

** Jak bard­zo zwierz by się nie wściekał to musi przyz­nać, że Przem­inęło z Wia­trem jed­nak kończy się w sposób perfekcyjny

*** Zwierz uwiel­bia Lalkę ale o los Wokul­skiego nadal ma pretensje

**** Zwierz zła­pał się kiedyś na uli­cy na tym, że nuci dość głośno „Spring­time for Hitler” od tamtego cza­su zawsze uważnie pod­chodzi do piosenek z Producentów

***** Dla tych którzy wychowali się nieco za wcześnie – Ash był tym trenerem Poke­monów którego zwierz miał okazję oglą­dać w seri­alu gdy był młodym zwierzem.

****** Fakt że zwierz naw­iązu­je do postaci z Dick­en­sa zde­cy­dowanie świad­czy o tym, że Dick­en­sian wpły­wa na móz­gi widzów

******* Zwierz ma zami­ar napisać kiedyś wpis wyłącznie o wyko­rzys­ta­niu frag­men­tu 7 Sym­fonii w kinematografii.

Ps: Zwierz przy­pom­i­na wczo­ra­jszy konkurs! Jeszcze trwa!

Ps2: Zwierz  część rzeczy ogól­nych poruszy jutro więc może to jest tak, że nie wszys­tko co się wyda­je zwierz pominął.

23 komentarze
0

Powiązane wpisy

judi bola judi bola resmi terpercaya Slot Online Indonesia bdslot
slot
slot online
slot gacor
Situs sbobet resmi terpercaya. Daftar situs slot online gacor resmi terbaik. Agen situs judi bola resmi terpercaya. Situs idn poker online resmi. Agen situs idn poker online resmi terpercaya. Situs idn poker terpercaya.

Kunjungi Situs bandar bola online terpercaya dan terbesar se-Indonesia.

liga228 agen bola terbesar dan terpercaya yang menyediakan transaksi via deposit pulsa tanpa potongan.

situs idn poker terbesar di Indonesia.

List website idn poker terbaik. Daftar Nama Situs Judi Bola Resmi QQCuan
situs domino99 Indonesia https://probola.club/ Menyajikan live skor liga inggris
agen bola terpercaya bandar bola terbesar Slot online game slot terbaik agen slot online situs BandarQQ Online Agen judi bola terpercaya poker online