Hej
Mamy lipiec a to znaczy, że minęło już nieco więcej niż pół roku nadszedł czas by zwierz napisał wam o filmach, jakie mają się pojawić w drugiej połowie roku w kinach (zwierz nie zapewnia czy w kinach polskich, ale z całą pewnością amerykańskich) i na które zwierz czeka. Zwierz nie wybrał wszystkich produkcji, które ma nadzieję zobaczyć (strasznie dużo tego), ale postanowił wybrać tylko kilka tytułów ( trzeba ograniczać długość wpisów w dni powszednie, co by was nie wyrzucali z pracy za podczytywanie zwierza). Przy czym zwierz niestety nie może wam dokładnie powiedzieć czy wszystkie z tych filmów będą w 2013 roku w Polskich kinach, niemniej zwierz zawsze czeka na oryginalną datę premiery, ponieważ jest to moment, od którego należy się niecierpliwić i przejmować czy film trafi do Polski. Przy czym zwierz z góry zakłada, że część produkcji może się u nas pokazać dopiero w 2014
Thor: Dark Word – co prawda tym razem za kamerą nie stanie się Kenneth ale zwierzowi to zupełnie nie przeszkadza. Thor podbił serce zwierza w pierwszym filmie i zwierz musi powiedzieć, że chyba czeka na ten film najbardziej ze wszystkich kontynuacji Marvelowskich produkcji o super bohaterach. Trailer zapowiada dość ciekawą produkcję, w której wszyscy aktorzy mają trochę dłuższe włosy i ładniejsze ciuchy. No i w roli złego mamy Christophera Ecclestona, czyli 9 Doktora, co powiększa grupę wspaniałych aktorów zaangażowanych w produkcję. Choć powiedzmy sobie szczerze nawet gdyby film zapowiadał się beznadziejnie zwierz i tak by na niego czekał całym sercem.
Percy Jackson : Sea of Monsters – to jeden z tych filmów o których zwierz nie wiedział, że nań czeka póki człowiek nie zorientuje się, że jednak czeka. Pierwszy film o Percy Jacksonie byłby nawet niezły gdyby a.) nie był przeznaczony dla dzieci b.) zwierz nie oglądał go z dubbingiem. Zwierz nie ma pojęcia czy druga część będzie dobra, ale da całości jeszcze jedną szansę. Co prawda zwierz może się bardzo naciąć, ale jednak nie chciałby przegapić.
12 years a Slave – zwierz obejrzałby wszystko, co nakręci Steve McQueen nawet gdyby był to film o ornitologach obsadzony wyłącznie debiutantami. Na całe szczęście McQueen nie tylko wybrał ciekawy scenariusz o czarnoskórym mieszkańcu Nowego Jorku, który zostaje porwany na południe gdzie spędza dwanaście lat, jako niewolnik, mimo, że urodził się, jako wolny człowiek, ale także doskonale go obsadził. Przede wszystkim nie zapomniał o swoim ulubionym aktorze, czyli Fassbenderze, a w tle przewija się jeszcze Brad Pitt, Benedict Cumberbatch i całe mnóstwo znakomitych aktorów.
The Fifth Estate – film poświęcony założycielowi Wiki Leaks otworzy tegoroczny festiwal w Toronto. Zwierz jest ciekawy produkcji nie tylko ze względu na fakt, że główną rolę gra Benedict Cumberbach. Zwierz jest ciekawy jak twórcy poradzą sobie ze sprawą budzącą takie kontrowersje i w sumie wciąż jeszcze nierozwiązaną. Może wyjść coś równie dobrego jak Social Network lub też produkcja zupełnie nie strawna.
Don Jon – reżyserski debiut Josepha Gordon-Levitta zapowiada się ciekawie. Poznajemy bohatera, który wydaje się kolejnym miejscowym Don Juanem a potem widzimy jak się zakochuje (dziewczynę gra Scarlett Johansson) i z tego, co zapowiadają streszczenia – niczego to nie ułatwia, bo zarówno chłopak jak i dziewczyna próbują rozegrać romans wedle znanych sobie kulturowych schematów. Brzmi ciekawie, choć kto wie ile to ma wspólnego z filmem. W każdym razie zwierz jest ciekawy, bo wierzy w talent Gordona-Levitta.
Romeo and Juliet – Julian Fellowes wziął na warsztat (scenopisarski) dramat Szekspira i zwierz jest ciekawy, co mu z tego wyszło. Zwierz zawsze z zainteresowaniem czeka na nowe ekranizacje Szekspira, przy czym ta wygląda na dość tradycyjną, (co zawsze każe się zastanawiać nad tym czy naprawdę jej potrzebujemy) i prawdę powiedziawszy, zwierz spodziewa się raczej strasznej kichy niż dobrego filmu.
The Hunger Games: Catching Fire – ponownie film, o którym zwierz nie wiedział, że na niego czeka póki nie pokazano mu ostatniego trailera. Tak się składa, że choć zdaniem zwierza druga część trylogii nie jest szczególnie dobra to zwierz jest bardzo ciekawy jak uda się połączyć dwie zupełnie różne od siebie części książki. Poza tym ekranizacja pierwszej części była całkiem niezła, więc kto wie, co wyjdzie.
The Hobbit: The Desolation of Smaug – OK zwierz czeka na elfa na Łosiu i Smoka. Oraz Hobbita. No w każdym razie tłumaczenie, dlaczego zwierz czeka na ów film byłoby jałowe.
August Osage County – zwierz uwielbia filmy z dużą obsadą, w których historia zmusza członków rodziny do niekoniecznie chcianego spotkania po latach. Obsada jest absolutnie przecudowna (Meryl Streep, Ewan McGregor, Julia Roberts, Juliett Lewis, Benedict Cumberbatch), scenariusz jest oparty o sztukę, co zawsze każe spodziewać się czegoś dobrego. Oczywiście całość może się okazać jednym z tych filmów, który doskonale się zapowiada, ale jest nie oglądania, ale zwierz, jakoś wątpi.
Jack Ryan – zwierz szczerze przyzna, nie jest szczególnym fanem Jacka Ryana i filmów o nim. Zwłaszcza tych, w których nie ma Harrisona Forda. Nie zmienia to faktu, że film o Jacku Ryanie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez zwierza filmów w nadchodzącym roku. Dlaczego. Nie ze względu na Chrisa Pine w głównej roli (bardzo dobry wybór zdaniem zwierza), ale ze względu na Kennetha Branagha, który występuje tu w podwójnej roli. Nie tylko reżyseruje film, ale także gra (jak każdy przyzwoity angielski aktor) Tego złego. No jak zwierz ma na to nie czekać.
Inside Llewyn Davis – nowy film braci Coen został bardzo dobrze przyjęty w Cannes. Oprócz ciekawej historii muzyka folkowego i błyskotliwego scenariusza zdolnych braci, zwierza do filmu przyciąga też muzyka, przy której pracował Marcus Mumford z Mumford& Sons.
About Time – zwierz bardzo czeka na nowy film Richarda Curtisa, bo w sumie niemal wszystkie dobre komedie romantyczne, jakie nakręcone wyszły spod jego pióra. Jednocześnie historia o rodzinie, w której mężczyźni mogą podróżować w czasie brzmi jak nieco wydumany pomysł. Z drugiej strony, zwierz strasznie tęskni za jakąś uroczą brytyjską komedią romantyczną, która byłaby napisana przez kogoś, kto potrafi pisać i ma poczucie humoru.
Saving Mr. Banks – film opowiada o konflikcie pomiędzy Waltem Disneyem a autorką Mary Poppins wynikający z faktu, że nie za bardzo podobały się jej plany ekranizacji. Disneya gra Tom Hanks, Pamelę L. Traversn gra Emma Thompson. Zwierz, który uwielbia filmy biograficzne i Emmę Thompson, więc ma nadzieję, że jeśli ów film ominie polskie kina to pojawi się w telewizji.
Only lovers Left Alive – Jim Jarmuch nakręcił film o wampirach. Znudzonych wampirach. W głównych rolach obsadził Tildę Swinton i Toma Hiddlestona. W Cannes film przyjęto pozytywnie, ale to jeszcze nie świadczy, ze będziemy mieli do czynienia z dobrą produkcją. Nie mniej zwierz obejrzy absolutnie wszystko, w czym gra Tom Hiddleston i nawet, jeśli będzie marne (oby nie było) zwierz nie będzie żałował.
Behind the Cacndelabra – biograficzny film o Liberace, w którym główną rolę gra Michel Duglas został przez niektórych krytyków okrzyknięty najlepszym filmem, jaki pokazywano w Cannes. Na całe szczęście producentem filmu jest HBO, co oznacza, że dość szybko powinien pokazać się w telewizji.
Much Ado About Nothing – Joss Whedon wykorzystał dwutygodniowy urlop by we własnym domu zebrawszy wokół siebie aktorów, z którymi pracował już wcześniej nakręcić uwspółcześnioną ekranizację Wiele Hałasu o Nic. Wszyscy, którzy film widzieli mówią jednym głosem, że to najlepszy sposób, w jaki reżyser mógł spełnić urlop.
Dobra to tyle. Lista jest oczywiście nie pełna i dość eklektyczna, ale zwierz ma nadzieję, że znajdziecie na niej, choć jeden tytuł, który was zainteresuje. Prawda jest taka, że zwierz pewnie obejrzy większość z tych filmów dopiero w 2014 roku, ale jak powiedział lepiej z góry wypisać sobie, na co się czeka. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż czekanie, zwłaszcza, że czekanie to, co raz częściej oznacza jedyny czas, kiedy cieszymy się filmem a nie jesteśmy nim zawiedzeni. A tak na marginesie – wiecie, że w USA nie zastanawiają się czy nie skrócić czasu trailerów, bo przyjęte ostatnio 2: 30 zdradzają zbyt wiele z fabuły filmu. Co w sumie jest ciekawe, że można w niecałych dwóch minutach zamknąć tyle dwugodzinnych fabuł.
Ps: Zwierz wybiera się dziś do telewizji oglądać POLSKĄ produkcję serialową. Wrażenia i emocje jutro.
Ps2: To nie są wszystkie filmy na które czeka zwierz ale jakby wymienił wszytskie to jeszcze trochę bysmy tu sobie posiedzieli. Bo czasem zwierz ma wrażenie że tak naprawdę czeka na wszytskie filmy jakie własnie się kręcą lub które właśnie nakręcono.