Home Niepoważne Kiedy boli ząb budzą się demony…kreatynwości czyli co by pan nakręcił?

Kiedy boli ząb budzą się demony…kreatynwości czyli co by pan nakręcił?

autor Zwierz

Hej

Inspirac­je dla dzisiejszego wpisu są dwie. Po pier­wsze mamy sezon ogórkowy i w ogóle mało się dzieje, jest tak ciepło, że kom­put­er niemal parzy (zwierz pisze swo­je wpisy zawsze dzień wcześniej, więc nie odpowia­da za to, jaka jest pogo­da, kiedy to czyta­cie). Po drugie zwierza boli ząb. Dla zaniepoko­jonych — zwierz umówił się już do den­tysty zresztą bolą­cy ząb jest ósemką, więc nawet konieczność pożeg­na­nia się z nim na wie­ki, wieków nie prz­er­aża zwierza. Jest, więc wasz dro­gi bloger w sytu­acji isto­ty cier­piącej. Jak wiado­mo zaś z cier­pi­enia bierze się najlep­sza twór­c­zość. Zwierz wyko­rzys­tał, więc wyobraźnię swo­ją (oraz swego bra­ta i mat­ki, z który­mi wybrał się na przepełniony cier­pi­e­niem i twór­czy spac­er) i imag­i­nował sobie jak do prob­le­mu bolącego zęba podes­zli by różni twór­cy kina .

Alfred Hitch­cock — żona szanowanego den­tysty w pewnym momen­cie zni­ka. Jej brat zaczy­na jej szukać. Szy­bko okazu­je się, że znikało więcej kobi­et, wszys­tkie piękne blon­dyn­ki. Ostate­cznie okazu­je się, że den­tys­ta wyry­wał zęby w obozach kon­cen­tra­cyjnych i jest sza­lonym nazistą. Wszys­tko kończy się dra­maty­cznym zbliże­niem na narzędzia den­tysty­czne. Wtedy rozu­miemy już wszystko.

 

Steven Spiel­berg — jed­na z naj­droższych pro­dukcji w his­torii kine­matografii. Naukow­cy korzys­ta­jąc z DNA znalezionego w zębie nean­der­tal­czy­ka decy­du­ją się na jego sklonowanie. Początkowo sławny odrzu­cony przez społeczeńst­wo zaprzy­jaź­nia się z małym chłopcem. Ten broni go przed lokalną społecznoś­cią. Film pro­mu­je rodzinne i amerykańskie wartości.

 

Quentin Taran­ti­no — bohat­era fil­mu cały dzień boli ząb, jako że jest morder­cą na zlece­nie mafii spraw­ia mu to prob­lem. Przez cały film spo­ty­ka różnych ludzi, których miał tylko zas­traszyć, ale ponieważ boli go ząb ostate­cznie zabi­ja wszys­t­kich. Ostat­ni na liś­cie jest den­tys­ta jego sze­fa, który leczy mu ząb (wygłasza­jąc przy tym dłu­gi monolog o szkodli­woś­ci coca-coli), ale ponieważ to była jedy­na oso­ba, którą bohater miał ory­gi­nal­nie zabić pozosta­je mu tylko wyjechać z miasta.

Film Braci Coen — film opowia­da o losach fik­cyjnego den­tysty z cza­sów wojny secesyjnej, którego dzi­wne losy spraw­iły, że wyry­wał ząb zarówno gen­er­ałowi Lee jak i Abra­hamowi Lin­col­nowi. Bohater jest synem szanowanego żydowskiego lekarza z Wied­nia, który przy­jechał do Amery­ki pra­cow­ać dla wielkiego plan­ta­to­ra, ale potem była woj­na i wszys­tko się pomieszało.

 

Woody Allen — dow­cip­ny film o neu­roty­cznym pis­arzu, który budzi się z bólem zęba, musi iść do den­tysty, jed­nak strasz­na hipochon­dria spraw­ia, że nie jest w stanie się do tego zmusić. Bohat­era odwiedza­ją  jego cór­ka, kochanka, była żona i sze­fowa oraz przy­ja­ciel z wydawnict­wa. Każde z nich opowia­da mu his­torię o swoich zna­jomych i ich przeży­ci­ach na krześle den­tysty­cznym, zaś nasz bohater każde­mu opowia­da inną mrożącą krew w żyłach his­torię o tym jak zna­jomy jego rodz­iców umarł z powodu rop­nia obok zęba. Ostate­cznie idzie do den­tysty. Wraca­jąc od lekarza ori­en­tu­je się, że ter­az, kiedy nic go nie boli nie ma, z kim roz­maw­iać. Sia­da, więc w poczekali u den­tysty i pier­wsze­mu pac­jen­towi opowia­da o człowieku, który umarł od rop­nia przy zębie.

Pedro Almod­ovar — bohater zaprzy­jaź­nia się ze swo­ją den­tys­tką. Jed­nak ukry­wa przed nią, że oprócz stanowiska szanowanego prawni­ka pracu­jącego dla mias­ta jest też wys­tępu­ją­cym wiec­zo­ra­mi w klu­bie, jako drag queen. W cza­sie jed­nego wys­tępu widzi na wid­owni swo­ją den­tys­tkę. Ta jed­nak jest z w klu­bie wraz ze swo­ją eks­cen­tryczną przy­jaciół­ka fryz­jerką, która umaw­ia się wyłącznie z tran­swest­y­ta­mi. Ostate­cznie nasz bohater zaczy­na się spo­tykać z przy­jaciółką swo­jej den­tys­t­ki i dopiero, kiedy ząb zaczy­na go boleć w cza­sie wys­tępu, co kończy się obow­iązkowym zabiegiem den­tysty­cznym na zapleczu klubu praw­da wychodzi na jaw.

 

Fred­eri­co Felli­ni — znany kom­pozy­tor nie może skończyć sym­fonii, ponieważ boli go ząb. Ma też dość swo­jej żony cały czas pow­tarza­jącej mu, że powinien koniecznie iść do den­tysty. Bohater włóczy się po Rzymie, trafia na imprezę stu­den­tów ostat­niego roku medy­cyny. Ślicz­na stu­den­t­ka zgadza się przyjrzeć jego uzę­bi­e­niu i stwierdza, że ma  proste zapale­nie dziąsła i że upor­czy­wy ból, jaki czu­je musi się brać, z czego innego. Bohater wraca nad ranem do domu i zaczy­na na pianinie grać prostą melodię. Wchodzi żona i obo­je zaczy­na­ją tańczyć. Film jest czarnobi­ały. Główny bohater rzecz jas­na chodzi w ciem­nych okularach.

Woj­ciech Smar­zows­ki  (reżyser. Róży i Dorgów­ki)- bohat­era seri­alu boli ząb, więc zwal­nia się z prac by pójść do lekarza. Nieste­ty nie ma pieniędzy na łapówkę, więc cały dzień spędza w kole­jce, kiedy w końcu przy­chodzi jego kolej okazu­je się, że tego dnia lekarz już go nie przyjmie, bo idzie pra­cow­ać do pry­wat­nego gabi­ne­tu. Nasz bohater musi się jeszcze raz zwol­nić, tym razem jego ząb zosta­je niepoprawnie wyr­wany, więc musi wsiąść tydzień wol­nego. Szef zwala­nia go z pra­cy. Nasz bohater wraca, więc do domu i okazu­je się, że jego dziew­czy­na jest w ciąży. Nie stać ich by zapłacić za abor­cję a ter­az na wychowanie dziec­ka też nie mają. Nasz bohater ma jed­nak bard­zo niskie ubez­pieczanie na życie, które wykupił, kiedy jeszcze marzył o lep­szym życiu. Rzu­ca się z mostu poni­a­towskiego. Jego dziew­czy­na nie dosta­je ani grosza z ubezpieczenia.

Nico­las Vin­d­ing Refn (reżyser. Dri­ve i Tylko Bóg Wybacza) — główny bohater grany przez Ryana Goslin­ga przy­chodzi do den­tysty. Te obiecu­je wyleczyć mu ząb pod warunk­iem, że małomówny bohater Goslin­ga załatwi wierzy­ciela den­tysty, który po godz­i­nach jest strasznym haz­ardzistą. Gosling niewiele mówiąc (pewnie szczę­ka go boli) wykańcza wszys­t­kich wierzy­cieli den­tysty, ale w ostat­niej bójce traci wszys­tkie zęby, więc nie potrze­bu­je już den­tysty — odjeżdża swoim samo­cho­dem w kierunku zachodzącego słoń­ca. W filmie pada 15 pełnych zdań.

Michel Bay (reżyser Dnia NIepodległoś­ci, Trans­form­er­sów) — film zaczy­na się od olbrzymiego wybuchu w amerykańskiej bazie wojskowej.Za wybuch odpowiedzial­ni są ter­ro­ryś­ci sprze­ci­wia­ją­cy się amerykańskiemu sty­lowi życia. Nasz bohater dziel­ny żołnierz piątego pułku piechoty miał właśnie mieć dzień wol­ny, ale ponieważ trze­ba ratować wol­ny świat musi zagryźć zęby (w tym te bolące) i obronić amerykańską demokrację. Akc­ja i tak roz­gry­wa się 4 lip­ca, więc wszys­tkie gabi­ne­ty den­tysty­czne i tak był­by zamknięte. Na koniec ktoś macha amerykańską flagą.

James Cameron — naj­droższy film w his­torii. Rusza nowa mis­ja na daleką plan­etę, wyty­powano kilku­nas­tu astro­nautów. Ich pier­wsza gwiezd­na wyprawa prze­b­ie­ga niemal bez zakłóceń, póki jed­nego z naszych bohaterów nie zaczy­na boleć ząb. W dra­maty­cznych sce­nach przy uży­ciu najnowszej tech­nologii bohater przeprowadza na sobie lecze­nie kanałowe.  Film ma cztery godziny i w cza­sie sean­su widzów naprawdę bolą  zęby, dzię­ki przeło­mowej tech­nologii „feel the pain”.

 

Stan­ley Kubrick — bohat­era boli ząb, idzie do den­tysty i dosta­je znieczu­le­nie, wyry­wanie zęba się zaczy­na i wtedy nasz bohater dosta­je halucy­nacji chy­ba, że to nie są halucy­nac­je tylko prawdzi­we wydarzenia. Resz­ta fil­mu zaj­mu­je dwie godziny, jest w niej dużo muzy­ki klasy­cznej (Wag­n­er!) i tylko część widzów twierdzi, że zrozu­mi­ało, o co chodzi. Arcydzieło.

Richard Cur­tis (reżyser. To właśnie miłość) - uroczy nieśmi­ały anglik poz­na­je śliczną Anne w kole­jce do den­tysty. Obo­je są na lecze­niu kanałowym, więc spo­tyka­ją się tydzień w tydzień. Bohater zakochu­je się w dziew­czynie, ale w cza­sie ostat­niej wiz­y­ty ori­en­tu­je się, że nigdy nie wziął od niej ani numeru tele­fonu, den­tys­tę obow­iązu­je tajem­ni­ca lekars­ka, ale ponieważ ma dobre serce daje mu ser­ię wskazówek, po których chłopak ma dotrzeć do ukochanej. Film rzecz jas­na roz­gry­wa się w Lon­dynie, ale Anne jest amerykanką.

Michael Moore — film doku­men­tal­ny śledzą­cy trag­iczną, jakość opie­ki den­tysty­cznej w Stanach Zjed­noc­zonych, w którym reżyser odkry­wa, że wielkie kon­cerny płacą den­tys­tom by leczyli ludziom ósem­ki, mimo, że nikt tego nie potrze­bu­je. Wszys­tkiemu win­ni są repub­likanie a zwłaszcza sen­a­tor Florydy.

Aki­ra Kuro­sawa — film dzieje się w XVI wieku w Japonii. Trwa woj­na — samot­ny ronin podróżu­je przez kraj i nie chce się w nic angażować. Ostate­cznie w cza­sie strasznego deszczu siedzi w kar­czmie. Wtedy opowia­da swo­ją his­torię o tym, że dom jego pana został napad­nię­ty, pana udało się ocal­ić, ale strasznie bolały go zęby. Nasz bohater nie będąc den­tys­tą nie mógł temu zapo­biec i pan umarł z powodu zakaże­nia od bólu zęba. Nasz bohater stał się roninem i podróżu­je po kra­ju w poczu­ciu klęski.

J.J Abrams – fabuła nie jest istot­na. Wszędzie flary, zwłaszcza wtedy kiedy den­tys­ta się­ga po swo­je narzędzia.

Ing­mar Bergman — dwie siostry mieszka­ją razem w Sztokholmie. Obie zostały wychowane przez surowego ojca pas­to­ra, z którego domu uciekły. Jed­nak ich życie nie toczy się zbyt dobrze. Ciągłe napię­cie pomiędzy osią­ga­jącą sukces starszą siostrą a młod­szą wrażli­wą i niemogącą się znaleźć w życiu spraw­ia­ją, że w domu panu­je ponu­ra toksy­cz­na atmos­fera. Pewnego dnia starszą siostrę zaczy­na boleć ząb cięż­ka atmos­fera w sztokholm­skim mieszka­niu naras­ta. Nic szczegól­nego się nie dzieje, ale wid­ow­n­ia ma ochotę strzelić sobie w łeb.

 

Katarzy­na Rosłaniec  (reży­ser­ka Bejbi Blues)– Emil studi­u­je stom­a­tologię, tak naprawdę jed­nak nie intere­su­je go lecze­nie zębów. Wszys­tkie pieniądze, jakie dosta­je do rodz­iców przez­nacza na prosty­tut­ki. Pod­kra­da z gabi­ne­tu recep­ty a potem wyp­isu­je dzieci­akom ze szkoły recep­ty na leki, który­mi moż­na się odurzyć. Jego rodz­ice są z niego bard­zo dum­ni i kupu­ją mu Mer­cedesa zami­ast Lexusa za dobrze zdaną sesję. Ostate­cznie Emil wpa­da, kiedy braku­je mu kasy na orgię i umaw­ia się z właś­ci­cielem domu pub­licznego, że zami­ast płacić wyleczy mu zęby. Pac­jent nieste­ty umiera na stole w cza­sie leczenia kanałowego. Emil trafia do więzienia, ale cieszy się estymą, bo leczy zęby kole­gom na celi.

Andrzej Waj­da – film opowia­da o fik­cyjnym dzi­ałaczu związkowym, który był niesły­chanie zaan­gażowany w dzi­ała­nia Sol­i­darnoś­ci i prześlad­owany przez SB, oraz pałowany przez policję i którego zawsze w dniu demon­stracji bolały zęby. W końcu po wyb­o­rach 1989 roku bohater oświad­cza, że w końcu pozbył się prob­le­mu. Ostat­nia sce­na roz­gry­wa się, w 2012 kiedy bohater oglą­da­jąc początek Euro znów łapie się za policzek.

Emir Kus­turi­ca – his­to­ria opowia­da o rados­nym cygańskim taborze w byłej Jugosławii, który cały żyje z pra­cy jed­nego den­tysty, który porzu­ci­wszy swo­ją prak­tykę ruszył z nimi w drogę, wstaw­ia­jąc wszys­tkim złote zęby. Tabor jeździ po niewiel­kich wioskach i wszędzie wstaw­ia złote zęby mieszkań­com. W tle gra muzy­ka Bre­gov­i­ca i w sum­ie tyle.

Wes Ander­son (reżyser. Moon­rise King­dom, Dar­jeel­ing Limt­ed) – Mia należy do rodziny, której wszyscy członkowie prze­chowu­ją pełne kom­ple­ty swoich mlecznych zębów. Mia ma niecałe osiem­naś­cie lat i został jej jeszcze jeden mleczny ząb, który trze­ba usunąć chirur­gicznie. Wraz z matką odwiedza trzech zupełnie różnych den­tys­tów, z których każdy mógł­by być potenc­jal­nie jej ojcem. Wszys­tko dzieje się w nieokreślonej dokład­nie przeszłoś­ci, ale to coś jak lata 70.

Tim Bur­ton – Właś­ci­wie to nowa wer­s­ja Willy Won­ki i fab­ry­ki Czeko­la­dy speł­nia wyma­gania wyimag­i­nowanej fabuły typowej dla reży­sera i z den­tys­tą w tle.

Do tego zwierz jest pewien, że w rumuńskim filmie bohater­ka nie miała­by z czego zapłacić za opiekę den­tysty­czną i osie­ro­ciła­by pię­cioro dzieci, w chińskim filmie potrze­bowali by pię­ciu tysię­cy statys­tów oczeku­ją­cych na wielkiego medy­ka który prze­bi­ja się do cesarza przez cały kraj wal­cząc po drodze ze spiskow­ca­mi, zaś w japońskiej wer­sji his­torii ludzkość zbu­dowała by olbrzymiego mecha  by wyleczyć rozsza­lałej Gozzili zęby, z kolei w filmie z Bol­ly­wood konieczność wybra­nia się do den­tysty zaowocow­ała by miłoś­cią do ślicznej asys­ten­t­ki tegoż i pogodze­niem się z włas­nym bratem ortodon­tą, wszys­tko wśród wzruszeń i dobrej chore­ografii. Poza tym zwierz jest pewien, że tytuł “Ząb mądroś­ci” pasował­by do wszys­t­kich wymi­agi­nowanych produkcji.

Zwierz ma nadzieję, że rozu­miecie, iż dzisiejszy wpis nie jest szczegól­nie poważny. Ale widzi­cie każdy sam sobie radzi z bólem niekoniecznie egzys­tenc­jal­nym, zresztą ta meto­da musi dzi­ałać, bo kiedy zwierz zaczy­nał pisać wpis ząb bolał go zde­cy­dowanie bardziej, niż kiedy kończył pisać. Oczy­wiś­cie to zabawa, w którą moż­na się baw­ić zawsze, wystar­czy tylko wymyślić odpowied­ni tem­at i znaleźć grupę zna­jomych (lub rodz­inę), która ma na tyle dobre poję­cie o charak­terysty­cznych ele­men­tach (a właś­ci­wie stereo­ty­powych) sty­lu poszczegól­nych reży­serów, że umieją się tymi stereo­ty­pa­mi dobrze baw­ić. Zwierz potrafi sam ze sobą baw­ić się w tą grę bard­zo dłu­go aż do znudzenia. Tym­cza­sem w oczeki­wa­niu na wiz­ytę u den­tysty (nie jakoś niesamowicie wyczeki­waną) zwierz chęt­nie przeczy­ta wasze wari­ac­je na temat.

Ps: Być może zwierz w końcu przes­tanie dyskrymi­nować swoich poza Warsza­ws­kich czytel­ników i będzie miał miłą niespodziankę dla tych z nad Morza.

Ps2: Zwierz już w tym tygod­niu wybiera się na Lone Ranger więc może naresz­cie, na szarym końcu napisze co o nim myśli.

13 komentarzy
0

Powiązane wpisy

judi bola judi bola resmi terpercaya Slot Online Indonesia bdslot
slot
slot online
slot gacor
Situs sbobet resmi terpercaya. Daftar situs slot online gacor resmi terbaik. Agen situs judi bola resmi terpercaya. Situs idn poker online resmi. Agen situs idn poker online resmi terpercaya. Situs idn poker terpercaya.

Kunjungi Situs bandar bola online terpercaya dan terbesar se-Indonesia.

liga228 agen bola terbesar dan terpercaya yang menyediakan transaksi via deposit pulsa tanpa potongan.

situs idn poker terbesar di Indonesia.

List website idn poker terbaik. Daftar Nama Situs Judi Bola Resmi QQCuan
situs domino99 Indonesia https://probola.club/ Menyajikan live skor liga inggris
agen bola terpercaya bandar bola terbesar Slot online game slot terbaik agen slot online situs BandarQQ Online Agen judi bola terpercaya poker online