Home Ogólnie Tylko nie superbohaterowie! czyli obsada Avangersów bez super mocy cz. II

Tylko nie superbohaterowie! czyli obsada Avangersów bez super mocy cz. II

autor Zwierz

Hej

Zgod­nie z zapowiedz­ią zwierz wraca z drugą częś­cią wpisu o aktorach z Avenger­sów. A właś­ci­wie o fil­mach aktorów z Avenger­sów gdzie nie gra­ją oni super bohaterów. I od razu zwierz musi powiedzieć, że z powodu braku cza­su musi­ał wprowadz­ić dwie zasady. Przede wszys­tkim – tam gdzie zwierz widzi­ał więcej pro­dukcji wybrał tylko pięć – wybrał je nie kieru­jąc się tym która jest najlep­sza ale tym które lubi. Ewen­tu­al­nie tym że może nie wiecie o ich ist­nie­niu. Dru­ga sprawa – zwierz nie uwzględ­nił dwóch aktorów europe­js­kich obec­nych w filmie bo po pro­su nie widzi­ał takiej iloś­ci ich filmów że nie umie nic pewnego o ich fil­mo­grafii powiedzieć. Za to przy­było dwóch panów od ostat­niego wpisu (Elba się wygadał), więc licz­ba omówionych aktorów jest taka sama. Zwierz ma nadzieję że będziecie się dobrze baw­ić. I pamię­ta­j­cie – to nie są najlep­sze filmy tylko te wybrane przez zwierza.

 

Cobie Smul­ders (Agen­t­ka Hill)

How I Met Your Moth­er - zwierz nie będzie ukry­wał że właś­ci­wie nie zna aktor­ki poza tym seri­alem. Nie jest to jakoś strasznie dzi­wne bo kiedy Cobie zaczęła tam grać była w wieku kiedy nie wyma­ga się od aktorów wielkiego dorobku. Zwierz przez lata mógł zmieni­ać swo­je opinie o Robin ale nigdy nie powiedzi­ał­by, ze jest to postać źle zagrana. Zaś całe How I Met Your Moth­er obok odcinków czy nawet sezonów które raczej zawodz­iły miało też mnóst­wo doskon­ałych odcinków. I przede wszys­tkim wypeł­ni­ało przestrzeń takiego pod­sta­wowego sit­co­mu do oglą­da­nia. Przestrzeń obec­nie pustą.

They Came Togeth­er — zwierz łamie zasadę nie pole­ca­nia wam filmów których nie widzi­ał (tego widzieć nie mógł) ale już same zwias­tuny spraw­ia­ją że zwierz jest do pro­dukcji raczej pozy­ty­wnie nastaw­iony. To kome­dia wyśmiewa­ją­ca wszys­tkie schematy komedii roman­ty­cznych — w głównych rolach wys­tępu­ją Amy Poehler i Paul Rudd. Zapowia­da się zabawnie a że pojawi się tam też aktor­ka znana nam z Avenger­sów to warto zapisać w kalen­darzu, że taka pro­dukc­ja jest.

Słowo na L — zwierz powie szcz­erze, nie pamię­ta postaci granej przez Cobie ale doskonale pamię­ta ser­i­al. Jeden z nielicznych kon­cen­tru­ją­cych się na życiu les­bi­jek. Wtedy kiedy leci­ał wydawał się bard­zo odważny ale z cza­sem oglą­da się go co raz bardziej jako wielką (dobrze zagraną) telenow­elę. Ale miał dobre role i ciekawe obserwac­je społeczne. Jeśli nie widzieliś­cie, koniecznie daj­cie pro­dukcji szansę.

Zwierz tęskni trochę za How I Met Your Mother

Tom Hid­dle­ston (Loki)

Only Lovers Left Alive - na blogu zna­jdziecie pełną pochwał recen­zję zwierza. Bo to jest film prze­cu­d­owny, z powol­ną nar­racją, mnóst­wem odniesień do prz­eróżnych dzieł kul­tu­ry. Poza tym Hid­dle­ston jest tam przeu­roczy jako ham­le­tyzu­ją­cy wam­pir Adam ale film krad­nie Til­da Swin­ton jako spoko­j­na wyważona wam­pirzy­ca Ewa. Poza tym mamy Detroit, Tanger i tyle cud­ownych scen że nie zwierz chy­ba zami­ast znów próbować wam opowiedzieć co czuł oglą­da­jąc podrzu­ci link do swo­jego wpisu.

 

Friend Request Pendg­ing — malut­ka krótkome­trażówka (jed­na z cyk­lu) w której Tom gra naprawdę przez mniej niż min­utę. A jed­nak zwierz da głowę że po jej obe­jrze­niu się uśmiech­niecie. Taki dro­bi­azg na poprawę humoru dla wszys­t­kich. I przy­pom­nie­nie, że krótkome­trażów­ki warto oglą­dać (kiedy zwierz ostat­nim razem sprawdzał jeszcze była w Internecie)

Hen­ry IV — oczy­wiś­cie zwierz pole­ca wam też obe­jrzeć Hen­ry­ka V ale zwier­zowi Tom bardziej podobał się jako książę Hal niż jako piękny król (nawet jego koń  był piękny). Jako Hal Tom jest na równi nieod­powiedzial­ny i świadomy nad­chodzącej odpowiedzial­noś­ci. Sce­na z koroną jest prze­cu­d­ow­na. Hol­low Crown to w ogóle wspani­ały ser­i­al gdzie nie sposób nie wciągnąć się w Szek­spi­ra. Powin­niś­cie sobie koniecznie odświeżyć przed drugim sezonem — tam z kolei Bene­dict będzie Ryszar­dem III

Arch­i­pel­ago - jak wiecie zwierz uwiel­bia filmy Joanne Hogg. Arch­i­pel­ago to film gdzie nic się nie dzieje, a wybranie sto­li­ka w restau­racji uras­ta do prawdzi­wego dra­matu. Tom gra człowieka który chce być bard­zo dobry i bard­zo troskli­wy ale w isto­cie widać że jest w tym trochę egoiz­mu i całe mnóst­wo zagu­bi­enia. Dobry film (doskon­ałe sce­ny z dziew­czyną która pełni rolę sprzą­tacz­ki i kuchar­ki) w którym nic się nie dzieje ale nadal jest dobry.

Unre­lat­ed - film  niespodzian­ka. His­to­ria trzy­dziestoparo­let­niej kobi­ety która pokłó­ci­wszy się ze swoim życiowym part­nerem przy­jeżdża sama na wakac­je gdzie są już jej zna­jo­mi z nas­to­let­ni­mi dzieci­aka­mi. Kobi­eta zaw­ies­zona między młody­mi a stary­mi trochę się mio­ta — nie należąc do żad­nego świa­ta. Tom gra doskon­ałą rolę młodego chłopa­ka który albo flir­tu­je z naszą bohaterką albo po pros­tu prze­jaw­ia młodzieńczą żywiołowość. Podob­nie jak bohater­ka cały czas się zas­tanaw­iamy o co chodzi. Słod­ko, gorzko i niesły­chanie prawdzi­wie. Koniecznie.

Najbardziej bry­tyjs­ki ze wszys­t­kich aktorów Marvela

Andy Serkis (praw­dopodob­nie gra kogoś kto nie wyglą­da jak Andy Serkis)

Geneza Plan­e­ty Małp — nie jest to film wybit­nie udany ale nie ma na świecie wielu osób które potrafią przekonu­ją­co zagrać małpę. Tak by była nadal małpą i miała emoc­je. Ale Andy Serkis potrafi bo to Andy Serkis. Człowiek który naprawdę powinien dostać Oscara za ucze­nie wszys­t­kich innych ludzi na świecie jak gra się w śmiesznych kostiu­mach z mnóst­wem białych plamek.

Burke and Hare — jeśli nie widzieliś­cie tego fil­mu o dwóch szkoc­kich rzez­imieszkach którzy znaleźli doskon­ały sposób by dostar­czać Akademii Medy­cznej ciał do sekcji to zwierz pole­ca nadro­bić przede wszys­tkim dla Obsady. Nie jest to pro­dukc­ja wybit­na i ma swo­je wady, ale jak tyle osób na raz mówi po szkocku to wszys­tko moż­na pro­dukcjom wybaczyć.

Hob­bit — zdaniem zwierza koniecznie musi­cie zobaczyć Serk­isa w roli Gol­luma — zdaniem zwierza chy­ba naj­ciekaw­iej wypad w tej roli w Hob­bi­cie w sce­nie z zagad­ka­mi ale w sum­ie każ­da inna sce­na gdzie Serkis gra Gol­luma jest warta waszej uwa­gi. I pomyśleć że na naszych oczach Serkis właś­ci­wie stworzył ten sposób gry od podstaw

.

Ein­stein i Edding­ton — niewiel­ki telewiz­yjny fil o dwóch wiel­kich fizykach. Ten­nant gra Edding­tona, ambit­nego bry­tyjskiego fizy­ka prag­nącego udowod­nić część teorii Ein­steina, a Serkis gra Ensteina. Film jest co praw­da pro­dukcją telewiz­yjną ale zosta­je z widzem na dłu­go. koniecznie daj­cie mu szan­sę bo warto. Zwłaszcza jeśli podob­nie jak zwierza ekscy­tu­je was fizyka.

Prestiż – zwierz uwiel­bia ten film Nolana. To jed­na z tych pro­dukcji które koniecznie trze­ba zobaczyć dwa razy. Ale mamy tu wszys­tko co zwierz dawniej u Nolana uwiel­bi­ał — doskon­ałą obsadę, per­fek­cyjne wyko­nanie i ciekawy sce­nar­iusz.  NIeste­ty ostat­nio ten zestaw trochę zaczął nawalać. Ale Prestiż — his­to­ria dwóch rywal­izu­ją­cych magików, którzy mają bard­zo różne pode­jś­cie do wykony­wanych sztuczek — nadal jest doskonały

Andy Serkis jest też niezłym reży­serem — wyreży­serował tzw. sec­ond unit Hobbita

Mark Ruf­fa­lo (Bruce Banner/Hulk)

Odruch Ser­ca — film telewiz­yjny opowiada­ją­cy o początku epi­demii AIDS wśród środowiska amerykańs­kich homosek­su­al­istów poruszył nie jed­no serce. Co praw­da nie było to serce zwierza (bo jak wiemy, że zwierz nie ma ser­ca) ale trze­ba przyz­nać że Ruf­fa­lo gra tam doskonale  — abso­lut­nie wściekłego na świat bohat­era, który nie tylko złoś­ci się na chorobę ale też na środowisko które nie chce się dos­tosować do nowych warunk­ów w jakich przyszło im żyć. Zwierz nie jest zach­wycony ale powin­niś­cie zobaczyć, żeby sobie samemu wyro­bić zdanie.

Iluz­ja - zwierz ma poważne prob­le­my z zakończe­niem tego fil­mu ale nie zmienia to fak­tu, że pro­dukcję oglą­da się bard­zo miło. Ruf­fa­lo gra tam przed­staw­iciela prawa który musi się zmierzyć z niesły­chanie zdol­ną grupą iluzjon­istów którzy mają skłon­noś­ci do rabowa­nia banków. Nie jest to film wybit­ny ale bard­zo sym­pa­ty­cz­na rozrywka.

 

Wszys­tko w Porząd­ku — ponown­ie film który nie wywarł może takiego wraże­nia na zwierzu jak na wielu widzach ale nie zmienia to fak­tu, że oglą­dało się go bard­zo przy­jem­nie. Doras­ta­jące dzieci dwóch les­bi­jek postanaw­ia­ją poz­nać swo­jego bio­log­icznego ojca. Ruf­fa­lo gra ojca, który jest sym­pa­ty­czny, całkiem zain­tere­sowany i niezbyt zestre­sowany. Ale zan­im będzie moż­na powiedzieć z czystym sercem że wszys­tko jest w porząd­ku minie trochę czasu.

Mias­to ślepców - zwierz wie, że film nic jest dobrą ekraniza­cją powieś­ci por­tu­gal­skiego noblisty ale ofer­u­je ciekawe spo­jrze­nie nie tylko na koniec cywiliza­cji ale też na to co dzieje się ze społeczeńst­wem później. Nie jest to film  wybit­ny ale ponown­ie — ciekawy i wychodzą­cy poza granice gatunku. Plus kole­j­na pro­dukc­ja którą warto zobaczyć dla obsady, zwłaszcza że bohaterowie fil­mu tracą wzrok co staw­ia przed aktora­mi naprawdę ciekawe wyzwanie. Zwierz  nie wie ile wiecie o filmie więc nie chce pole­ca­jąc za dużo zdradzać ale rzu­cić okiem naprawdę warto.

Dziś 13 jutro 30 — zwierz lubi bard­zo niewiele tego typu komedii ale aku­rat Dziś 13 jutro 30 jest urocze, ma scenę tańczenia układu do Thrillera i zapew­nia nas że jeśli tylko wszys­tko dobrze roze­gramy to nasz przy­ja­ciel z dziecińst­wa wyrośnie na bard­zo przys­to­jnego fac­eta który nigdy nie przes­tanie nas kochać. Zwierz musi chy­ba zadz­wonić do swoich kolegów z pod­stawów­ki i zobaczyć jak wyrośli.

Marak Ruf­fa­lo trud­no nie lubić. Taki miły słod­ki i zaangażowany

Jere­my Ren­ner (Hawk­eye)

Amer­i­can Hus­tle — zwierz recen­zował ten film  pisząc swego cza­su że jest w nim wszys­tko co trze­ba — gra aktors­ka, ciekawi bohaterowie, odlo­towe fryzury z lat 70 i w sum­ie tym co najbardziej szwanku­je jest sama his­to­ria. Jed­nak Amer­i­can Hus­tle to film który zde­cy­dowanie warto obe­jrzeć. Jere­my Ren­ner gra tam poli­ty­ka z New Jer­sey — warto film oglą­da uważnie bo w jed­nej ze scen — jak rasowy poli­tyk wita się z matką z dzieck­iem. tylko że to żad­na aktor­ka a dziew­czy­na Ren­nera z jego abso­lut­nie świeżutką córeczką na rękach.

Dziedz­ict­wo Bourn’a — zwierz wie, że wielu osobom nowy film z serii o Bournie się nie podobał ale zwierz oglą­dał go ze sporą przy­jem­noś­cią. Między inny­mi dlat­ego, ze Ren­ner naty­ch­mi­ast dał się pol­u­bić (zwierz nigdy nie przepadał za Mat­tem Damonem w tej roli) a przy­gody choć dość proste (i stanow­iące właś­ci­wie wstęp do właś­ci­wego fil­mu) oglą­dało się bez bólu. Prawdę powiedzi­awszy zwierz chęt­nie zobaczył­by kole­jną część pro­dukcji z tym aktorem.

Miss­sion: Impos­si­ble 4 — zwierz jest niewol­nikiem Mis­sion Impos­si­ble ze wzglę­du na obec­ność Simona Peg­ga w obsadzie (zwierz ma go na liś­cie “oglą­damy wszys­tko”) ale czwarta część dała się oglą­dać też ze wzglę­du na krad­nącego kil­ka scen Ren­nera. Co ciekawe przekomicz­na sce­na w której bohater roz­cią­ga się przed wyko­naniem trud­nego zada­nia jest improw­iz­owana — zestre­sowany Ren­ner ma zwyczaj się roz­cią­gać i kiedy Tom Cruise to zobaczył zapro­ponował by umieś­cić taką scenę w filmie.

Dale­ka północ — naprawdę dobry film o kobi­cie która powraca do rodzin­nego mias­ta i zaczy­na pracę w kopal­ni tylko po to by odkryć że inne pracu­jące w kopal­ni kobi­ety są źle trak­towane i wyko­rzysty­wane sek­su­al­nie przez mężczyzn uzna­ją­cych, że kobi­ety nie powin­ny pra­cow­ać w kopal­ni. Bohater­ka zami­ast się ugiąć (mimo wielu prze­ci­wnoś­ci) decy­du­je się pozwać kopal­nię. Doskon­ały opar­ty na fak­tach film, który pokazu­je, że jed­na oso­ba, która umie prze­ci­w­staw­ić się społecznoś­ci (a także włas­nej rodzinie) naprawdę potrafi wiele zmienić. Zwierz bard­zo pole­ca — nie tylko ze wzglę­du na Ren­nera w roli dru­go­planowej ale przede wszys­tkim ze wzglę­du na znakomitą Char­l­ize Theron w roli głównej

12 lat i koniec — niesły­chanie ciekawy film, który zaczy­na się od tragedii a potem opowia­da his­torię trój­ki młodych przy­jaciół reagu­ją­cych na to co się stało. Z jed­nej strony film pode­j­mu­je dość klasy­czne tem­aty filmów o doras­ta­niu — z drugiej strony jest zupełnie inny, mroczny i kieru­ją­cy się w stronę w którą zwyk­le nie idą filmy tego typu. Ren­ner gra tu doskon­ałą rolę dru­go­planową a cała pro­dukc­ja warta jest uwa­gi cho­ci­aż­by dlat­ego, że opowia­da nieco inna his­torię niżbyśmy się spodziewali.

 

Samuel L. Jack­son (Nick Fury)

Djan­go - zwierz nie ma zami­aru kom­bi­nować. Jeśli nie widzieliś­cie Djan­go powin­niś­cie to naty­ch­mi­ast nadro­bić. Pomiędzy spaghet­ti west­ernem, filmem his­to­rycznym, par­o­dią kina o niewol­nictwie i aut­en­ty­cznym wyz­naniem wiary w potęgę fil­mu kry­je się pro­dukc­ja wcią­ga­ją­ca, niejed­noz­nacz­na i peł­na doskon­ałych ról. Samuel L Jack­son gra tu rolę dru­go­planową ale robi to tak dobrze, że na sto pro­cent zauważy­cie i zapamięta­cie jego występ.

Węże w Samolocie — nie chodzi o his­torię. Nie chodzi o tytuł. Chodzi o to, że to jest typowa pro­dukc­ja kul­towa dzię­ki której his­to­ria o wężach w samolocie stała się pewnym kul­tur­owym punk­tem odniesienia. Gdy­by nie dziel­ni inter­nau­ci nawet byś­cie nie wiedzieli o ist­nie­niu tej pro­dukcji. A tak proszę lądu­je na liś­cie filmów które powin­niś­cie nadro­bić. Koniecznie musi­cie zobaczyć ten wybit­ny kawałek kine­matografii. Żeby potem móc mówić, że jesteś­cie wśród wybranych którzy widzieli to arcydzieło.

Czas zabi­ja­nia — jeśli kiedykol­wiek zadawal­iś­cie sobie pytanie dlaczego zwierz nigdy nie był zaskoc­zony powrotem Matthew Mac­c­naugh­eya do pier­wszej aktorskiej ligi to właśnie z powodu tego fil­mu. Cała his­to­ria dzieją­ca się na dus­zonym połud­niu zawsze była w opinii zwierza jed­nym z najlep­szych nakrę­conych dra­matów sądowych. Samuel L Jack­son gra tu nad­spodziewanie dobrze, jak­by na chwile zaw­iesił na kołku swo­je trzy miny.

Szk­lana pułap­ka 3 - zestaw­ie­nie ze sobą dwóch bohaterów o zupełnie różnych osobowoś­ci­ach zawsze dobrze dzi­ała w fil­mach które mają łączyć akcję i komedię. Zestaw­ie­nie Bruce’a Willisa z Samuelem L Jack­sonem okaza­ło się zestaw­ie­niem abso­lut­nie genial­nym i właś­ci­wie niosą­cym cały film. Szko­da że w późniejszych fil­mach ten duet nie pojaw­ił się razem co zwierz uważa za najwięk­szą wadę późniejszych częś­ci Szk­lanej Pułapki.

Pulp Fic­tion — zasa­da jest pros­ta. Jeśli chce­cie wiedzieć dlaczego zwierz kocha kino obe­jrzyj­cie Pulp Fic­tion. Ten film który rodz­ice pokaza­li zwier­zowi zde­cy­dowanie za wcześnie (a cytowali go mu jeszcze wcześniej) uksz­tał­tował przeko­nanie zwierza że do każdego fil­mu trze­ba pod­chodz­ić z otwartą głową. Poza tym Pulp Fic­tion jest genialne. Kropka.

Są filmy i jest Pulp Fiction

Idris Elba (Heim­dall)

Luther - zwierz przyz­na szcz­erze, że Luther to jeden z tych seri­ali z który­mi zwierza ma prob­lem. Z jed­nej strony — zach­wyca. Z drugiej — im dalej w las tym gorzej. Nie  mniej jeśli jesteś­cie ciekawi co by było gdy­by bohater Chan­dlera, był czarnoskórym londyńskim polic­jan­tem to właśnie znaleźliś­cie odpowiedź na wasze pytanie.

Pacif­ic Rim — zwierz kocha film del Toro z wielu powodów (Jagery! Pot­wory!) ale Inter­stel­lar przy­pom­ni­ał zwier­zowi co najbardziej go w tym filmie kupiło. Otóż fakt, że ratowanie ludzkoś­ci nie jest ratowaniem amery­ki a bohaterowie nie są wszyscy ze Stanów. To takie odświeża­jące i otwier­a­jące tyle możli­woś­ci. Tak to jest jak dacie Hisz­panowi duży budżet. Zatrzęsie waszym pop­kul­tur­al­nym światem.

The Wire — zwierz śmieje się że The Wire to Uliss­es seri­ali. Wszyscy słyszeli nikt nie widzi­ał. Sam zwierz przyz­na­je że nie obe­jrzał w całoś­ci. Co nie zmienia fak­tu, że Idris Elba żar­tował, że po swoich wys­tę­pach w tym seri­alu miał spore trud­noś­ci z wyjaśnie­niem specom od castin­gu że się nie wygłu­pia tylko naprawdę jest Brytyjczykiem.

Man­dela: Long Walk to Free­dom — Ciekawy przy­padek. Dobra rola Elby, pre­miera zgry­wa­ją­ca się ze śmier­cią Man­deli (dosłown­ie w trak­cie pre­miery w Lon­dynie poin­for­mowano widzów że umarł Nel­son Man­dela), mnóst­wo rozmów o Oscarach… i nic. Serio ten film tak strasznie przeszedł bok­iem (być może dlat­ego że mieliśmy już jed­nego Man­delę na ekranie w filmie Ivic­tus) że moż­na nie wiedzieć o jego ist­nie­niu. A warto właśnie dla roli Elby.

Praw­da na ekranie i poza ekranem

Paul Bet­tany (Jarvis/ The Vision)

Mło­da Wik­to­ria — bard­zo przy­jem­ny film o młodoś­ci królowej Wik­torii. Piękne stro­je, odrobinę tylko podra­sowany romans i zupełnie nie podra­sowane spory wewnątrz rodziny królewskiej. A do tego to co wiel­bi­ciele filmów kostiu­mowych lubią najbardziej czyli piękne wnętrza i kawałek his­torii opowiedziany przez pryz­mat jed­nos­t­ki i jej uczuć. Bard­zo dobry film do obe­jrzenia w jakieś deszc­zowe popołudnie.

Wim­ble­don — jed­na z niewielu komedii roman­ty­cznych które zwierz darzy prawdzi­wą sym­pa­tią. niegdyś doskonale zapowiada­ją­cy się teni­sista dosta­je dziką kartę i star­tu­je w Wim­ble­donie co jest dla niego ostat­nią szan­są by odnieść jakikol­wiek sukces w tenisie. Jed­nocześnie oczy­wiś­cie zakochu­je się w słyn­nej młodej teni­sistce która wal­czy o zwycięst­wo w turnieju kobiecym. Jest bry­tyjsko uroc­zo i odrobinę inaczej (choć bez prze­sady w końcu to kome­dia romantyczna).

Pan i Wład­ca na krańcu świa­ta — zwierz nie przepa­da za filmem ale wie, że wśród jego czytel­ników są tak zagorza­li wiel­bi­ciele tego dzieła że zwierz nie może udawać że nie pamię­ta o ich obec­noś­ci. Film dla ludzi kocha­ją­cych stat­ki i morze oraz dla tych którzy lubią dziel­nych kap­i­tanów wiel­kich statków (a właś­ci­wie okrętów). Dla zwierza trochę za dużo morza i masztów ale to tylko zdaniem zwierza. Aktorsko zwierz nic do zarzuce­nia pro­dukcji nie ma.

Dogville — film ekspery­ment. zami­ast deko­racji miejs­ca zaz­nac­zone na ciem­nej podłodze ni to sce­ny ni to fil­mowego stu­dio. Bez deko­racji korzys­ta­jąc tylko z włas­nej wyobraźni poz­na­je­my his­to­rie kobi­ety która szu­ka schronienia w niewielkim miasteczku. Jed­nak zami­ast życ­zli­woś­ci czeka ją los niewol­ni­cy. Doskon­ały film, który pokazu­je, że cza­sem nawet przestrzeń narysowana  białą far­bą na czarnej podłodze może w naszej wyobraźni ożyć i stać się miejscem które widz­imy ze wszys­tki­mi szczegółami.

Obłęd­ny ryc­erz - post­mod­ernisty­cz­na fan­taz­ja na tem­at śred­niowiecza budzi uśmiech każdego kto ją widzi­ał. Mamy więc turnieje ryc­er­skie które przy­pom­i­na­ją dzisiejsze wydarzenia sportowe, pomieszanie stylów i muzy­ki. mamy też doskon­ałą obsadę (licz­na bry­tyjs­ka reprezen­tac­ja) i przeu­rocze mrug­nię­cia do widzów. Film miał fatalne recen­z­je ale dlat­ego, że wielu kry­tyków nie zrozu­mi­ała, że twór­cy naprawdę nie mają na celu odt­warzać średniowiecza.

Piękny mężczyz­na z fretką.

Don Chea­dle (War Machine)

Lot — choć zwierz ma do tego fil­mu mnóst­wo zas­trzeżeń (głównie dlat­ego, ze twór­cy zdaniem zwierza przekom­bi­nowali) to jed­no jest pewne. Don Chea­dle gra tu abso­lut­nie znakomi­cie a oglą­danie scen z jego udzi­ałem naprawdę bawi. Zwierz nadal nie uważa tego fil­mu za dobry ale rola akto­ra jest naprawdę warta uwa­gi. Zwłaszcza że jest do tego zaskaku­ją­co zabawna.

Gliniarz - jeden z tych filmów które nakrę­cić mogą tylko ludzie z wysp, jest miejs­ca­mi zabawnie, miejs­ca­mi poważnie. Jest Irlan­dia i amerykańs­cy agen­ci FBI jest doskon­ały Bren­dan Glee­son i jest Mark Strong. Jest Irlan­dia. No i oczy­wiś­cie spotkanie dwóch światów. Koniecznie musi­cie ten film zobaczyć, bo to jest jed­na z tych nie wiel­kich pro­dukcji, które mogą umknąć a jak się je złapie to okazu­ją się jed­nym z tych filmów które ner­wowo pole­ca się znajomym.

Hotel Rwan­da — zwierz nadal jest zdu­miony że Chea­dle nie dostał Oscara za swo­ją rolę. Bo zagrał w filmie właś­ci­wie ide­al­nym (i zagrał w nim odpowied­nio). His­to­ria właś­ci­ciela luk­su­sowego hotelu który w cza­sie wojny etnicznej w Rwandzie stara się pomóc uchodź­com a jed­nocześnie zachować pozo­ry przed włas­ną rodz­iną i udawać że hotel wciąż dzi­ała jest naprawdę porusza­ją­ca. Don Chea­dle jest po pros­tu znakomi­ty. A do tego jest to film o kon­flik­cie o którym łat­wo nam zapom­nieć a jed­nak wciąż pokazu­je wiele prob­lemów naszego świa­ta jak cho­ci­aż­by zupełną bezrad­ność ONZ.

Ocean’s Eleven — zwierz bez bicia przyz­na­je, że pier­wsza część przygód  gan­gu złodziei należy do ulu­bionych filmów zwierza. Ten film jest jak Clooney — ład­ny i uroczy a do tego dobrze się starze­je. Poza tym cała obsa­da gra całkiem sym­pa­ty­cznie a sam film moż­na oglą­dać kil­ka razy i zawsze baw­ić się równie dobrze. Trochę szko­da że nakrę­cono dwie następ­ne częś­ci z których żad­na nie wzbudz­iła w zwierzu więk­szego entuzjazmu.

Kod Dostępu — film o hak­er­ach znany przede wszys­tkim z tego, że stu­dio zapłaciło Halle Berry jakieś dzikie pieniądze by ta pokaza­ła biust. Aktor­ka się zgodz­iła i nikt już potem nie mówił o sce­nar­iuszu. Choć film nie jest szczegól­nie wybit­ny to zwierz go wprost uwiel­bia. Chy­ba każdy ma taką pro­dukcję w której umie wskazać wszys­tkie błędy sce­nar­ius­zowe ale nadal lubi film. Jeśli nie zna­cie tej pro­dukcji koniecznie obe­jrzyj­cie. Jest wiele powodów, nie tylko trud­na do zrozu­mienia pas­ja Hol­ly­wood by roz­bier­ać aktorki.

Ktoś wiedzi­ał, że będzie grał w barwach narodowych

No ter­az to już naprawdę powin­niś­cie dotr­wać do pre­miery Avenger­sów nie robiąc nic innego tylko oglą­da­jąc jakieś dzikie iloś­ci pro­dukcji. Zwierz przyz­na wam szcz­erze, że wymieni­a­jąc te filmy miał jeszcze w głowie inną ciekawą reflek­sję – otóż w kilku pro­dukc­jach nasi aktorzy z filmów Mar­vela spotkali się jeszcze zan­im trafili do wielkiego uni­w­er­sum komik­sowych bohaterów. Wyraźnie nie tylko BBC ma ogranic­zone zaso­by aktorskie. Ale tak na serio, to zwierz musi powiedzieć, że pisanie tego wpisu spraw­iło mu olbrzymią fra­jdę co nie powin­no dzi­wić bo zwierz uwiel­bia wam pole­cać filmy. Przy­na­jm­niej wtedy może się wam pokazać od dobrej strony a nie jako nuda maru­da której się nic nie podo­ba. Bo wiecie to jest zabawne ale zwier­zowi bard­zo wiele filmów się podo­ba ale jakoś rzad­ko o nich pisze. No ale to zupełnie inny tem­at. W każdym razie oglą­damy i czekamy.

Ps: Wczo­raj pojaw­ił się trail­er ostat­niej częś­ci Hob­bita. Zwierz widzi­ał Łosia (Hob­bit: Powrót Łosia). A i czy wiecie że dziś jest pre­miera tego wielkiego pię­cio pły­towego wyda­nia DVDYAY.

Ps2: Jutro wpis będzie nieco później. W końcu dziś jest piątek. Jeśli rozu­miecie co zwierz próbu­je wam dyskret­nie przekazać.

24 komentarze
0

Powiązane wpisy

judi bola judi bola resmi terpercaya Slot Online Indonesia bdslot
slot
slot online
slot gacor
Situs sbobet resmi terpercaya. Daftar situs slot online gacor resmi terbaik. Agen situs judi bola resmi terpercaya. Situs idn poker online resmi. Agen situs idn poker online resmi terpercaya. Situs idn poker terpercaya.

Kunjungi Situs bandar bola online terpercaya dan terbesar se-Indonesia.

liga228 agen bola terbesar dan terpercaya yang menyediakan transaksi via deposit pulsa tanpa potongan.

situs idn poker terbesar di Indonesia.

List website idn poker terbaik. Daftar Nama Situs Judi Bola Resmi QQCuan
situs domino99 Indonesia https://probola.club/ Menyajikan live skor liga inggris
agen bola terpercaya bandar bola terbesar Slot online game slot terbaik agen slot online situs BandarQQ Online Agen judi bola terpercaya poker online