Home Ogólnie Kasia tłumaczy Pawłowi świat czyli Zombie vs Zwierz vs Mansplaining

Kasia tłumaczy Pawłowi świat czyli Zombie vs Zwierz vs Mansplaining

autor Zwierz
Kasia tłumaczy Pawłowi świat czyli Zombie vs Zwierz vs Mansplaining

Piątek  przyszedł do nas wraz chmu­ra­mi i cichą obiet­nicą że być może w ten week­end się spoko­jnie wyśpimy. Ale zan­im nade­jdzie czas bło­giego lenist­wa, musi­cie koniecznie przesłuchać nowy odcinek Zom­bie vs Zwierz, gdzie dysku­tu­je­my o tym czy Fass­ben­der ład­nie gra w Pier­wszym Śniegu i dlaczego mężczyźni tłu­maczą Zwier­zowi świat.

Dzisiejszy odcinek – jak każdy poświę­cony spra­wom społecznym, trochę nam się rozrósł. Próbu­ję wyjaśnić Pawłowi – dlaczego dość powszech­ny zwyczaj tłu­maczenia kobi­etom świa­ta przez mężczyzn, nie ma jas­nego wyz­naczni­ka i dlaczego dziew­czyny cza­sem się wścieka­ją tam gdzie facet wzruszył­by ramion­a­mi. Poza tym Paweł tłu­maczy mi, że nie ma co się den­er­wować na nowy trail­er Black Pan­ther, a ja próbu­ję wyjaśnić Pawłowi dlaczego Fass­ben­der jest całkiem dobrym Har­rym Hole.


 

A ter­az fan­fary – w końcu po tak wielu prośbach udało się nam (znaczy nie ukry­wa­jmy Pawłowi) stworzyć listę poruszanych w odcinku tem­atów z dokład­nym zaz­nacze­niem gdzie się zaczy­na­ją :

Rozpiska tem­atów (w końcu!):

00:30 — „Pier­wszy śnieg”, czyli Dziu­ra Ex Machi­na (uwa­ga, spoil­ery!)

19:35 — „Mind­hunter”, czyli Paweł lubi seryjnych morder­ców

25:10 — Warsza­ws­ki Fes­ti­w­al Fil­mowy i ludzie, którzy próbu­ją zdobyć pieniądze

29:15 — Zwias­tun „Black Pan­ther”, który nas poróżnił

38:35 — Zwias­tun „The New Mutants”, który nas nie poróżnił

43:04 — Główny tem­at: Har­vey Wein­stein, molestowanie sek­su­alne, pro­tekcjon­al­ność wobec kobi­et, mansplain­ing

Na koniec jak zawsze zwierz przy­pom­i­na, że może­cie zro­bić dla nas wiele miłych rzeczy:

Pol­ub­cie nasz fan­page: www.fb.com/zvzpodcast

Pisz­cie do nas: kontakt@zombievszwierz.pl

Sprawdź­cie inne nasze pod­casty: www.podsluchane.pl

Pol­ub­cie fan­page naszej sieci: www.facebook.com/podsluchane.pl

Zobacz nasz sklep z gadże­ta­mi: www.podsluchane.pl/sklep

Napisz do nas na kontakt@podsluchane.pl

To tyle na dziś. Zwierz wie, że was w ostat­nich dni­ach zanied­bu­je ale to wszys­tko ze wzglę­du na LICZNE zobow­iąza­nia – wczo­raj Anioły w Ameryce w ramach NT Live (recen­z­ja będzie po drugiej częś­ci ale już ter­az mogę powiedzieć – genialne wys­taw­ie­nie), jutro – bard­zo fajny wpis w ramach fajnej współpra­cy, 23.10 Zwierz wyby­wa do Sopo­tu na spotkanie z ucz­ni­a­mi w Sopotece, 24.10 zwierz mówi o Starym Kinie w Domu Kul­tu­ry Kadr (nowy budynek!),  29. 10 (ZMIANA DATY) zwierz w cen­trum pop­kul­tu­ry Yat­ta będzie opowiadał (każde­mu kto przyjdzie) jakie są jego sposo­by na legalne korzys­tanie z kul­tu­ry. A to wszys­tko jeszcze łączy się z tym że dopiero 22.10 kończy się Warsza­ws­ki Fes­ti­w­al Fil­mowy przy którym Zwierz pracu­je jako dzin­nikarz prowadzą­cy Q&A z artys­ta­mi (dziś spotka­cie Zwierza po filmie Key­la – w Mul­ti­kinie p 21:15). Tak więc sami widzi­cie – Zwierz praw­ie pamię­ta jak się nazy­wa ale nie do koń­ca. Na całe szczęś­cie wpis na jutro jest taki fajny, że aż się sam zwierz na niego cieszy.

Ps: Ej wiecie że Cia­pek kot Pawła się roz­chorował? Oper­ac­ja i lecze­nie tego nie przeszkadza­jącego nam w nagra­ni­ach koteła zeżarła Pawłowi mnóst­wo kasy. Jeśli macie parę  groszy przed końcem miesią­ca wspomóż­cie blogera który jak sam mówi – pieniądze na ZUS przepuś­cił na kota. Może­cie wesprzeć go na patronite.pl/popydo albo bezpośred­nio Pay­Palem (pawelopydo@gmail.com) lub bankiem (61 1140 2004 0000 3102 7501 3131). Dobry uczynek – dla kotełów!.

4 komentarze
0

Powiązane wpisy