Home Ogólnie Zwierz czekający czyli zapowiada się inteligentnie

Zwierz czekający czyli zapowiada się inteligentnie

autor Zwierz

Hej

Dziś zwierz przygotował dla was spis filmów które zapowiadają się inteligentnie. Jeśli bilety z filmów wymienianych wczoraj zgubicie to tytuły tych filmów będziecie delikatnie wprowadzać do konwersacji jeszcze pewnie przez miesiąc po seansie.

1.) The Ides of March — Clooney znów reżyseruje i znów zajmuje się polityką — to zapowiada film inteligentny choć zaangażowany. Bohaterem jest autor politycznych mów ( prawdopodobnie świetny Gosling) zaplątany w świat wielkiej polityki. Clooney gra oczywiście budzącego zaufanie polityka z szansą na następną kadencję czy nawet prezydenturę. W sumie założenie filmu jest błędne — gdyby Clooney startował w wyborach pewnie i tak dostałby cały elektorat nawet nie mówiąc dwóch słów.

2.)Anonymous - być może film nakręcił specjalista od kina katastroficznego ale sam temat — czyli kim był Szekspir jeśli nie było Szekspira to coś o czym wszyscy podywagujemy. Tu mamy jedną z teorii, wielkie sceny zbiorowe i oczywiście skomplikowaną politykę. No i jak na to nie pójść?

3.)Dangerous Method - Cronenberg, Viggo Mortensen, Keira Knigtley, Michael Fassbender, Jung, Freud — w sumie samo to wyliczenie to wystarczy by zachęcić zwierza.  Ale tak naprawdę historia psychoanalizy ze świetną obsadą ( zwierz jest ciekawy zwłaszcza Fassbendera) i szalonym reżyserem za kamerą. Czyżby zwierz wróżył jakieś nominacje? Cóż poczekamy i na pewno zobaczymy

4.) War Horse - Spielberg nakręcił film o wojnie. Tym razem o pierwszej wojnie. Na wyobraźnię reżysera podziałała historia koni które brały udział w I wojnie. Zwierz obawia się że może będzie to nieco zbyt wzruszająca historia ale dobra angielska obsada ( Benedict Cumberbatch czyli nowy cudowny Sherlock) i w sumie dość nie ortodoksyjne podejście do znanej historii może dać ciekawy rezultat. W każdym razie Spielberg potrafi nakręcić świetny film.

5.) Jane Eyre — premiera w Polsce spóźniona bo na zachodzie już wszyscy sobie tą nową ekranizację obejrzeli. Zwierz jest ciekawy jak wyszło — słyszał bardzo mieszane opinie ale ponieważ po pierwsze uwielbia książkę a po drugie chce koniecznie zobaczyć jak sprawdzi się Fassbender w filmie romantycznym — w każdym razie zwierz bardzo czeka i koniecznie będzie to musiał zobaczyć z jakimiś znajomymi ( preferowana płeć piękna)

A już jutro niezwyk­le sze­ro­ka kat­e­go­ria — filmów na które zwierz czeka z mieszany­mi uczu­ci­a­mi czyli zapewne pójdzie do kina zas­tanaw­ia­jąc się potem co nim powodowało
0 komentarz
0

Powiązane wpisy